A cég honlapján találtam néhány érdekes információt. A következő listát érdemes lehet végig olvasni érdekeltségtől függetlenül.
A Pannónia Életbiztosító alapítói magyar származású, köztiszteletben álló személyek.
- Járai Zsigmond
a tőzsde egykori alapítója, a Budapest Bank vezérigazgató-helyettese, pénzügyminiszter-helyettes, bankfelügyelet elnöke, befektetési bankár Londonban, a Magyar Hitelbank vezérigazgatója, a tőzsde elnöke, pénzügyminiszter, jegybankelnök, 2010. november 16. óta a Magyar Nemzeti Bank felügyelő bizottságának elnöke, jelenleg a társaság felügyelőbizottságának elnöke
- Horváth Béla
az Állami Biztosító korábbi vezető instruktora, fiókvezetője, a Hungária Biztosító értékesítési igazgatója, a Gloria Biztosító alapítója, a Nationale-Nederlanden Biztosító alelnök vezérigazgatója, az AVIVA Életbiztosító alapítója, elnöke és vezérigazgatója, jelenleg a társaság elnöke
- Dr. Ádám Veronika
orvos-biológus, akadémikus, Vizi E. Szilveszternek, a Magyar Tudományos Akadémia korábbi elnökének házastársa
- A BROKERNET Csoport alapítói és vezetői
Kostevc Péter, Kútvölgyi Pál, Kósa Erika, Körvélyesi Zoltán
- Charles J.L.T. Kovacs
a Chase Manhattan bank egykori alelnöke, több neves pénzintézet tanácsadója, valamint a Lehman Brothers és az OECD szaktanácsadója, a biztosító egyik alapítója
- Czakó Borbála Xénia
az Ernst and Young szabályozási, kormányzati kapcsolati és esélyegyenlőségi területekért felelős globális partnere
- Gaál Csaba
az OTP Garancia Biztosító Életbiztosítási főosztályának korábbi vezetője, jelenleg a társaság vezető-aktuáriusa, termékfejlesztési vezetője, vezérigazgatója
- Dr. Illényi Miklós István
fogszakorvos
- Kelemen Zsolt
a társaság pénzügyi vezetője, vezérigazgató-helyettese
- Kieselbach Tamás
művészettörténész, a Kieselbach Galéria tulajdonosa
- Dr. Komoróczki István
a Külügyminisztérium korábbi szóvivője, jelenleg az Imperial Tobacco Magyarország Kft. vállalati kapcsolatok igazgatója
- Korányi G. Tamás
laptulajdonos, újságíró, a tőzsde egyik alapítója
- Lehman Brothers Befektetési Bankház
a világ egyik legnagyobb befektetési bankháza (2008. szeptember 15-én csődöt jelentett)
- Mándoki Zoltán
a MÁV korábbi vezérigazgatója és a MOL ügyvezető vezérigazgatója
- Dr. Martonyi János
nemzetközi jogász, külügyminiszter
- Dr. Mikó Gyula
korábban a Közgazdaságtudományi Egyetem docense, dékán helyettese, a Nationale-Nederlanden Biztosító pénzügyi és termékfejlesztési igazgatója, vezérigazgató helyettese, a Winterthur Biztosítási Rt. elnök vezérigazgatója, az AVIVA Életbiztosító Zrt. vezérigazgató-helyettese, jelenleg a társaság általános vezérigazgató-helyettese
- Missura Gábor
a Magyar Nemzeti Bank korábbi szóvivője és kommunikációs vezetője
- Dr. Móricz Gábor
a Magyar Honvédség egykori vezető közgazdásza, a Concorde Értékpapír Rt. felügyelőbizottsági tagja, a tulajdonában álló KAPTÁR Befektetési Zrt. a biztosító egyik alapítója
- Németh Attila
a Vodafone korábbi kommunikációs vezetője
- Dr. Nobilis Kristóf
jogász, a tőzsde egyik alapítója, befektető, a Budapesti Ingatlanhasznosító és Fejlesztő Részvénytársaság igazgatóságának elnöke
- Preisinger Béla Ernő
az S+H vállalatok alapítója és tulajdonosa, a Társaság Felügyelőbizottságának tagja
- Straub Elek
a Matáv, majd a Magyar Telekom korábbi elnök vezérigazgatója
- Dr. Szapáry György
korábban a Nemzetközi Valutaalap magyarországi képviselője, a Magyar Nemzeti Bank elnökhelyettese, jelenleg az OTP Bank Nyrt. igazgatósági tagja
- Vígh Sándor
a társaság vezérigazgató-helyettese
Legutóbbi hozzászólások
Re: nincs cím
#396205 banyaiz Előzmény: #395955Ebben részben más véleményen vagyunk. Azt gondolom, hogy egy normális pénzügyi kultúrában nem lehet a hosszú távú befektetésekre vonatkozó szabályokat változtatni állandóan, ahogy pl történik ennél az adókedvezménynél (is)
Önkéntes nyugdíjpénztár rendben van, de én oda többet nem fizetek be az Mnyp forradalom után az biztos, inkább alig várom, hogy 3 évente hozamokat, és 9,5 év múlva a tőkét is kivegyem onnan. :)
Abban lehet igazad van, hogy ez az adókedvezmény növelte a biztosítók profitját is, sőt biztos, viszont normális helyeken, jóléti államokban, azért van életbiztosítása is a polgároknak. Nem egy rossz cél ez szerintem, mondjuk vannak rosszabb, teljesen haszontalan célok is az állami pénzköltésre inkább így mondom.
