Akár ez is lehet az egyik cél... meggyengíteni a pártot, ütni egy óriásit Kínán, hogy gyengüljön...
Fene tudja, majd elválik egy két év múlva, hogy bejött-e, vagy sem :)
Akár ez is lehet az egyik cél... meggyengíteni a pártot, ütni egy óriásit Kínán, hogy gyengüljön...
Fene tudja, majd elválik egy két év múlva, hogy bejött-e, vagy sem :)
Lehet, hogy ez egy amolyan belső fegyver, a kínai emberek elgondolkodnak rajta, hogy szükségük van-e a pártra?
Kína felszólította Trumpot!!!
Aszondja, hogy "„Sürgetjük az Egyesült Államokat, hogy tegyen lépést a hibái kijavítására, teljesen törölje a „kölcsönös vámok” helytelen gyakorlatát, és térjen vissza a kölcsönös tisztelet helyes útjára” - áll a kínai kereskedelmi minisztérium közleményében."
https://444.hu/2025/04/14/kina-felszolitotta-trump...
Szóval kezdenek idegesek lenni a pártban...
Itt meg azt mondják, a csájna megfigyelők, hogy tömeges munkanélküliség üti fel a fejét... tömegesen rúgják ki az embereket, gyárak zárnak be, mert a megrendelések leálltak..
Nagyon kevés alkalom van, amikor a kínai belpolitikát vizsgáló elemzők részletes bepillantást nyernek az ország politikai életébe. A rendkívül zárt rendszer csak kevés bekukkantást enged a külső szemlélők számára, az egyik ilyen kiemelkedő lehetőség erre Kína ?két ülésszaka? márciusban. Ilyenkor az Országos Népi Gyűlésre küldöttek ezrei érkeznek Kína minden szegletéből Pekingbe, hogy a nagyhatalom és Kínai Kommunista Párt (KKP) jövőjével kapcsolatban fogalmazzák meg a gondolataikat, döntenek is a legfontosabb kérdésekben.
Mivel a teljes elit felvonul, ezért minden egyes apró gesztusnak nagy jelentősége van, így az olyan rejtélyes távolmaradásoknak is, mint Csao Löcsié.
A KKP harmadik számú vezetője kedden nem vett részt a parlament egyik kulcsfontosságú ülésén, amelyet ráadásul neki kellett volna megnyitnia. Helyettese azzal magyarázta hiányát, hogy légúti fertőzés miatt kénytelen volt lemondani a találkozót. Azzal, hogy hiányzott a Nép Nagy Csarnokából, majdnem két évtizede nem látott eset fordult elő újra, akkor esett meg ugyanis utoljára, hogy a Politikai Hivatal Állandó Bizottságának, a párt legfelsőbb vezetésének tagja nem volt jelen a nagyszabású eseményen. Akkor az egyik vezető kórházban feküdt a találkozó idején, egy évvel később életét vesztette, ám akkor sem részletezték, hogy pontosan mivel kezelik a politikust.
Chinas third-highest-ranking leader, Zhao Leji, was absent from a crucial parliamentary session on Tuesday, with officials citing a respiratory infection. https://t.co/PwfryFyXnM
? EconoTimes (@econodaily) March 12, 2025
Már önmagában az egészségi állapot felemlegetése szokatlannak számít a kínai politikai vezetők esetében, ugyanis többségében kerülik, hogy ezt a nyilvánosság előtt is elmondják. Csao korábban hétfőn a kínai nemzeti politikai tanácsadó testület záró ülésén, sem az Országos Népi Kongresszus (NPC) elnökségének harmadik ülésén, de akkor erre nem adtak magyarázatot. A kínai belpolitikai élet folyamatait elemző szakemberek szerint a befolyásos politikus váratlan eltűnése komoly átalakulást jelezhet. A hiányzások komoly egészségügyi problémát vagy hatalmi átrendeződést jelezhetnek, mivel egyébként a politikai vezetés nagyon stabil, jellemzően az ötéves ciklus lezárásával távoznak, addig csak különleges esetben váltják le őket. A mostani ?garnitúra? kinevezése 2027-ben jár le, akkor viszont teljes sorcserére lehet számítani a vezetésben a Reuters szerint.
Csao a kínai elnök, Hszi Csin-ping bizalmasának számít, korábban öt éven keresztül vezette a kommunista párt korrupcióellenes felügyelőségét és minden fontos ülésen jelen volt. Portréja továbbra is elérhető a kínai kormány oldalain, amely egyelőre tényleg a betegség teóriáját igazolja.
A múltban viszont már történt hasonló, amikor 2023-ban a külügyminiszter, Csin Kang egy csúcstalálkozót ?egészségügyi okok? miatt hagyott ki.
Emlékezetes, hogy több hónapos eltűnését követően végül menesztették pozíciójából. Másik maradandó eset 2022-ben zajlott le, amikor Hszi Csin-ping elődjét, Hu Csin-taót két intéző váratlanul kikísérte a Nép Nagy Csarnokából az előző kommunista pártkongresszus záróünnepségén. Az incidenst követően ?egészségügyi okokra? hivatkoztak, ám az előző elnök gesztusaiból és ellenállásából nem az rajzolódott ki, hogy ténylegesen problémái lennének.
