Regisztráció Elfelejtett jelszó

Nemzetközi és magyar gazdaság magyar aktuálpolitika nélkül

törölve

#519828 Előzmény: #519796

lagwagoner: "Amikor meg igen, akkor meg idézgetem is, lásd például Zsiday azon véleményét, hogy ~400 Ft-nak kellene lennie egy EUR-nak normális körülmények között, tehát minden ennél jobb árfolyam baromi sokba kerül nekünk."

400? Ezt be tudnád idézni? Én olyan 320-350re emlékszem tőle. Egyébként itt az új cikk:

http://www.zsiday.hu/blog/sp-m%C3%A9g-mindig-bikapiac-hossz%C3%BAt%C3%A1von

"Magyarországra vonatkoztatva: , a kormány a 2013-as MNB-főnökség váltás után valószínűleg fokozatos forintleértékelő politikát fog folytatni, de ha nincs árupiaci nyomás, akkor az infláció nem okoz problémát majd, ami jó a növekedésnek, jó az exportőröknek, jó a stabilitásnak, de nem jó az importőröknek. ...)

"Magyarán nem TÉGED, hanem legfeljebb az adott esetben kifejtett VÉLEMÉNYEDET nevezem néven. "

...így kifejtve világos, csak elsőre nem az (volt).

"Bár inkább azt szoktátok kérni, hogy legyek rövid - ..."

Inkább azt, hogy amit már egyszer más szobá(k)ban leírtál, azt -kérünk tisztelettel- ne ismételgesd más topicot széttrancsírozva. Legyünk őszinték: 85%-ban ugyanazon a véleményvonal mentén haladsz.

"Innentől minek nekik még tíz évet adni? Mire? És leginkább: MIBŐL?"

Én sem ezt írtam, hogy adni kéne még tíz évet, hanem ha lett volna akaratuk, akkor 10 év alatt tudtak volna jót is teremteni (erőforrások centralizáltsága miatt), de hát ez is "what if". Ok, akkor fúj libsibolsik :-) Tulajdonképpen, tőlem mindig távol állt az eladósodottság, meg az üveggyöngyökért sem kapkodtam eddig. Úgy tűnik jól tettem. De hidd el: Bár írod, hogy egy korszak lezárult és nincs akkora lehetőségük az embereknek úgy eladósodni mint eddig, szerintem még meg fognak jelenni egyszer az üveggyöngyárusok valami burkolt uzsorakölcsönnel...

"Világ gazd. politikáról beszélgettünk, te meg behoztad az MSZP-s LMP-s aktuálpolitikát, ami a topic címével ellentétben áll."

A történet azzal kezdődött, hogy te feltettél egy kérdést:

"Ha a liberálbolsevikok vannak többen, akkor ők a többség, tehát a többségi akarat érvényesült."

Én pedig erre írtam azt, hogy ez nem így van Magyarországon, ámde ebben nem poltizálás volt, hanem csak felsoroltam az ezen ideológiát támogató pártokat. Ez ügyben más országokról nem tudok véleményt mondani, mert annyira nem ismerem a pártok szerkezetét, pontos irányvonalát, ezért hivatkoztam arra, ami nálunk van, hiszen végső soron, ha jól értettem, a kérdés is erre vonatkozott. Ha a politikájukat hoztam volna elő "hüje idióták" módon, akkor az nem tartozna ide, ez kétségtelen :)

Re: Magyarország vs. destuktívak jeligére

#519824 Moneywheel Előzmény: #519796

Az, "hogy ennyinek vagy annyinak kellene lenni az EUR - nak" vagy bármi másnak az azt feltételezi, hogy a piacon balfékek rohangálnak miközben vízipisztollyal lövöldöznek egymásra. Jó nagy nonszensz ez a megközelítés, függetlenül attól, hogy ki képviseli és, hogy ki az aki ezt magáévá teszi. Az EURHUF annyi, meg annyinak kell lennie normális körülmények között mint amennyi a piaci ár. Baj is lenne ha ez nem így lenne.

Re: nincs cím

#519802 lagwagoner Előzmény: #519730

"Én pedig annyit mondtam, hogy ehhez képest nem a milliárdosok klubbjában vagyunk, talán azoknak a klubbjában, akik ebből meg tudnak élni, azaz, olyanokról, akiknek EZ A MUNKÁJUK,"

Házmester Úr egyszer csinált egy felmérést (nem tudom ez elérhető-e utólag), hogy ki miből él: és emlékeim szerint 4/5-ük alkalmazott vagy saját vállalkozásuk van (főállású tőkejövedelmes nem sok volt). nem is hittem, hogy milliárdos klubban vagyok.

"fiatalságuk okán még "szabadnak" meg "könnyűnek" érzik ezt az életet egy másfajta munkához képest."

Hát nem tudom. Ahogy egyszer írtad a jövedelmi sávokat, nézze meg, hogy tőkebefektetésekből össze tud-e hozni mondjuk 100 millió + (amiből már érdemes lehet önállóan élni), de úgy hogy közben van "rendes" munkája is. Ha igen, akkor valamit tud, ha nem igazán gyarapodik tőkejövedelemből, akkor futtassa az aktív munkát/vállalkozást tovább (fő bevételként). Szóval fiatalon is párhuzamosan kell (érdemes) művelni a megszokott munkát/vállalkozást valamint a tőkepiaci ügyleteket, és 10-20 év múlva elválik melyikben kiemelkedő, de lehet hogy mindkettőt érdemes csinálnia vagy azért mert mindkettőben sikeres vagy azért mert jól kiegészíti egymást a két jövedelemforrás.

Re: Magyarország vs. destuktívak jeligére

#519796 lagwagoner Előzmény: #519726

"Amikor meg igen, akkor meg idézgetem is, lásd például Zsiday azon véleményét, hogy ~400 Ft-nak kellene lennie egy EUR-nak normális körülmények között, tehát minden ennél jobb árfolyam baromi sokba kerül nekünk."

