Regisztráció Elfelejtett jelszó

BUX 1212

Re: nincs cím

#555846 Margaretta Előzmény: #555844

"amikor megépítik az utakat nem spórolják ki belőle az anyagot."

Asszem kezded kapisgálni:)

Re: nincs cím

#555844 BudFox Előzmény: #555836

Van itt egy osztrák törzsvendégünk minden nap a kávéházban..korábban a Raiffeisen banknak volt a tartományi -ingatlanos igazgatója :_)) most itt vett egy farmot, meg halastavat :D

szerintem is sokkal kevesebbet dolgoznak mint mi...de mindenkinek audija, BMW -je, Mercedes -e van...egy itteni fickó trélerekkel hordja a kocsikat kis falukban levő Mercedes szalonokba...már az vicc hogy kis falukban is van Mercedes szalon :DD és alig győzi a munkát

no beszélgettem vele.....kérdeztem hogy ugye milyen jók az utak mindenhol..mikor csinálták ezeket az utakat ?

- hát úgy 15-20 éve a többségét.

azalatt nem ment annyira tönkre - vagy nem egyszerre...no és amikor megépítik az utakat nem spórolják ki belőle az anyagot.

Re: nincs cím

#555839 Margaretta Előzmény: #555831

A többség egyfele húzza a szekeret.

Az útért nem háromszor annyit kell kifizetni.

A köztér, meg úgy általában a környezet tisztántartása nem elsősorban pénzkérdés.

A sok kis üzlet a multik miatt döglődik.

mókusörs..mennyi most a …

#555838 Ibiza

mókusörs..mennyi most a hati? nem vagyok belépve..mennem kell mingyá

Re: nincs cím

#555836 Ibiza Előzmény: #555831

nem volt 40év komcsi kisérletezgetés.. és a pénzek nagy részét nem lopták el hanem visszaforgatják..amúgy én sem értem a jólét okát..5x annyi pénzt keresnek mint mi és felét dolgozzák..miközben az árak a boltokban hasonlóak..

a szolgáltatás az drága..az tény..

Re: nincs cím

#555834 BudFox Előzmény: #555807

biztos hogy már előre van sok tervük....

hát igen...világválság van, a látszat ellenére is....most ilyen taktikai lépésekkel kell küzdeni az országcsőd ellen...és sajnos a kisemberek sok gondja háttérbe szorul..

de azért Orbánék már sokat tettek a kis emberekért ebben a ciklusban ezt se felejtsék el a Fidesz ellenzői.

Re: nincs cím

#555833 BudFox Előzmény: #555803

persze zsidók akarnak diktálni úgy hogy nesze adunk nektek az ingen pénzből....aztán úgy kell nektek ugrálni ahogy mi fütyülünk....és még örülhettek az alamizsnának amit mi adunk - ezt gondolhatják a bankárok...

és sem feküdnék le neki...

nehogy már a belügyeinkbe ennyire beleugassanak...

Re: nincs cím

#555831 BudFox Előzmény: #555796

Ausztriában is sok kis üzlet döglődik most...kis falukban kihaltság van, kisvárosokban ahol forgalmas helyen van a bolt ott azért megélnek.

ahol sok ember van ott meg itteniekhez képest irtó nagy forgalom van..

de tény hogy akárhol lehetne most ausztriában üzletet bérelni..Oberwartban a főutcán, Oberpullendorfban stb...szóval bárhol.

egyébként számomra is relytély hogy az egész Ausztria miből él meg, miből tartja el magát...mert még nem tudtam kitaláni....:-))) de a legutolsó kis utcában is tükörsima az út, és látszik hogy a köztereket tisztán tartják, sőt mindent....hogy honnan van/volt rá az a rengeteg pénz....

Re: nincs cím

#555816 Ibiza Előzmény: #555803

gondolkodhatnál..ha a lopás rablás lenne a céljuk mint komcsi-libsi csürhének akkor felveszik a hitelt aláírnak mindent és rabolnak amit tudnak..lenne rá 4 évük..utána jöjjön aki akar..

logikus? ha lopni akarok de magamra terelem a figyelmet és bajszokat akasztok? nekem nem..

tehát? esetleg másról van szó..

Re: nincs cím

#555810 Frontin Előzmény: #555799

Kíváncsi vagyok, hogy az aki ma ilyen kt-ra veszi a hatit jövő héten örülni fog-e neki!

