"amikor megépítik az utakat nem spórolják ki belőle az anyagot."
Asszem kezded kapisgálni:)
"amikor megépítik az utakat nem spórolják ki belőle az anyagot."
Asszem kezded kapisgálni:)
Van itt egy osztrák törzsvendégünk minden nap a kávéházban..korábban a Raiffeisen banknak volt a tartományi -ingatlanos igazgatója :_)) most itt vett egy farmot, meg halastavat :D
szerintem is sokkal kevesebbet dolgoznak mint mi...de mindenkinek audija, BMW -je, Mercedes -e van...egy itteni fickó trélerekkel hordja a kocsikat kis falukban levő Mercedes szalonokba...már az vicc hogy kis falukban is van Mercedes szalon :DD és alig győzi a munkát
no beszélgettem vele.....kérdeztem hogy ugye milyen jók az utak mindenhol..mikor csinálták ezeket az utakat ?
- hát úgy 15-20 éve a többségét.
azalatt nem ment annyira tönkre - vagy nem egyszerre...no és amikor megépítik az utakat nem spórolják ki belőle az anyagot.
19030 a stooq-n
A többség egyfele húzza a szekeret.
Az útért nem háromszor annyit kell kifizetni.
A köztér, meg úgy általában a környezet tisztántartása nem elsősorban pénzkérdés.
A sok kis üzlet a multik miatt döglődik.
mókusörs..mennyi most a hati? nem vagyok belépve..mennem kell mingyá
nem volt 40év komcsi kisérletezgetés.. és a pénzek nagy részét nem lopták el hanem visszaforgatják..amúgy én sem értem a jólét okát..5x annyi pénzt keresnek mint mi és felét dolgozzák..miközben az árak a boltokban hasonlóak..
a szolgáltatás az drága..az tény..
biztos hogy már előre van sok tervük....
hát igen...világválság van, a látszat ellenére is....most ilyen taktikai lépésekkel kell küzdeni az országcsőd ellen...és sajnos a kisemberek sok gondja háttérbe szorul..
de azért Orbánék már sokat tettek a kis emberekért ebben a ciklusban ezt se felejtsék el a Fidesz ellenzői.
persze zsidók akarnak diktálni úgy hogy nesze adunk nektek az ingen pénzből....aztán úgy kell nektek ugrálni ahogy mi fütyülünk....és még örülhettek az alamizsnának amit mi adunk - ezt gondolhatják a bankárok...
és sem feküdnék le neki...
nehogy már a belügyeinkbe ennyire beleugassanak...
Ausztriában is sok kis üzlet döglődik most...kis falukban kihaltság van, kisvárosokban ahol forgalmas helyen van a bolt ott azért megélnek.
ahol sok ember van ott meg itteniekhez képest irtó nagy forgalom van..
de tény hogy akárhol lehetne most ausztriában üzletet bérelni..Oberwartban a főutcán, Oberpullendorfban stb...szóval bárhol.
egyébként számomra is relytély hogy az egész Ausztria miből él meg, miből tartja el magát...mert még nem tudtam kitaláni....:-))) de a legutolsó kis utcában is tükörsima az út, és látszik hogy a köztereket tisztán tartják, sőt mindent....hogy honnan van/volt rá az a rengeteg pénz....
gondolkodhatnál..ha a lopás rablás lenne a céljuk mint komcsi-libsi csürhének akkor felveszik a hitelt aláírnak mindent és rabolnak amit tudnak..lenne rá 4 évük..utána jöjjön aki akar..
logikus? ha lopni akarok de magamra terelem a figyelmet és bajszokat akasztok? nekem nem..
tehát? esetleg másról van szó..
Kíváncsi vagyok, hogy az aki ma ilyen kt-ra veszi a hatit jövő héten örülni fog-e neki!
úgy sem értik..Orbán jó tárgyaló..látszik elmennek a falig ha kell..
néha eljátszák az értetlent a műhüjét..ez taktika egy elgondolás mentén..
ha nem vége mindennek..de én egy tudatos mozgásnak látom..msot feszes a húr de sztem még áttárgyalják még az eus- kvótákat..amiket a komik szotyiért 30ezüsttért eladtak..
vagy van egy nagyobb zsuga..egy b terv..új forint euból kilépés..vagy egy partizán euro bevezetés..
Kedves Bud,
ha nem menne itt ez baromi átlátszó szájkarate, pávatánc, színészkedés akárminek nevezzük, amit kormányunk előad a közutálatnak örvendő IMF-nek, és helyette már rég megállapodtunk volna, akkor több száz milliárdokban mérhető lenne a finanszírozási nyereség. Kamatok, CDS, árfolyam (hitelek és kamatai törlesztése) révén. De nem ők izmoznak, igazán fondorlatosan beállítják a hitelezőinket szemét rablóknak, és a szájukba adnak olyan ötleteket, amit nagyon is a kormány eszelt ki!
A megállapodás jelentette nyereségből, pedig el lehetne indítani értelmes programokat. Persze nekik a legértelmesebb program az ölebeik kitömése EU-s pályázati pénzekből...
Sziasztok! A mai nap sem hozott idáig semmilyen meglepetést, Otp egyelőre emelkedget, Mol-t megfogta az ékelődés felső szára ahonnan elvileg majd lefelé kéne megindulnia hogy kijelőlje az éken belül az utolsó 5. hullám végpontját, Bux szintén pontosan az ék felső száráig ment fel a tegnap említett 800-as szintig, hati pedig szintén hozta nagyjából a várt 19.100-at. Innen én lefelé várom őket is, bár lehet hogy ez nem ma fog megtörténni, hanem a jövő héten csak, a mai napot meg eloldalazgatjuk talán, bár én shortban ülve azt sem bánnám ha esnénk. Bocs a longosoktól!
Ezt Bud tudná esetleg megmondani, ő a specialista , nem tudom igazán ott milyen forgalmak vannak, azt tippelném osztrákok kicsit többet költenek el ilyen helyeken, de nem tudom.
ja, csak azt nem értem, hogy a burgenlandi kis éttermek, cukrászdák, magyarhoz nagyon hasonló, sőt néha olcsóbb árakkal simán kitermelik ezeket a béreket, pedig a forgalmuk sem nagyobb....vajon hogyan??
Bírom én is őket, főleg akkor lenne határtalan a szeretetem az irányukba ha egy lámpavason látnám himbálózni őket, ott lenne a legideálisabb pozíciójuk. Sokáig folytatják ezeket a "nagy átejtéseket" és az ország sokáig élvezheti ennek "hasznát" még előfordulhatnak ilyen extrém dolgok is.:)
Ezek a bérek amiket említesz akkor lennének reálisak ha te pl azt látnád a cukrászbizniszben, hogy annyira pörög fel kell venned még 5 embert és mindegyiknek fizetsz papíron 300 k-t nyugodtan mert belefér.
Kb ilyen messze vagyunk ilyen dolgoktól.
Az egy másik dolog hogy nálunk azért még igy is nagy szegénység van.....de én is mondhatnám hgy az Amerikai Flextronics itt Sárváron 3 műszakra fizet 68.000 -72.000 forintot.
röhejes.....
mindenkinek 280.000 - 350.000 -nek kéne lenni a minimálbérnek, akkor más lenne a helyzet....csak a átállás lenne nehéz...mert a maradék gyárak is rögtön pakolnának...
tehát míg fel nem épülne az itthoni kereslet, fogyasztás addig államcsőd körüli helyzet lenne.