Rákban elhunyt a fukusimai erőmű volt igazgatója
58 éves korában nyelőcsőrákban elhunyt kedden Josida Maszao, aki a 2011-es japán atombaleset idején a Fukusima-1 erőmű igazgatója volt - jelentette az NHK televízió.
58 éves korában nyelőcsőrákban elhunyt kedden Josida Maszao, aki a 2011-es japán atombaleset idején a Fukusima-1 erőmű igazgatója volt - jelentette az NHK televízió.
Közel 300 ezer fővel csökkent Japán lakossága a tavalyi év első kilenc hónapjában a kormány által kedden közölt adatok szerint, a 0,22 százalékos népességesés az eddigi legjelentősebb a szigetország történetében.
A japán kormány pénteken jóváhagyta azt a javaslatot, hogy 10 százalékkal csökkenjen a naperőművekből származó villamos energia ára. Az új díjtétel április 1-jén lép életbe, és húsz évig lesz érvényben.
A defláció mindenáron való letörését és a januárban megfogalmazott kétszázalékos inflációs cél mihamarabbi elérését ígérték a japán jegybank csütörtökön hivatalba lépett új vezetői első sajtótájékoztatójukon.
A japán intézményi kötvénybefektetők nagy többsége attól tart, hogy 2013-ban ismét fellángol az euróövezeti adósságválság - derül ki az egyik legnagyobb londoni pénzügyi szolgáltató csoport csütörtökön ismertetett legújabb felméréséből.
Energiatakarékossági programot indított a japán kormány a fűtési csúcsszezon közeledtével hétfőn, mivel a szigetország továbbra is áramellátási nehézségekkel küzd atomerőműveinek leállítása miatt.
A japán cégek 11,7 százalékától próbálnak védelmi pénzt szedni és egyéb juttatásokat kierőszakolni szervezett alvilági csoportok - derült ki a rendőrség, a szervezett bűnözés ellenes központ és az ügyvédi kamara közös felméréséből.
Éves összevetésben 68,7 százalékkal csökkent Japán folyó fizetési mérlegének aktívuma szeptemberben csütörtökön közzétett adatok szerint, elemzők szerint a szigetország gazdasági recesszióba léphet.
Különleges felügyeletet megkövetelő létesítménynek minősítette a tavaly márciusban balesetet szenvedett Fukusima-1 erőművet a nemrég felállított japán atomenergiai szabályozó hatóság szerdán, miközben az erőművet birtokló TEPCO vállalat állami segítséget kért a becslései szerint tízezer milliárd jenbe (csaknem 100 milliárd euróba) kerülő sugármentesítéshez.
Nemcsak az Európai Unióban (EU) kell csökkenteni az államháztartási hiányt és az államadósságot, hanem a világ legfejlettebb és vezető feltörekvő országait összefogó G20 csoport nem európai tagjainál is, mindenekelőtt Japánban és az Egyesült Államokban - véli a német pénzügyminiszter.