400? Ezt be tudnád idézni? Én olyan 320-350re emlékszem tőle. Egyébként itt az új cikk:

http://www.zsiday.hu/blog/sp-m%C3%A9g-mindig-bikapiac-hossz%C3%BAt%C3%A1von

"Magyarországra vonatkoztatva: , a kormány a 2013-as MNB-főnökség váltás után valószínűleg fokozatos forintleértékelő politikát fog folytatni, de ha nincs árupiaci nyomás, akkor az infláció nem okoz problémát majd, ami jó a növekedésnek, jó az exportőröknek, jó a stabilitásnak, de nem jó az importőröknek. ...)

"Magyarán nem TÉGED, hanem legfeljebb az adott esetben kifejtett VÉLEMÉNYEDET nevezem néven. "

...így kifejtve világos, csak elsőre nem az (volt).

"Bár inkább azt szoktátok kérni, hogy legyek rövid - ..."

Inkább azt, hogy amit már egyszer más szobá(k)ban leírtál, azt -kérünk tisztelettel- ne ismételgesd más topicot széttrancsírozva. Legyünk őszinték: 85%-ban ugyanazon a véleményvonal mentén haladsz.

"Innentől minek nekik még tíz évet adni? Mire? És leginkább: MIBŐL?"

Én sem ezt írtam, hogy adni kéne még tíz évet, hanem ha lett volna akaratuk, akkor 10 év alatt tudtak volna jót is teremteni (erőforrások centralizáltsága miatt), de hát ez is "what if". Ok, akkor fúj libsibolsik :-) Tulajdonképpen, tőlem mindig távol állt az eladósodottság, meg az üveggyöngyökért sem kapkodtam eddig. Úgy tűnik jól tettem. De hidd el: Bár írod, hogy egy korszak lezárult és nincs akkora lehetőségük az embereknek úgy eladósodni mint eddig, szerintem még meg fognak jelenni egyszer az üveggyöngyárusok valami burkolt uzsorakölcsönnel...

"Ezt most megint nem értem..."

Világ gazd. politikáról beszélgettünk, te meg behoztad az MSZP-s LMP-s aktuálpolitikát, ami a topic címével ellentétben áll.

Re: nincs cím

#519730 Előzmény: #519526

"Honnan tudod? Mert nem hozzák "tudomásodra"? Szerinted életszerű a milliárdokkal dicsekedni egy nyílt site-on? Valahol ez is az intelligencia része. Valamint a pénzügyi racionalitást miért kell milliárdokkal társítani? Ezt nem értem."

Ezt írtad korábban, én erre válaszoltam:

"Nem akarom a forumtársakat fényezni, de akik itt írnak, azok az átlagnál nagyobb pénzügyi, életszemléleti, racionálisabb (és talán másban is) ismeretekkel rendelkeznek."

Én pedig annyit mondtam, hogy ehhez képest nem a milliárdosok klubbjában vagyunk, talán azoknak a klubbjában, akik ebből meg tudnak élni, azaz, olyanokról, akiknek EZ A MUNKÁJUK, a munkahelyük, csak adott esetben fiatalságuk okán még "szabadnak" meg "könnyűnek" érzik ezt az életet egy másfajta munkához képest.

Vagyis pénzügyileg nagyobb ismeret nem biztos, hogy pénzre konvertálható, az életszemlélethez, meg a racionalitáshoz (meg lehet ebből gazdagodni, lehet trendekből jósolni) pont kevés közük van adott esetben.

Ezzel természetesen nem lebecsülni szeretnék semmit és senkit, csak annyit szeretnék ebből kihozni, hogy pont arra jó példa ez a forum, hogy MÉG HA FELTÉTELEZZÜK is, hogy magasabb a pénzügyi, racionális, életszemléleti kultúra errefelé, mint máshol, igazából akkor sem lehet vele előrébb jutni. A pénzpiacok nem arról szólnak, hogy munkával és még több munkával lehet előrébb jutni, ezt azért a Tőzsdecápák óta szerintem mindenkinek illene tudnia, de még ha a filmet le is becsülik sokan, akkor legalább azóta, amióta Madoffon át az összes sztárguruig elér a bennfentes kereskedés, vagy a Ponzi piramis története. Egyszerűen érdemes észrevenni a valóságot. Aki dolgozik, az nem ér rá pénzt keresni. És ez még akkor is igaz, ha pénzzel dolgozik.

"Egy évtizedeken keresztüli szufficites, gyarapodó háztartási költségvetés, már sikertörténet szerintem, és megfelelő pénzügyi racionalitásról tanúskodik."

Ezt bármilyen család fel tudja mutatni, aki nem adósodott el. Ez nem megfelelő pénzügyi racionalitás, hanem a józan ész első lépcsője. Pont a józan észé.

"Ezekhez nem kell dörzsölt üzletembernek lenni. Elég egy "kockás" papír, számológép, íróeszköz."

Ebből viszont pont az látszik, hogy mennyire elhülyítették a magyar lakosságot: A többségük még ennyire sem képes. Pedig tényleg nem egy bonyolult dolog, amiről beszélünk.

"Én is szívesen olvasnék mind két fajta sikertörténetről mondjuk."

Többször felvetettem, de csak nézzed meg: Amikor én időnként elejtem, hogy már nem is számolom, hogy mennyi cégben van érdekeltségem, akkor minimum kinevetés tárgyává válok, pedig ebből még aztán az égvilágon semmi sem következik. De már ez meghaladja sok ember világról és üzletről alkotott elképzelését, sőt a többség számára már ez kifejezetten sok.