Azért ez érdekes, hogy ott defláció van, máshol meg szinte mindenütt az infláció kísértete járja be Európát/Amerikát:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20250310/az-infl...
Vajon mi működhet fordítva a két régióban?
Szingapúrban jelentősen megnőtt az alapkezelői engedélyek átfutási ideje, miután a városállam egyre vonzóbb célponttá vált a globális vagyonkezelők számára. A menedzserek által várt három hónapos várakozási idővel szemben átlagosan nyolc hónapra nőtt az elbírálás időtartama, ami hátráltatja Szingapúr azon törekvését, hogy Ázsia vezető pénzügyi központja legyen.
A késlekedés egyik fő oka a kínai kvantitatív hedge fundok rohamos külföldi terjeszkedése.
Peking korlátozta a szektor hazai növekedését, ezért a legnagyobb kínai kvantitatív alapok közül már több megszerezte a szingapúri működési engedélyt, mások pedig jelenleg is "sorban állnak". A Szingapúrban kezelt eszközök értéke 2023-ban elérte a 4100 milliárd dollárt, ami annak is köszönhető, hogy a növekvő kínai befolyástól tartva sok befektetési alap ide helyezte át a kitettségeit.
A Szingapúri Monetáris Hatóságnak (MAS) most meg kell találnia az egyensúlyt, hogy továbbra is vonzó környezetet biztosítson a beáramló befektetők számára, miközben nem enged teret a túlzottan nagy kínai befolyásnak. A torlódás enyhítésére új digitális rendszereket és szigorúbb adatszolgáltatási követelményeket vezettek be, de az elbírálási idő ennek ellenére továbbra is hosszú. A kockázatitőke-alapok esetében az engedélyezési idő szintén jelentősen megnőtt, 2020-ban hat hét volt, mára meghaladja a hat hónapot.
Nemcsak Ázsiából, hanem Európából, az Egyesült Államokból és Dél-Amerikából is egyre több alapkezelő próbál belépni a piacra, hogy kihasználja Szingapúr növekvő befektetői bázisát. Ezt segíti, hogy a MAS múlt pénteken egy 5 milliárd dolláros befektetési csomagot jelentett be, amelynek célja, hogy több alapkezelőt vonzzon a szingapúri tőzsdére.
"Kína pedig most kifejlesztett egy olyan hadászati 5G-s hálózatot
működtető eszközt, amit bármilyen katonai járműre fel lehet szerelni –
és állandó adatkapcsolatot biztosít, akár egyszerre 10 000 robot számára
is."
A kínai statisztikai hivatal adatai szerint
az ipari vállalatok nyeresége az első tíz hónapban éves szinten 4,3 százalék csökkent, szemben a kilenchavi 3,5 százalékkal.
Az év első nyolc hónapjában még 0,5 százalékos éves nyereségnövekedést regisztráltak.
A csökkenés gyorsulását elemzők az ingatag kereslettel, a deflációs kockázatokkal és az ingatlanpiaci bizonytalanságokkal indokolták.
Az állami tulajdonú cégek nyeresége az első tíz hónapban 8,2 százalékkal esett vissza,
a kilenchavi 6,5 százalékos csökkenés után, míg a magánszektor vállalatainál a csökkenés mértéke mérsékeltebb volt: 1,3 százalékra nőtt a kilenchavi 0,6 százalékról. A statisztikai vizsgálat olyan cégekre terjed ki, amelyek fő tevékenységből származó éves árbevétele meghaladja a 20 millió jüant (2,8 millió dollárt). Tavaly a kínai ipari nagyvállalatok nyeresége 2,3 százalékkal csökkent 2022-höz képest, összesen 7690 milliárd jüanra (1080 milliárd dollárra), miután 2022-ben 4 százalékos esést jegyeztek fel.
A fentiek is jól mutatják, hogy a kínai gazdaság problémái nem olyanok, amelyeket gyorsan meglehetne oldani, főleg nem akkor, ha a kínai vezetés elzárkózik az ambiciózus fiskális lazítástól. Kína egy mérlegleépítési válság kellős közepén van, ami nem meglepő akkor, amikor a vállalati szektor eladósodottsága óriási, a háztartási szektor megtakarításainak jelentős része pedig a mélyrepülésben lévő ingatlanszektorhoz köthető. Egy ilyen helyzetben az alacsony kamatok és a bőséges likviditás csak lassítani tudják a folyamatokat, de hathatós fiskális beavatkozás nélkül nem fog megfordulni a kínai gazdaság szerencséje.
Hanem Fan:
https://index.hu/kulfold/2024/11/15/kina-csuhaj-am...
"Alig másfél hónapja egy sanghaji Walmartban egy 37 éves férfi „pénzügyi vita” után tizennyolc embert késelt meg – három életet nem sikerült megmenteni. Egy sandongi lövöldözésben, februárban huszonegyen haltak meg, egy pekingi, főiskolai késes támadásnak pedig öt sérültje volt szeptemberben."
Nem tudom hogyan lehet mindent egy lapra feltéve lassan lopakodva csinálni valamit, de a kínaiak még erre is képesek:
és ezekszerint hónapokig senki észre sem vette..
https://telex.hu/techtud/2024/08/27/kina-amerika-i...
teljes cikk: https://archive.ph/OyZis