Tavaly év végére Kínában 1 millió 740 ezer körül volt a magas nettó vagyonnal, vagyis több mint 6 millió jüan befektethető összeggel rendelkező személyek száma Kínában, ami 17 százalékos éves növekedés - állapította meg a Boston Consulting Group (BCG) és a China Construction Bank frissen publikált közös jelentése.
A befektethető magánvagyon összértéke Kínában 2012-ben elérte a 73 ezer milliárd jüant (11 600 milliárd dollár), 14 százalékkal bővült az egy évvel korábbi értékhez képest.
A dúsgazdagok javarészt még mindig a gazdaságilag fejlett, délkelet-kínai tengerparti régióban laknak, Kuangtung tartományban, továbbá Pekingben, Sanghajban és Csiangszu tartományban együttesen több mint 100 ezren élnek.
Ugyanakkor megfigyelhető a kevéssé fejlett belső országrészekben lakók felzárkózása. Ezeken a területeken, így Anhuj, Kanszu és Hunan tartományokban a magas nettó vagyonnal rendelkező háztartások számában az átlagosnál nagyobb, több mint 30 százalékos növekedés mutatható ki 2012-ben.
A felmérések szerint a magánvagyonok szerkezete az utóbbi években változott, így a befektethető eszközök, források, illetve a részvények nettó értéke 7, illetve 5 százalékkal visszaesett 2009 és 2011 között, miközben a kínai banki vagyonkezelőkre és alapkezelőkre bízott vagyon mértéke 78, illetve 60 százalékkal nőtt.
A dúsgazdagok többségét, körülbelül 56 százalékát a vállalkozók adják, és ezek 60 százalékának vállalatai már jól futó, bejáratott cégek. A tábort színesítik a menedzserek, "háziasszonyok" és értelmiségiek, köztük ügyvédek, orvosok és a pénzügyi befektetések specialistái - áll a jelentésben.
A vagyonuk kezelését bankokra bízók a BCG szerint óvatosabbak, némileg eltávolodni látszanak az ingatlanpiactól, s konzervatívabbá váltak: a biztonságos, fix jövedelmet garantáló pénzügyi befektetéseket keresik. Az alacsony kockázatú portfoliókat választók aránya például a 2011. évi 40 százalékról tavaly 47 százalékra emelkedett.
A kutatók arra is fényt derítettek, hogy egyre több dollármilliomos növelte befektetéseit aranyba, gyémántba és értékes művészeti alkotásokba. A piac egyes szereplői szerint az egykarátosnál nagyobb gyémántok iránti kereslet tavaly 50 százalékkal megnőtt az egy évvel korábbihoz képest. Az elmúlt évtizedben az egykarátos gyémánt ára átlagosan 18 százalékkal emelkedett, míg a 10 karátosoké 50-60 százalékkal drágult.
MTI
Legutóbbi hozzászólások
Re: nincs cím
#720180 banyaiz Előzmény: #720177Király lehet azért nagy pártgyűlések nyomják a komcsi szövegeket, aztán egymás között te neked csak 42 lakásod , és 200 millió jüanod van? Balek vagy. :) Skizofrén egy rendszer lehet.
Re: nincs cím
#720177 _pda_ Előzmény: #720173na jó, de sz@r panel mind :)
Re: nincs cím
#720173 banyaiz Előzmény: #720164Látom működik a kommunizmus. 42 lakás stb. Puritánok ezek a kínai kommunisták.
Re: nincs cím
#720164 Kissherceg Előzmény: #588580Senki ne állítson valótlanságot a vagyonbevallásában és ne hallgassa el üzleti érdekeltségeit - hívta fel a pártkáderek figyelmét a Kínai Kommunista Párt (KKP) korrupcióellenes harcot irányító legfelsőbb szerve egy keddi sajtójelentés szerint.
A Központi Fegyelmi Ellenőrző Bizottság legfrissebb felhívásában azt hangsúlyozta, hogy büntetésre kell számítaniuk azoknak, akik e kérdésben megpróbálják megtéveszteni feletteseiket. A pártkádereknek ugyanis rendszeresen és részletesen számot kell adniuk a maguk és családtagjaik vagyoni helyzetéről, és jelezniük kell, ha a rokonságból valaki külföldre kíván távozni.
A bizottság közleményében utalt rá, hogy a vagyonukat tisztességtelen úton szerző, korrupt hivatalnokok feleségei és gyermekei gyakran több személyazonossági igazolvánnyal, illetve más országokba szóló beutazási engedéllyel is rendelkeznek.
A korrupcióellenes hatóságok a legfrissebb jelentés szerint az elmúlt egy évben 60 170 személyt vizsgáltak meg, szúrópróbaszerűen és sokak esetében elmaradt az aktuális előléptetés.
A kínai elnök, pártfőtitkár Hszi Csin-ping által 2012-ben indított, "lejárat nélküli" korrupcióellenes kampány eredményeképpen a rákövetkező évben 183 ezer pártalkalmazottnak kellett átesnie a szűrésen.
A legnépesebb, 106 milliós dél-kínai Kuangtung tartományban szintén keddi jelentések szerint tavaly 95 magas beosztású, illetve középvezető "feje hullott" korrupciós ügyek miatt, köztük hivatalok és osztályok első embereié. Ez a szám másfélszer magasabb mint az előző évben volt, s a legtöbb a tartományok közötti összehasonlításban.
Kiderült, a vezetők egy része ingatlanfejlesztőkkel, üzletemberekkel volt szoros kapcsolatban, esetenként több százmilliós vagyonuk eredetéről pedig nem tudtak elszámolni. Sencsen város politikai és jogi bizottsága lebukott vezetőjének és családtagjainak a nevén például 42 lakást találtak, banki megtakarításainak és értékpapírjainak összege pedig meghaladta a 200 millió jüant (8,7 milliárd forint).
Re: nincs cím
#588580 Primo Előzmény: #5885736 millió jüan ez több mint 200 milla,komoly nagyon komoly.
nem egészen emberi számo…
#588573 Kisshercegnem egészen emberi számok...