Innentől mennyi sikertörténetet lehet várni? És itt tudod nem arról lenne szó, hogy valaki elmondja, hogy mennyi pénzt keres, mekkora cége van, hanem mondjuk olyanról, hogy milyen autot vesz, milyen órát hord, milyen lakása van, milyen bútorai, de bizony, amikor ezek szóbakerülnek, akkor nem az ÚJ A6/M3/BMW5/Mercedes E classe összehasonlításról van szó, hanem az öt-tíz éves autokról, olcsó órákról, egyebekről. Amikor azt mondom, hogy valahol 100 milliónál kell a vagyon diverzifikációjáról beszélni, lesápadsz, a többség nem is tud ezzel mit kezdeni. Pedig 100 millió nem egy nagy szám, egy 1 milliós nm árú helyen egy 100 nm-es ingatlan, oszt csók, avagy egy 500 ezres nm árnál egy 100 nm-es ingatlan és mondjuk egy jobb Bentley. Vagy éppen egy 400 ezres nm árnál egy 150nm-es ingatlan, egy újszerű Audi/BMW/Mercedes, meg pár tízmilliós forinteszköz. Ezek KICSI pénzek, ha NAGY pénzekről van szó.

Ahogy annak idején mondták nekem (más ügyben), ezek tipikusan kisnagy pénzek, neked felfoghatatlan, ha ott leszel, akkor meg igazából totálisan kevesek egy továbblépéshez, ugráshoz.

Ahol viszont a beszélgletések zajlanak, azt egyebekben a tanárok, egyszerű emberek, kétkezi munkások is ki és meg tudják beszélni, mert az az ő világuk IS. Vagyis JELLEMZŐEN ez az anyagi színvonal, egy V6/3000 automotor már JELLEMZŐEN kívül esik a világképen, pedig hol van az egy V8/V12-höz képest, vagy bármi különlegességhez képest. Ha azt mondos Safety Driving, akkor körülbelül a burzsuj dilettáns sznob jut az eszébe, mert ezt is meg lehet csinálni "okosban", nem kell flancolni. És csapatosan, nem egy hülye tör rám, aki nem tudja miről van szó, hanem szinte mindenki, hogy az értelmetlen. Mindezt ráadásul úgy, hogy ha rákérdezek volt-e, akkor Morgó tör fel a Hófehérkéből: "Nem tudom! De ellenzem!"

Egyszerűen azt lenne érdemes észrevenned, hogy nem a sikertörténetekről, százmilliókról szól ez a topic, hanem a megélhetési tőzsdézőkről, meg pár csodára váró ifjú titánról. Vannak páran akik erre járnak a társaság miatt, de nem is igazán a tőzsdével foglalkoznak, és talán pont ők azok, akik közel járnak ahhoz, amit te már "gazdagnak" neveznél.

De a sikertörténettől még ők is nagyon messze vannak, főleg, ha a sikert a PÉNZÜGYEK szemszögéből akarod nézni.

Ezzel szemben ha a pénzügyektől eltekintesz, akkor ott lesz a család, és minden más, amire nincs ott a Mastercard. Ehhez pedig egészen másra van szükség, de azt meg főleg nem érdemes errefelé kifejteni, legfeljebb időnként megemlíteni, hogy az a fontosabb - hogy jó lehülyézhessenek :)

Re: Magyarország vs. destuktívak jeligére

#519726 Előzmény: #519482

"Nem. Csak kérdem, hogy miért nem érdemes elolvasni, elgondolkozni amit Zsiday meg vakmajom ír."

Tessék? :o Én pont nem azt írtam, hogy nem kell elolvasni, hanem éppen azt írtam rbbj-nek, hogy azért, mert nem értek vele, attól még el kell olvasni. Ha jobban megnézed, azért is szoktam a véleményükkel vitatkozni, mert adott esetben nem értek vele egyet. Amikor meg igen, akkor meg idézgetem is, lásd például Zsiday azon véleményét, hogy ~400 Ft-nak kellene lennie egy EUR-nak normális körülmények között, tehát minden ennél jobb árfolyam baromi sokba kerül nekünk.

"Utána írok valamit ami "RÁM" jellemző, majd te lebolsizol, le neoanarchistázol, le yuppie-zel. Nagy beszélgetés. Itt-ott álságos ez a kontraszt."

??? Ezt most nem értem. De tényleg nem. Én VÉLEMÉNYEKET, IDEOLÓGIÁKAT kritizálok, nem személyeket. Magyarán nem TÉGED, hanem legfeljebb az adott esetben kifejtett VÉLEMÉNYEDET nevezem néven. Ez azonban nem "jelző", mint a "hülye vagy", hanem az, hogy EZ A BAJOM a véleményeddel, azaz az, hogy ennek a bukott ideológiának tartom. És mint észrevetted, ha kéred, ki is fejtem. Bár inkább azt szoktátok kérni, hogy legyek rövid - én pedig erre szoktam írni, hogy ha viszont az vagyok, akkor meg az a baj. Tudj' Isten, nehéz errefelé nyuszikának lenni :)

Namármost, ha a másik felét is hozzáteszem a mondathoz:

"A liberálbolsevikok 10 év alatt olyan világot tudnának teremteni ami szerintem a föld lakosságának vagy 80%-nak (neked is) elfogadható lenne. nem a nemtudás a baj, hanem az akarat és az érdek , és az ellenfékek (ahogy ez ma divat mondani) hiánya."

Én akkor sem értem, mit szerettél volna ebből kihozni, mert a liberálbolsevikok SEMMIFÉLEKÉPPEN nem tudnának olyan világot teremteni, ami elfogadható lenne, hiszen tíz év alatt gyakorlatilag összedöntöttek mindent. Innentől minek nekik még tíz évet adni? Mire? És leginkább: MIBŐL?

"Na most te OFF-olsz az utolsó bekezdésben. A topic (magyar) aktuálpolitika nélküli!!! Nem? :-) Nem is értettem először amiről írsz, mert én "sorosgyuribácsiék"-ról beszélek és akik fölötte vannak. A magyar aktuálpolitikát idehozni igazi csizma az asztalon :-) ebben a magasröptű beszélgetésben :-)"

Ezt most megint nem értem...