Re: nincs cím

#555807 Ibiza Előzmény: #555718

úgy sem értik..Orbán jó tárgyaló..látszik elmennek a falig ha kell..

néha eljátszák az értetlent a műhüjét..ez taktika egy elgondolás mentén..

ha nem vége mindennek..de én egy tudatos mozgásnak látom..msot feszes a húr de sztem még áttárgyalják még az eus- kvótákat..amiket a komik szotyiért 30ezüsttért eladtak..

vagy van egy nagyobb zsuga..egy b terv..új forint euból kilépés..vagy egy partizán euro bevezetés..

Re: nincs cím

#555803 gilgalad Előzmény: #555718

Kedves Bud,

ha nem menne itt ez baromi átlátszó szájkarate, pávatánc, színészkedés akárminek nevezzük, amit kormányunk előad a közutálatnak örvendő IMF-nek, és helyette már rég megállapodtunk volna, akkor több száz milliárdokban mérhető lenne a finanszírozási nyereség. Kamatok, CDS, árfolyam (hitelek és kamatai törlesztése) révén. De nem ők izmoznak, igazán fondorlatosan beállítják a hitelezőinket szemét rablóknak, és a szájukba adnak olyan ötleteket, amit nagyon is a kormány eszelt ki!

A megállapodás jelentette nyereségből, pedig el lehetne indítani értelmes programokat. Persze nekik a legértelmesebb program az ölebeik kitömése EU-s pályázati pénzekből...

Re: nincs cím

#555799 Frontin Előzmény: #555761

Sziasztok! A mai nap sem hozott idáig semmilyen meglepetést, Otp egyelőre emelkedget, Mol-t megfogta az ékelődés felső szára ahonnan elvileg majd lefelé kéne megindulnia hogy kijelőlje az éken belül az utolsó 5. hullám végpontját, Bux szintén pontosan az ék felső száráig ment fel a tegnap említett 800-as szintig, hati pedig szintén hozta nagyjából a várt 19.100-at. Innen én lefelé várom őket is, bár lehet hogy ez nem ma fog megtörténni, hanem a jövő héten csak, a mai napot meg eloldalazgatjuk talán, bár én shortban ülve azt sem bánnám ha esnénk. Bocs a longosoktól!

Re: nincs cím

#555796 banyaiz Előzmény: #555788

Ezt Bud tudná esetleg megmondani, ő a specialista , nem tudom igazán ott milyen forgalmak vannak, azt tippelném osztrákok kicsit többet költenek el ilyen helyeken, de nem tudom.

Re: nincs cím

#555788 Euroman Előzmény: #555766

ja, csak azt nem értem, hogy a burgenlandi kis éttermek, cukrászdák, magyarhoz nagyon hasonló, sőt néha olcsóbb árakkal simán kitermelik ezeket a béreket, pedig a forgalmuk sem nagyobb....vajon hogyan??

Re: nincs cím

#555766 banyaiz Előzmény: #555718

Bírom én is őket, főleg akkor lenne határtalan a szeretetem az irányukba ha egy lámpavason látnám himbálózni őket, ott lenne a legideálisabb pozíciójuk. Sokáig folytatják ezeket a "nagy átejtéseket" és az ország sokáig élvezheti ennek "hasznát" még előfordulhatnak ilyen extrém dolgok is.:)

Ezek a bérek amiket említesz akkor lennének reálisak ha te pl azt látnád a cukrászbizniszben, hogy annyira pörög fel kell venned még 5 embert és mindegyiknek fizetsz papíron 300 k-t nyugodtan mert belefér.

Kb ilyen messze vagyunk ilyen dolgoktól.

Re: nincs cím

#555761 BudFox Előzmény: #555730

Az egy másik dolog hogy nálunk azért még igy is nagy szegénység van.....de én is mondhatnám hgy az Amerikai Flextronics itt Sárváron 3 műszakra fizet 68.000 -72.000 forintot.

röhejes.....

mindenkinek 280.000 - 350.000 -nek kéne lenni a minimálbérnek, akkor más lenne a helyzet....csak a átállás lenne nehéz...mert a maradék gyárak is rögtön pakolnának...

tehát míg fel nem épülne az itthoni kereslet, fogyasztás addig államcsőd körüli helyzet lenne.