Regisztráció Elfelejtett jelszó

Történelem kibeszélő

éles vita, földalatti város, Zahi Hawass főrégész vérnyomása az egekben

#1505666 TrendMan Előzmény: #1505665

Az nem lehet, az ufók repülni szeretnek, azt meg ott lent tényleg nem lehet.

Állítólag ez a kialakítás nagyon hasonlít egy gigantikus elemre.

Persze próbálják a zegészet elhallgattatni.

éles vita, földalatti város, Zahi Hawass főrégész vérnyomása az egekben

#1505665 Koffein Előzmény: #1505662

földalatti város?? tuti a mai napig ott élnek az ufók :))

a 'százalékos-megállapodás'

#1505131 TrendMan

https://www.portfolio.hu/global/20250221/uj-vilagr...

"A másik, nem hivatalos dokumentum 1944. október 9-én – tehát négy hónappal a jaltai konferencia előtt – született Moszkvában, Churchill és Sztálin találkozóján, amelyet „százalékos megállapodásnak” szoktak nevezni. A brit miniszterelnök egy a tárgyalóasztalon fekvő szalvétára balkáni országok neveit írta fel, százalékokkal jelezve, hogy az egyes országokban mekkora szovjet, illetve brit befolyás legyen a háború után.

Churchill alapvető célja az volt, hogy a brit érdekek szempontjából döntő fontosságú Görögország fölötti befolyást biztosítsa, ezért itt 90:10 százalékos arányt javasolt az Egyesült Királyság javára, míg Romániát szinte teljesen átengedte volta Sztálinnak, ahol a szovjet befolyás lett volna 90 százalékos. Sztálin Churchill szalvétára írt számait sorra kipipálta. (Magyarország is a szalvétára került 50:50 százalékkal, amit aztán a brit és a szovjet külügyminiszter a további tárgyalások során 80:20 százalékra módosított a szovjetek javára.)

A „százalékos megállapodás” a cinikus nagyhatalmi osztozkodás szimbólumává vált, a helyzet azonban kicsit bonyolultabb. A jaltai konferenciát ugyanis megelőzte az 1943. november 28-a és december 1-je között tartott teheráni konferencia, amikor első ízben ült össze Churchill, Roosevelt és Sztálin. Itt döntötte el a három szövetséges hatalom vezetője, hogy lemondanak a britek által szorgalmazott balkáni partaszállás tervéről, és ehelyett Normandiában szállnak partra az amerikai–brit csapatok.

Róma felemelkedése és bukása

#1502798 Koffein Előzmény: #1502795

Mindig ilyen, gondolom azért mert orosz és nem kiskorától tanult angolul... nagyon érződik az akcentus :)

Róma felemelkedése és bukása

#1502795 TrendMan Előzmény: #1502588

Szenzációsan érdekes az előadó részéről!

Arról is lehetne argumentálni, hogy a beszélgetés 'vezetője' miért tűnik álomkórosnak, biztos meg van az oka, de ez nem a téma.