Re: nincs cím

#519526 lagwagoner Előzmény: #519489

"Ahhoz képest még senki sem lett milliárdos tudomásom szerint, sőt, még csak komoly sikertörténetekről sem szoktam olvasni. Vagyis, lehet, hogy az a több, mégiscsak kevesebb valahol."

Honnan tudod? Mert nem hozzák "tudomásodra"? Szerinted életszerű a milliárdokkal dicsekedni egy nyílt site-on? Valahol ez is az intelligencia része. Valamint a pénzügyi racionalitást miért kell milliárdokkal társítani? Ezt nem értem. Egy évtizedeken keresztüli szufficites, gyarapodó háztartási költségvetés, már sikertörténet szerintem, és megfelelő pénzügyi racionalitásról tanúskodik. Ezekhez nem kell dörzsölt üzletembernek lenni. Elég egy "kockás" papír, számológép, íróeszköz.

Én is szívesen olvasnék mind két fajta sikertörténetről mondjuk.

Re: nincs cím

#519489 Előzmény: #519465

"Na ők nem olvasnak téged, főleg itt :-)"

Pedig, de bizony, erről jópár privát tanúskodik, mert ahhoz persze gyávák, hogy itt írják le.

"Csak néha úgy írsz, hogy azokat kell meggyőzni akik ezen a forumon vannak."

Furcsa. Én nem meggyőzni akarom őket, hanem kitéríteni a megszokásból, avagy a vakhitből.

"Nem akarom a forumtársakat fényezni, de akik itt írnak, azok az átlagnál nagyobb pénzügyi, életszemléleti, racionálisabb (és talán másban is) ismeretekkel rendelkeznek."

Ahhoz képest még senki sem lett milliárdos tudomásom szerint, sőt, még csak komoly sikertörténetekről sem szoktam olvasni. Vagyis, lehet, hogy az a több, mégiscsak kevesebb valahol.

"Ezt sajna el kell fogadni, mert igaz. Vízióimba már látom, ahogy megerősített biztonsági fém ajtók és ablakok mögött, több fázisú légtisztító rendszerek mögött lehet csak elviselhető az élet, azoknak persze akik ezt meg tudják fizetni (szóval akik nem adósodtak el üveggyöngyökért)."

Ajánlom figyelmedbe a passzív és autonom házak erre szakosodott szobáját, ami önálló levegőt keringet. Most gondolj bele, régen átszellőztek az ablakok mert nem zártak jól. Mára eljutottunk oda, hogy olyan jól zárnak, hogy résszellőztetni kell őket, hogy nem fulladj meg. Vagyis adtunk az egésznek egy jó nagy pofont. Az meg, amikor már nem is szellőztetünk, csak gépek lélegeztetnek, az már igazi Darth Wader szindróma.

"Aki ennek bedőlt és eladósodott, nincs forrása a megváltozott életkörülményekhez igazodni (légtisztító, ellenszerek megvétele), így kiszelektálódnak, hisz nekik is egy rövidtávú gondolkodású "sör, virsli, tv" szemléletű utódaik lennének, szóval még állati szinten vannak felfogásban."

Az ember teljesen felesleges, csak a baj van vele, sokkal egyszerűbb, ha eltűnik a rendszerből, amit a gépek uralnak. Agent Smith.

"Bezony, emiatt nekem még egy 12 éves 55 centis tévém van, mert ennyit is érdemel az egész kínálat."

72cm B&O. Eddig még plazma, vagy LCD nem ért a közelébe a képminőségben, pedig nem is HD. Csak jó :)

Re: Magyarország vs. destuktívak jeligére

#519482 lagwagoner Előzmény: #519450

" Bombával berohanni egy bankba, hogy "mocskos" liberálbolsevikok? Ez megoldás szerinted?"

Miért, írtam én ilyet?"

Nem. Csak kérdem, hogy miért nem érdemes elolvasni, elgondolkozni amit Zsiday meg vakmajom ír. Elolvasom amit Zsiday, Vakmajom, Nyilasi, meg Te írsz és megfogalmazódik bennem egy rám jellemző dolog ahogy írod: "Ne hidd el. Ne fogadd el. GONDOLKOZZ EL!

Ez nem tény, nem információ, hanem csak pár gondolat. Nehogy magadévá tedd! Azt tedd magadévá, amit magadénak érzel. Mert az vagy te és az lesz a tiéd. Ha abban segít, amit írok, akkor már van értelme. DE EZ NEM TANÍTÁS, ez nem oktatás (még ha néha abban a stílusban is írok, tudom, de ez van), hanem csak beszélgetés."

Utána írok valamit ami "RÁM" jellemző, majd te lebolsizol, le neoanarchistázol, le yuppie-zel. Nagy beszélgetés. Itt-ott álságos ez a kontraszt.

Bár már csiszolódik a modorod...csak így tovább :-)

""A liberálbolsevikok 10 év alatt olyan világot tudnának teremteni ami szerintem a föld lakosságának vagy 80%-nak (neked is) elfogadható lenne."

10 év alatt olyat teremtettek, amibe az egész fejlett világ éppen beledöglik. Szerintem nem kellene ezzel tovább próbálkozni."

Most lelepleződtél, kis szelektor :-) Nem idézted tovább amit írtam....:-) így mást jelent.

"A liberálbolsevikok 10 év alatt olyan világot tudnának teremteni ami szerintem a föld lakosságának vagy 80%-nak (neked is) elfogadható lenne. nem a nemtudás a baj, hanem az akarat és az érdek , és az ellenfékek (ahogy ez ma divat mondani) hiánya."