Re: nincs cím
#395955 xmann Előzmény: #395437én meg azt mondom hogy TILOS ezekre adókedvezményt adni, mert semmi mást nem érünk el vele, mint hogy a mi adóforintjainkból külföldi biztosítók profitja lesz. ha megtakarítást akarunk ösztönözni arra van olyan eszköz ami sokkal hatékonyabb, pl önkéntes pénztár (ahol nagyon súlyosan le van szabályozva mennyit kereshetnek az alapkezelők), TBSZ számla, stb. ezek a jó módszerek, nem a biztosítók profitját tömni. és lenne még más jó módszer is persze
Re: nincs cím
#395444 banyaiz Előzmény: #395439Ja és még valami nekem is van most egy Ul-em. Mikor kötöttem pár éve akkor még jóféle 20% adókedvezmény volt rá, aztán lett 30%, aztán még ugyanabban az évben 0%. 10 évre kötöttem nincs nagy havi díja, de ez az adókedvezmény eltörlése mélyütés volt, hosszú távú ügylet feltételeit módosították idő közben, rohadjanak meg.
Ezen kívül van önkéntes nyugdíjpénztáram ahol amikor indítottam arról volt szó 10 év után kivehetem lóvét adómentesen, most már tőkét csak 20 év után, 10 év után csak hozamot.
Azóta forradalom lesújtott az mnyp-re is.
Mikor kezdtem tőzsdézni, nem volt kamatadó , árfolyamnyereség adó. Most van mindkettő.
Szóval ennyit a kiszámítható gazdaságpolitikáról és a megtakarítások ösztönzéséről, és a hosszú távú tervezésről. :)
Re: nincs cím
#395439 banyaiz Előzmény: #395437Abban teljesen igazat adok neked, hogy a biztosítók által levont költségek magasak, hozama korlátozott lehet, és abban is, hogy nem az évszázad üzlete egy ilyet kötni adókedvezmény nélkül. Ezek mind igazak, de kötök egy kötelezőt, cascót autóra, egy normál életbiztosítás azok sem az évszázad üzletei lesznek, csak a pénzt viszik. Nyilván úgy van kitalálva a matek a biztosító jól járjon ez egyértelmű azért biztosítanak. :)
Re: nincs cím
#395437 banyaiz Előzmény: #395424Nézd akkor mondok neked konkrét példákat.
Nálunk családban volt már pár db kötve ezelőtt kb 15-17 évvel indultak az elsők. Volt rájuk 30% adókedvezmény, hozamban ahogy számoltam kb hozták a banki kamatokat, 2-3-4% eltéréssel, fel, vagy le. A matek kb úgy nézett ki, hogy úgy lőttük be a díjat, hogy a 100 k-s adókedvezményt igénybe lehessen venni. Ez azt jelentette, hogy egy adott év hozama eleve plusz 20-30%-ról (adókedvezmény mértékéről indult) , plusz volt egy életbiztosításod, ez olyan rossz buli? :)
Ezen kívül elég sok olyat láttam bankosként ahol Ul-el kombinált hitel volt. Ezek úgy néztek ki, hogy tőkegarancia (legalábbis én csak ilyet ajánlottam), életbiztosítás ha az adós meghalna, és a hitel törlesztése Ul pénzből ment (ami ugye legrosszabb esetben csak tőke, jó esetben szerény de azért inflációnál nagyobb hozam. Plusz adókedvezmény.
