a legtöbb kutató még a saját eredményeit sem tudja reprodukálni:
https://index.hu/kultur/2025/01/05/byung-chul-han-...
A koreai filozófus szerint:
1. A cselekvő szabadság helyébe a kattintás, a lájkolás és a posztolás lépett.
2. A választási küzdelem információs háborúvá fajul. Az információs háborúban nincs helye a diskurzusnak. Az infokráciában fegyverként vetik be az információkat.
3. a társadalmi párbeszéd, a diskurzus is információkra esik szét, ami a demokrácia válságához vezet. Jól informáltak vagyunk, de irányvesztettek.
https://telex.hu/techtud/2024/12/31/alvas-zokni-em...
Alvás zokniban és zokni nélkül, közben okosóra mizéria érdekes mellékzöngékkel:
"elég sok hibalehetőség van ebben, például ha valaki álmában forgolódik, akkor azt az okosóra éber állapotnak érzékelheti. De betegeim azt is észrevették, hogy ha mozdulatlanul, de ébren feküdtek, az óra azt alvásnak mérte. Ettől függetlenül azt gondolom, hogy nagyon hasznos eszköz lehet arra, hogy ha az illető azt gondolja, hogy valami probléma van az alvásával, akkor azt részben alá tudja támasztani” – zárta Vida Zsuzsanna. Ezt remekül illusztrálja, hogy az általam tesztelt hat órából mindegyik egészen mást mért, mint a többiek."
Íme a tudatkutatás legújabb eredményei:
https://www.portfolio.hu/global/20241021/megdobben...
A gombák egy japán erdőben éppen úgy viselkednek, mint az ember, ha az egyik agyféltekéjének bizonyos területeit nem tudja használni (lásd előző 'bejátszás').
Gondolom innen mindenki számára világos, hogy mi a megoldás.
Innen már csak egy lépés!
Ha ez mind igaz, akkor elég sötét jövő elé nézünk:
https://www.portfolio.hu/krtk/20241013/rosszul-als...
"Számos kutatás mutatott rá arra, hogy már egy kisebb alvásveszteség is (legyen akár egyszeri vagy napról-napra rendszeresen jelentkező) mérhető hatással van életünk számos aspektusára. A tavaszi óraátállítás, amikor az órákat egy órával előbbre állítjuk, egy egyszeri, mérsékelt alvásidő-csökkenést okoz (hasonlóan egy kánikulai naphoz), ami után megnövekszik például az autóbalesetek, az öngyilkosságok és az infarktusok száma. Más kutatások az időzónák határának két oldalán élőket vizsgálják, és azt használják ki, hogy a határ egyik oldalán egy órával később megy le a nap, ami néhány perccel csökkenti az átlagos alvásidőt. (Ez az állandó alvásidőcsökkenés a klímaváltozás hatásával rokonítható.) Azok, akik az időzóna „kevesebbet alvó” felén élnek, alacsonyabb fizetéssel rendelkeznek, alacsonyabb pontszámot érnek el az iskolai teszteken és az egészségmutatóik is rosszabbak. Mindez azt sugallja, hogy a magas hőmérséklet alvásidőt csökkentő hatásának is lehetnek az egészségre, a kognitív és munkaerőpiaci teljesítményre vonatkozó következményei. Különösen igaz ez azok esetében, akik alvásmennyisége jelentősebben csökken a hőség hatására. Éppen ezért fontos lenne tudatosan készülni a hőhullámokra és figyelembe venni, hogy egy szokatlanul meleg nap az alvásunkat is számottevően befolyásolhatja."
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20240528/el-akar...
"Cal Newport, a "Lassú termelékenység" szerzője szerint a termelékenység nem a gyorsaságról, hanem a minőségről és kevesebb munkára fókuszálásról szól. A lassítás és a problémamegoldás képességének fejlesztése, valamint a főnökök bizalmának elnyerése kulcsfontosságú lehet a sikerhez. Newport hangsúlyozza a szervezettség és kommunikáció fontosságát, amelyek hozzájárulnak a munkahelyi stressz csökkentéséhez és az önállóságra növeléséhez - közölte a CNBC."
https://www.portfolio.hu/uzlet/20240508/hogy-izlik...
"„Nincsen ingyen ebéd.” – így szól a közgazdaságtan klasszikus tétele: egy, a jelenben meg nem fizetett költség később végül más formában erőteljesen, sokkoló mértékben jelenhet meg, és valakinek meg kell fizetni az utolsó fillérig. Az üvegházhatású gázok kibocsátása, és az eredményeként megjelenő klímaválság tipikus „potyautas” probléma, ahol az elméleti „közlegelő” maga a Föld klímája, és annak „tragédiája” a közelgő klímakatasztrófa."