Na most te OFF-olsz az utolsó bekezdésben. A topic (magyar) aktuálpolitika nélküli!!! Nem? :-) Nem is értettem először amiről írsz, mert én "sorosgyuribácsiék"-ról beszélek és akik fölötte vannak. A magyar aktuálpolitikát idehozni igazi csizma az asztalon :-) ebben a magasröptű beszélgetésben :-)

Re: Magyarország vs. destuktívak jeligére

#519477 Előzmény: #519468

Priviben többnyire vagy hallálal fenyegetnek, vagy sok sikert kívánnak :)

Egyébként, egyszer majd nézd meg, magamat is kimoderáltam már. Ez nem személyfüggő. Mondhatni, nyugodj meg és mindenki más, semmi köze a személyhez annak, hogy mi megy és mi marad. Semmi jelentősége nincs. Talán sokan ezért sértődnek meg, de pont ez a demokrácia, azzal sem teszek kivételt, akit egyébként kedvelek, vagy akivel szimpatizálok, mert az nem működik, hogy az egyiknek engedem, másiknak meg nem. Mint írtam, ha rájövök, hogy az sem jó, amit írtam, azt is kidobom. Nekem ez semmiféle lelki problémát nem okoz, hiszen a gondolataim az enyémek, a fejemben vannak, ez meg csak egy site.

Nem vagyok a szociológia ellen sem, a politika ellen sem, csak az ne abban nyilvánuljon meg, hogy "höje a zorbán". Az nem politika. Az primitívizmus.

Re: Magyarország vs. destuktívak jeligére

#519468 lagwagoner Előzmény: #519451

Öööööö, szerintem amiről beszélgetsz most velem az fél-on topic szvsz, mert inkább szociológia itt-ott, mint gazdaság. Csak fölöslegesen nem szeretnék írni, ezért nyugodtan rakd ahova akarod.

Abban viszont igazad van, hogy sok politikát nem teszek bele, mint látod (bár nem tudom mennyire emlékszel rám más topicból), nem szeretem a bajokat a politika nyakába borítani.

Engem is kimoderáltál már pedig ilyeneket nem is írtam. Ezek a szerelmes levelek nem priviben mentek neked? :-))

A vakmajomba írt vélemén…

#519465 lagwagoner

A vakmajomba írt véleményedre is ide válaszolok, ha nem zavar; ha gondolod kopipészteld ahova szeretnéd:

"Nekem azokkal van bajom, akik magyarként és a szerszám itteni oldalán állva ennek ellenére azt szajkózzák, hogy ezt nekünk kötelező élvezni és aki nem élvezi az elmebeteg. Ez zavar, nem az, hogy ilyen a világ."

Na ők nem olvasnak téged, főleg itt :-) Szóval emiatt tűnhetsz sokak szemében OFFENSEnek, és sértő, lekezelőnek. Rossz helyre címzed (legalább is így tűnik, még ha a az E/2 személyű címzést általánosságban is írod, ahogy az angol nyelvben kell. Maradjuk a német típusú "man"-szerűségnél :-) főleg ha a duatásról van szó :-)).

"Egyébként, nem véletlen, hogy ez az ideológia uralja a világot, ha a légypapírból végtelen mennyiséget lehetne gyártani, minden légy arra szállna és kipusztulnának."

Ez jó, megjegyzem :-)

"Akkor miért mondod, hogy nincs értelme? :) Ha mindenki még egy embernek elmondja és ezzel kételyt ébreszt benne, már többet tettÜNK, mint hinnéd. "

Értelme van, azoknak akik felvesznek valamit az itt elhangzottakból. Csak néha úgy írsz, hogy azokat kell meggyőzni akik ezen a forumon vannak. Nem akarom a forumtársakat fényezni, de akik itt írnak, azok az átlagnál nagyobb pénzügyi, életszemléleti, racionálisabb (és talán másban is) ismeretekkel rendelkeznek. Szóval akik téged olvasnak már egy szintet elértek (értsd ahogy értem .-)) és környezetükre már vélelmezhetően pozitív hatással vannak, voltak. Akiknek meg kéne hogy figyeljenek kicsit rád, azok nem itt vannak, talán nem is kíváncsiak más véleményére. iwiw, jútyúb, valóságsó nekik a net.

"Ami annyit tesz, hogy ez bizony annak a technológiának a hátulütője, ami ma már némileg tompítani is tudja."

Ezt sajna el kell fogadni, mert igaz. Vízióimba már látom, ahogy megerősített biztonsági fém ajtók és ablakok mögött, több fázisú légtisztító rendszerek mögött lehet csak elviselhető az élet, azoknak persze akik ezt meg tudják fizetni (szóval akik nem adósodtak el üveggyöngyökért). És az összeesküvés elmélet meg is van erre. A hitelt üveggyöngyökért egy szándékos modern emberi evolúciós szelekció. Aki ennek bedőlt és eladósodott, nincs forrása a megváltozott életkörülményekhez igazodni (légtisztító, ellenszerek megvétele), így kiszelektálódnak, hisz nekik is egy rövidtávú gondolkodású "sör, virsli, tv" szemléletű utódaik lennének, szóval még állati szinten vannak felfogásban.

Ez gyomorforgató számomra, de el tudom képzelni.

Már Churchill is megmondta: "Csak annak a statisztikának hiszek, amit én hamisítok."

Urbán legend :-)): http://www.urbanlegends.hu/2010/01/churchill-csak-abban-a-statisztikaban-hiszek-amit-en-magam-hamisitok/

"A mennyiség nem jelent minőséget. Szerintem az átkosban, amikor hétfőn még TV szűnnap is volt, akkor is több nézhető film volt, mint manapság a 120-on összesen. "

Bezony, emiatt nekem még egy 12 éves 55 centis tévém van, mert ennyit is érdemel az egész kínálat. helyette töredékéből inkább veszek légtisztítót.. Pedig most megy az ATV-n a fórum Gréczyvel. Imádnád pedig, még hogy nincs érték :-DDDD Hihetetlen....

Re: Magyarország vs. destuktívak jeligére

#519454 banyaiz Előzmény: #519450

Matolcsy nem hülye ő egy fék a rendszerben. Nélküle túl gyorsan száguldana a gyorsnaszádunk ami veszélyes.

Ezért van rá szükség megszólal bazz rögtön lemegyünk Cousteau kapitányhoz búvárkodni egyet. Netán cselekszik is vmit akkor térdre imához, pl számolni kezd vagy ilyesmi ajjaj.

