Budapest, 2019. március 10., vasárnap (MTI) - Frank Tibor Nagy-Britannia szakértő szerint a brit EU-tagság megszűnésével (Brexit) kapcsolatos London és Brüsszel közötti legújabb vita az ír-északír határellenőrzésről csak ürügy az időhúzásra.

A szakértő az M1 aktuális csatorna vasárnapi műsorában elmondta: a brüsszeli javaslat - amiről az Egyesült Királyságban kedden szavaznak majd - megosztaná a teljes lakosságot, amelynek jelentős része ráébredt: a 2016-os népszavazás rossz döntés volt.

A népszavazásról az akkori miniszterelnök David Cameron azt gondolta, hogy megerősíti majd a személyes pozícióit, de az övével együtt elsodorta az egész Egyesült Királyság jövőjét - fogalmazott a szakértő.

Így például Skócia esetleges kiválása az Egyesült Királyságból a Brexitet követően felborítaná a teljes egységet - tette hozzá.

Frank Tibor szerint ha március 29-ig nem sikerül a jogilag rendezett kilépés, akkor újabb határidő módosítás, vagy akár újabb Brexit-népszavazás is lehetséges.