Ezen kívül van pl egy olyan verzió vállalkozás köt a dolgozókra, költségként elszámolja, de ebbe ne menjünk bele ezzel mit lehet variálni.
Most meg az a nagy helyzet nincs már adókedvezmény, így marad a tényleges hozama, plusz életbiztosítás. Csak előző hozzászólásomra tudok visszautalni. Gondolj bele kötsz egy 15 éves életbiztosítást havi 8k-s díjjal pl, nem Ul-t. Éves díj 100 k, 15 éves díj 1,5 millió. De nem halsz meg jó esetben, akkor 15 év alatt kifizettél 1,5 millát ami elúszott, és volt egy biztosítási védelmed. Nézzük ezt Ul-re , 10 k körüli minimum havi díj van szerintem, bár annyira most ebben nem vagyok benne. Tőkegarantáltat kötsz. Befizetsz x összeget, azt minimum visszakapod, van egy életbiztosításod, és lehet hozamod. Ezért mondom ennek van egy piaci szerepe, de élénkíteni lehetne a megtakarítási funkcióját adókedvezménnyel, ahogy kamatadó, árfolyam nyereség adó eltörléssel is élénkíteni lehetne a megtakarítási kedvet. Ezeket én pozitívnak tekinteném.
Re: nincs cím
#395425 xmann Előzmény: #395424Csak hogy tisztázzuk: hiába csinálNA a szuper vagyonkezelő (mondjuk nem is csinál de ez más kérdés) éves 12% hozamot sok éven át, ha abból a végén csak éves 5-6% marad, akkor nem jobb a banknál. A valóság ehelyett az hogy a vagyonkezelő csinál éves 5%-ot, amiből marad éves 0 vagy mínusz. Na erre képes az UL: jó esetben banki kamat, rossz esetben mínusz, nagyon rossz esetben, ha útközben kell a pénz, akkor felező.
Re: nincs cím
#395424 xmann Előzmény: #395359"Nekem az a véleményem amit írtam korábban is, vannak helyzetek amikor az UL ideális, és ezért van egy piaca, még adókedvezmény nélkül is, azzal meg főleg lenne"
én meg arról beszéltem hogy a világon egyetlen olyan helyzet sincs amikor az UL ideális. SOHA. Mert ha életbiztosítéást akarsz akkor azt kell kötni, ha megtakarítani akarsz, akkor meg azt kell. és a bankba is bevihetsz havi 10000-t, tuti jobban jársz mint az UL-el, mert azóriás díjak miatt majdnem kizárt hogy hozamot csináéjanak neked.
Az UL a világ legnagyobb átverései között van, csak a biztosítóknak és ügynököknek jó. Fúj!
Re: nincs cím
#395373 holnor Előzmény: #395340erről beszéltem :)
Re: nincs cím
#395359 banyaiz Előzmény: #395338Attól függ, igazad van ha:
1. nem fog meghalni az illető
2. Rendelkezik egy olyan összeggel amivel ezt a kockázati profilt felépíti. Mert tételezzük fel nem áll rendelkezésére érdemi megtakarítás, akkor abból a havi 15-20 k-ból nem valószínű gazdaságosan felépít egy diverzifikált portfóliót.
Amit mondasz, hogy csak kockázatit ez jó gondolat, csak itt megint attól függ, hogy igazad van e:
1. Meghal e az illető. Mert ha nem akkor a simán életbnél bukta a pénzt.
2. Mennyi idős, mert minél idősebb annál komolyabb díjakkal vállalnak el egy érdemi összegre kötött kockázatit.
Nekem az a véleményem amit írtam korábban is, vannak helyzetek amikor az UL ideális, és ezért van egy piaca, még adókedvezmény nélkül is, azzal meg főleg lenne.
szerk: azt, hogy nem hal meg a biztosítás futamidejére gondoltam , nem arra, hogy esetleg hegylakó vagy ilyesmi. :)
Re: nincs cím
#395340 xmann Előzmény: #395338Ja, fiam biztosítónál dolgozott (aktuáriusként). Mondta, hogy eszembe ne jusson befektetési biztosítást kötni csak tiszta életbiztosítást. de ezt nem nyomják a biztosítók, mert nem üzlet. pedig az ügyfél szempontjából csak ennek van értelme