Képzeld azt el hirtelen túl nagy lenne itt a jólét az emberek nem tudnák feldolgozni lelkileg.

Ő segít ezt elkerülni, kifejezetten hasznos polgártárs, mondhatnám úgy is egy zseni. :)

Re: Magyarország vs. destuktívak jeligére

#519451 Előzmény: #519448

Na nehogy már bocsánatot kérj, mert jót szólsz :)

Re: Magyarország vs. destuktívak jeligére

#519450 Előzmény: #519425

"folytatva a vakmajomba írtakat. De csak röviden, hisz kimoderálsz :-)"

ON TOPIC hozzászólást soha nem moderáltam ki. Egyszer majd nézzed meg, hogy mit moderáltam ki, a 90% arról szól, hogy "miért moderálsz, ne moderálj, b+ a moderálást", a maradék meg arról, "megdöglesz, amikor újra uralmon leszünk", "A k*va kormány", "Matolcsy báci hüje", "Ojbán báci diktátoj" amik engem piszkosul nem érdekelnek. De a többit minek szedném ki? ezeket is csak azért, mert elveszik a kedvüket azoknak, akik normálisan akarnának beszélgetni. De ezt tényleg ne kelljen már mindig leírni, úncsi :)

"Ahogy írtad nemrég nekem: "a népnek sör, virsli, tv" kell. Szóval kényelemből vagy tudatlanságból, úgy is a "liberálbolsevik" hitel lesz a nyerő."

Nem egészen, mert azt már megtanulták, hogy a sör, virsli, tv-hez egyrészt nem kell hitel, másrészt a liberálboslevik hitelnél ugyan először lesz single malt whiskey, utána mangalicakolbász és HD kivetítő, de utána már semmi sem.

"Csak be kell csoszogni és kész."

Már nem, mert már nem adnak hitelt, amit adnának, az meg olyan drága, hogy egyből elriasztja azt, aki fel akarja venni. Akit nem riaszt el, az vegye nyugdotan fel. Engem az már nem zavar!

"Szóval egy házi asszonynak, egy mérnöknek, Zsidaynak vagy vakmajomnak mit kellene tennie? Bombával berohanni egy bankba, hogy "mocskos" liberálbolsevikok? Ez megoldás szerinted?"

Miért, írtam én ilyet? Én azt írtam, hogy "ne a bankokért sírjanak", meg a "banki profitért", meg ne az "uzsora beszűküléséért", hanem az emberekért. Mert ugye annak a felfuttatása, ami kis híján csődbe vitte az országot, az pont ez az ideológia volt. Ha tehát például egy NORMÁLIS hitelért érvelnének, nem zavarna. Ha normális bankokért, nem zavarna. De ezekért a trógerekért könnyet ejteni? A külföldi kizsákmányoló bankokat éltetni és azokért sírni? Ne viccelj már velem, még a végén tényleg megsajnálom őket :)

"Hisz se a gravitációt, se a kapitalizmust nem lehet (még legyőzni)."

A kapitalizmusról nem értekeztem, én az amerikai imperializmusról és az Imperaial Monetary Force-ról, valamint a csatolt háborús propagandagépezetről (TI, AI) értekeztem. Minden látszat ellenére ezeknek a bankrendszerhez csak annyiban van közük, hogy a kezükben tartják. Válasszuk ezt ketté, mert különben nem lesz érthető.

"Szóval Zsiday is, vakmajom és banyaiz is a [...] küzd"

Voltaire-rel szólva: "Nem értek egyet azzal, amit mond, de halálomig védelmezni fogom azon jogát, hogy elmondhassa azt". Én nem azt mondtam, hogy ne mondhassa el a véleményét, én azt mondtam, bármilyen furcsa is, hogy NEKEM kell azért harcolnom, hogy egyáltalán elmondhassam és az keresztültörjön az általuk épített liberálboslevik ideolgóia rendszerén az emberek fejébe.

"Sokan azt hiszik (szerintem te is), hogy az igazságot kell keresni, mert az nincs meg."

Rosszul hiszed, én tudom erre a választ. Istennél az igazság. És ennyi. Nincs igazság, a fogalom sem létezik. Csak vélemények vannak.

"A liberálbolsevikok 10 év alatt olyan világot tudnának teremteni ami szerintem a föld lakosságának vagy 80%-nak (neked is) elfogadható lenne."

10 év alatt olyat teremtettek, amibe az egész fejlett világ éppen beledöglik. Szerintem nem kellene ezzel tovább próbálkozni.

"Kérdés: a liberálbolsevikok vannak többen vagy a nem liberálbolsevikok."

Természetesen a nem liberálboslevikok vannak többen, de nagyon sokan vannak, akik szimpatizálnak az ideológiával. Ennek pedig leginkább az az oka, hogy eddig nem volt ALTERNATÍVA SEM, hiszen én mondjuk magányos harcos voltam, de mainstream ideolgóia nem volt. Teljesen nyilvánvaló, hogy a náci ideológia nem szalonképes, a Bilderberg csoport már már meseszerű, az összeesküvés elméletekkel tele volt a padlás, de igazából mindenhol ez az ideológia uralkodott, legfeljebb a színe, vagy a fazonja volt más.

Most viszont az erőteljes konzervatív vonal, amiben az állam igenis aktív szereplő előretört és szemmel látható alternatívát mutat rendszerszinten, amely mindenképpen figyelemreméltó, hiszen most már VAN VÁLASZTÁS.

Ha pedig megnézed a közvéleménykutatásokat, akkor pontosan azt fogod találni, hogy nagyon sokan érzik már ezt (tulajdonképpen a választani tudó többség) de a másik rész is inkább kivár, hogy mi lesz ebből. Kíváncsiak lettek az emberek, ami azért fontos, mert ez NEM ELUTASÍTÁS, hanem várakozás. És ez önmagában egy óriási eredmény!

