Egyébként a karakterek akár még stimmelhetnek is.
Az eredeti történetben szerintem nem esett szó a 'rass'-ról, az csak amolyan feltételezés, hogy Hófehérke 'árja' fehér leányzó volt - ha jól tudom:-)
Egyébként a karakterek akár még stimmelhetnek is.
Az eredeti történetben szerintem nem esett szó a 'rass'-ról, az csak amolyan feltételezés, hogy Hófehérke 'árja' fehér leányzó volt - ha jól tudom:-)
Márai jutott eszembe https://meglepetesvers.hu/marai-sandor-olyan-vilag...
Ez emlékeim szerint már vagy 10 éve is így működött.
Kongó sorok, talán akkor még kevesebb dolgot automatizáltak.
Én a döntő tényezőnek azt látom, hogy alig jönnek be olyan filmek, amelyeknek igazi mondanivalójuk van még vagy /és bármiféle újdonság élményt hoznának. (Talán számomra az utolsó ilyen az Avatár volt 2009-ben.)
kb. azok az okok, ami Hollywood válságának is.
És egyébként, a mozi élmény egyik kulcsa a közösségi érzés volt az, hogy érzékeled, hogy sokan mások hogyan fogják fel a látottakat.
Csak érdekességképpen, voltunk moziba, nem is tudom hány év után, most először. Talán 5, mert a covid sztori óta nem voltunk. Ami feltűnt üres volt, oké nem teljesen, kb 10en voltunk az egész moziba. Nincs pénztáros. Kód beüt, jegy kiad, elég silány volt a jegy minősége. Itt is meglátszik a spórolás, vékonyabb, rosszabb minőségire nyomtatják. Mondom oké, parkolójegyet hol lehet érvényesíteni? Mert eddig a pénztárnál lehetett, most meg a büfések intézik.
Élmény ugyanaz, székek leharcoltabbak... úgy látszik, hogy a streaming és a woke megöli a mozit... lehet ezért is fogják túlélni a színházak? :)
https://telex.hu/kult/2024/07/18/rajott-hogy-minde...
"Nehéz megmondani, hogy a Semmit sem érzeket nézve mi a megrázóbb, amikor orosz propagandisták gyerekeket használnak fel a tartalomgyártás során, amikor a szegénységből kiutat kereső influenszerek bármit megtesznek az adományokért, amikor a macedón Elena elmondja, azért gyárt álhíreket, mert az orvosi fizetését kell kiegészítenie, vagy amikor az egyik jól kereső ázsiai fiatal azzal akarja bizonyítani, hogy a virtuális kapcsolata valós, hogy a magasba emeli az általa szponzorált lány ajándékát – egy tubus szószt."
Na az amcsik is tanulntak Rákay Philiptől XD
"Lehet, hogy a rajongók egy kisebb csoportja botokat is bevetve próbálja a
lehető legrosszabb színben beállítani a Leslye Headland által
megalkotott szériát?
Ó, igen! Mindenki tudja milyen az, amikor szervezetten elárasztanak
valamit negatív véleményekkel. Hogy őszinte legyek, amikor a sorozat
bemutatásra került, a publicistám azt mondta: 'Oké, ami a véleményeket
illeti...', mire én úgy válaszoltam: 'Van még bárki, aki azokat komolyan
veszi?' Talán az átlag... És én látom az értelmét, miszerint az átlagos
néző felmegy az egyik ilyen oldalra, és azt mondja: 'Ó, a nézői
vélemények nagyon rosszak!'
De úgy gondolom, hogy ha az ember része a Star Wars rajongótáborának, pontosan tisztában van vele, mi ez a jelenség az áradó negatív véleményekkel. Szóval szerintem, ha még nem vagy része a rajongótábornak, és azon gondolkozol, hogy elkezded nézni a sorozatot, akkor mindez hatással lehet rád. De mellette úgy gondolom, hogy az én munkásságomban mindig is nagy szerepet játszott a szájhagyomány, szóval... Szerintem mind tudjuk, mi áll a háttérben, és nem azt mondom, hogy nem aggasztó, de eléggé lehetett számítani rá."
https://player.hu/kult/star-wars-az-akolitus-lmbtq
Láttam két jó magyar filmet, gyakorlatilag egy történet folytatólagos részei.
A Vizsga és a Játszma.
1957-1958-ban játszódnak, az egykori ÁVH-sok belső hatalmi harcát mutatja be.
Az első rész látványvilága még egy kicsit "magyaros" kisebb költségvetésű produkció, de a második rész- amit több mint 10 évvel később forgattak (covid idején), az már egész jól megállja a helyét.
De a forgatókönyv, a történet és a szereplők parádésak, bármelyik amerikai szuperprodukcióval felveszik a versenyt (vagy inkább sokkal jobb, mint az amcsik).
Külön érdekesség, hogy a 2. részt már Kulka az agyvérzése után játszotta.