"Ha a liberálbolsevikok vannak többen, akkor ők a többség, tehát a többségi akarat érvényesült."

A hithű liberálbolsevikok nagyon kevesen vannak, csak mivel eddig ők voltak a mainstreamek, ezt mindig úgy tudták bemutatni, mintha ők lennének többen. Ez most szemmel láthatóan megtört, tehát az már biztos, hogy nincsenek többen, sőt, valójában a támogatottságuk (MSZP+DK+LMP) nem is változott a választások óta, ami példátlan a demokráciák történetében: Egyszerűen nem bírnak szavazókat gyűjteni.

"Megint náluk a laszti..."

Nem, lássad meg a valóságot: Már gyengülnek, de nagy erővel kell fellépni ellenük, mert mindenre képesek, hogy újra kézbekaparintsák a hatalmat és lepusztítsanak mindent, mint a sáskajárás. Nálunk van a laszti, hogy felszámoljuk az ideológia mindenhatóságát, amit a fejekbe nyomtak a különböző kábítószerekkel. Ahogy ez sikerül, pontosan akkorára fognak összeomlani, amennyien vannak - nagyon kevésre. Ezt azért már az SZDSZ sorsa is megmutatta, valójában nincs mögöttük már senki sem. Csak a látszat.

Re: Magyarország vs. destuktívak jeligére

#519448 prospero Előzmény: #519425

"A liberálbolsevikok 10 év alatt olyan világot tudnának teremteni ami szerintem a föld lakosságának vagy 80%-nak (neked is) elfogadható lenne. nem a nemtudás a baj, hanem az akarat és az érdek, és az ellenfékek (ahogy ez ma divat mondani) hiánya."

Bocsánat, hogy beleszólok. De a liberálbolsevik ideológia most éppen Görögország gazdaságának összeomlását okozza, a spanyoloké, olaszoké inog, lehet egész Európát elsöpri Magyarországgal egyetemben. Ennyit a szép új világról 10 év alatt, amit az alatt a közel 10 év alatt teremtettek, amikor a hatalom náluk volt. Nem baj, hogy nem akarok az elmúlt 8 mellé, még 2-t adni nekik, hogy meglegyen a kerek 10-es szám?

Egyebekben amit leírtál abban van igazság, azaz, hogy az embereknek a legnagyobb problémájuk a válsággal, hogy csodák csodájára nem fogyaszthatnak annyit, mint korábban. Ami szerintem döbbenetes. És igen. Ők vannak többen, akik semmit sem tanultak és ezért továbbra is szívatni fogják az országot, meg magukat, miután Orbán 4 év alatt megteremti a pénzügyi feltételeket ehhez ismét, úgy mint 1998-2002-ben.

Re: Magyarország vs. destuktívak jeligére

#519425 lagwagoner Előzmény: #516295

folytatva a vakmajomba írtakat. De csak röviden, hisz kimoderálsz :-)

Ahogy írtad nemrég nekem: "a népnek sör, virsli, tv" kell. Szóval kényelemből vagy tudatlanságból, úgy is a "liberálbolsevik" hitel lesz a nyerő. Hisz az ott van, egy 30 000 fős településen van 6-7 bank. Csak be kell csoszogni és kész. Igen 20 évesen akár ház is. 5 év mulva meg lehet sírni, és az államnak nyafogni. A láthatatlan kezek meg mossák kezeiket.

Szóval egy házi asszonynak, egy mérnöknek, Zsidaynak vagy vakmajomnak mit kellene tennie? Bombával berohanni egy bankba, hogy "mocskos" liberálbolsevikok? Ez megoldás szerinted?

Nem. Mindenki (a jobbak) ésszel megpróbálják a helyzetnek megfelelően (!) kihozni a legjobb megoldást. Hisz se a gravitációt, se a kapitalizmust nem lehet (még legyőzni). Szóval Zsiday is, vakmajom és banyaiz is a világbékéért és testvéri szeretetért küzd, de egy olyan világban kell megélni ahol az szabja meg a mindennapokat, hogy reggeli után "sorosgyuribácsiék" melyik gombot nyomják meg úgy hanyag eleganciával. Csúnya, igazságtalan dolog....és akkor mi van? Kit érdekel? Ki hátráltatja őket ebben? Senki. Akkor miért ne tegyék?

Sokan azt hiszik (szerintem te is), hogy az igazságot kell keresni, mert az nincs meg. A liberálbolsevikok 10 év alatt olyan világot tudnának teremteni ami szerintem a föld lakosságának vagy 80%-nak (neked is) elfogadható lenne. nem a nemtudás a baj, hanem az akarat és az érdek, és az ellenfékek (ahogy ez ma divat mondani) hiánya.

Kérdés: a liberálbolsevikok vannak többen vagy a nem liberálbolsevikok. Ha a liberálbolsevikok vannak többen, akkor ők a többség, tehát a többségi akarat érvényesült. Ha nem a liberálbolsevikok vannak többen, akkor viszont a liberálbolsevikok jobban szervezettek mint a nem liberálbolsevikok, tehát fejlettebb szereveződő képességgel rendelkezők a lustább kényelemszeretőbb széthúzó nem-liberálbolsevikokkal szemben. Megint náluk a laszti...

és ahogy írod, ők lesznek a "jók"...

Görög GDP ismét 6,5%-kal csökkent

#519416 prospero

"A görög bruttó hazai termék (GDP) az idén az első negyedévben a korábban becsültnél nagyobb mértékben, 6,5 százalékkal esett az egy évvel ezelőttihez képest. Ez immár a hetedik egymást követő negyedév, amikor a mutató csökkent.

Görögország GDP-je 2011 utolsó negyedévében 7,5 százalékkal zsugorodott, a statisztikai hivatal május közepén ismertetett idei első negyedévre vonatkozó előzetes becslése pedig szerényebb, 6,2 százalékos gazdasági visszaesésről szólt.

Görögországnak a vállalt takarékossági program értelmében az államháztartási hiányt a GDP 3 százalékára kell csökkentenie 2014 végéig a tavalyi 9,1 százalékról. Ennél nagyobb arányú hiány az EU-ban tavaly csak Írországban képződött, ott a bruttó hazai termék 13,1 százaléka volt.

Görögországban egyébként rekordszintre, 21,9 százalékra nőtt a munkanélküliség márciusban az előző havi 21,4 százalékról. Ez az arány még magasabb, 52,8 százalékos a 15 és 24 év közöttiek körében.

Az Európai Bizottság előrejelzése szerint az idén a görög GDP 4,7 százalékkal csökken, s így a gazdaság az ötödik egymást követő évben lesz recesszióban. A görög központi bank némileg derűlátóbb, csak 4,5 százalékos csökkenésre számít 2012-ben."

Re: Magyarország vs. destuktívak jeligére

#516295 Előzmény: #516283

Hm. Megpróbálom elmagyarázni, mert tényleg nem érted.

Nekem azzal, hogy a pénzre szükség van, semmi bajom sincs. Azzal sem, hogy azt kezelni kell, gondozni kell, ahhoz érteni kell - ez természetes. Az tehát, hogy valaki a PÉNZÜGYI RENDSZER részét képezi, abban benne van, az az égvilágon semmit sem jelent sem pozitív, sem negatív értelemben. Egy egyszerű példával élve, annál magasabb kamatot, mint amit az AMEX/VISA/MASTERCARD/SATÖBBI tud kérni, nehéz elképzelni, mégsem tartom őket uzsorásnak két okból:

- LIMITÁLT a felvehető pénz, és nagyon szigorúan korellál a hitelképességhez és jövedelemhez,

- Kockázatot vállalnak, hiszen semmiféle fedezetet nem kérnek,

ENNEK ELLENÉRE a válság alatt is nyereségesek és működőképesek maradtak. Vagyis teljesen egyértelmű lehet számomra és számodra is, hogy tisztességesen is lehet üzletelni, és igenis lehet üzemszerűen hitelezni még Magyarországon is. Vagyis abból, hogy valaki, avagy valami a pénzügyi szektorban van, az semmit sem jelent.

Ugyanakkor nyilvánvaló lehet számodra, hogy ezek valójában rendszerfüggetlen intézmények a szó azon értelmében, hogy ha vannak, ha nincsenek, igazából a pénzügyekre, gazdaságpolitikára semmiféle hatásuk nincs, nem is vágynak arra.

Ezzel szemben van egy olyan gazdaságpolitika, amelyet én liberálbolsevizmusnak hívok és amely a pénzügyi maffiával karöltve totális hamisításba vitte a világot a GDP-ben a fogyasztást értéknek való kimutatással. Ez ugyanis azzal párosult, hogy korlátlan olcsó hitelt nyújtottak a semmiből, miközben tudták, hogy valamit várnak vissza: Azaz nem pénz kihelyezésről volt szó, hanem a semmit valóságosra cseréről. Önmagában egyébként még ez sem lett volna baj, csakhogy elszállt velük a ló, olyan mennyiségben öntötték az uzsorát egy idő után, hogy tudható volt, azt nemhogy nem lehet visszafizetni, de még csak finanszírozni sem.

Valójában tehát előállt az a helyzet, amikor az így kijött semmit el kellett volna inflálni, mert más lehetőség nem lett volna a rendszerszintű megoldásra. Ez azonban fel sem merült, a lényeg az, hogy ők pénzt és értéket akarnak viszontlátni. Ennek a rendszernek a csinovnyikjai azok, akik viszont a mai napig fenn akarják tartani a rendszert, és ezeknek a csinovnyikoknak köze sincs a pénzügyekhez, vagy a gazdaságpolitikához.

Mindezt csak azért írom le, hogy érthető legyen, nem ugyanaz a háttérben bújkáló liberálbolsevik, és az előtérbe tolt normális bankrendszer. Már persze, ami ebből az utóbbiból maradt, hiszen szemmel látható, hogy a nagy részét már beeinstandolta a pénzügyi maffia, hiszen a többségét vagy az IMF/EKB/FED bűnszervezet vásárolta fel direktben, vagy azokat úgy váltották ki az államok az adósrabszolgasából, hogy az államok adósodtak el az IMF/EKB/FED bűnszervezet semmit sem érő papírjaira vállalt harácsfizetési kötelezettséggel.

Ezek a papírok és vállalások ugyanis valójában ugyanazok, mint amikor annak idején a középkorban zálogba adtak adófizetői jogokat, városokat valakinek az adósságok fényében - és az IMF/EKB/FED bűnszervezet pontosan úgy is akar működni, mint a Fuggerek - amig az övék az adóbeszedési és teljhatalom az adott régióban, addig minden erővel és eszközzel ki akarják zsákmányolni.

Ha úgy tetszik, nézzed meg jobban, ahogy ennek érdekében kinyírták a kisebb és közepes, de tulajdonképpen a legnagyobb bankok szektorát, és azt, hogy ma már gyakorlatilag csak ez a pénzügyi maffia rendelkezik forrásokkal, mert tönkretettek mindenki mást.

Tényleg nem látszik ez?

Re: Magyarország vs. destuktívak jeligére

#516283 banyaiz Előzmény: #516270

"imádott imf-ed és pénzügyi maffiád.......valójában egy büdösborz és anakonda keveréke :)"

Ez tetszett nagyon jót nevettem.

Arra hívnám fel a figyelmedet, hogy ennek az általad pénzügyi maffiának nevezett büdösborznak :D (még mindig röhögök) a része az a portoliómenedszer is akinek a véleményét az előbb magasztaltad.

Ez a baj ezzel a mátrixal bonyolult, és semmi nem fekete és fehér . Ezért hat olyan siralmasan a számomra ez a nemzetközi összeesküvéselmélet halmaz amit összeraksz. :)

...