Az 5% fölötti GDP-növekedést várhatóan meghaladó országok vállalatainak részvényeibe fektet az új Szuper 8 Plusz Tőkevédett Származtatott Alap

A hosszabb távú, 5 éves futamidejű megtakarítások ösztönzését szolgáló Tartós Befektetési Szerződés (TBSZ) konstrukcióhoz illeszkedik a tőkevédelmet biztosító Szuper 8 Plusz Alap. A 2010 őszén rendkívül sikeres Szuper 8 Alap „folytatásaként” megjelenő befektetési lehetőség kifejezetten a nagy növekedést ígérő országok részvénypiacait célozza, ezúttal is biztosítva az első évi fix 8 százalékos kifizetést.

A bankok és a befektetési alapkezelők kifejezetten a TBSZ-hez illeszkedő termékeket is kidolgoztak. Így például a kevésbé aktív és inkább a biztonságra törekvő befektetők számára a tőkevédett alapok futamidejét 5 évre növelték.

„A lakossági befektetők számára továbbra is a kockázatok minimalizálása, és a hosszú távon versenyképes hozamok jelentik a legfőbb értéket” – hangsúlyozta Vízkeleti Sándor, a Pioneer Alapkezelő vezérigazgatója. A Pioneer Alapkezelő által kidolgozott Szuper 8 Plusz Tőkevédett Származtatott Alap kiváló választ ad a befektetési lehetőséget keresők elvárásaira: biztosítja a tőke védelmét, a már megkeresett hozam kifizetését valahányszor a nettó eszközérték eléri a névérték 108%-át, a tőkepiaci viszonyokhoz történő rugalmas alkalmazkodás lehetőségét, és alkalmazkodik a TBSZ időtávjához. A Pioneer Alapkezelő által kidolgozott első ilyen konstrukciójú alapot az UniCredit Bank hálózatában 2010 őszén lehetett jegyezni. A Szuper 8 Alapból akkor várakozásokon felül, csaknem 11 milliárd forint értékben vásároltak a befektetők.

A Szuper 8 Plusz Tőkevédett Származtatott Alap jegyzése január 24-én indul és március 11-ig tart. Elődjéhez hasonlóan a kibocsátó ennél az alapnál is egyszerre kívánja magas színvonalon kiszolgálni a fentebb megfogalmazott igényeket: az alap a futamidő végére vonatkozóan tőkevédelmet ad és az első év végén a névértékre vetítve 8 százalékos hozamot biztosít. Ezt követően a hátralevő 4 év folyamán minden olyan alkalommal, amikor az alap nettó eszközértéke eléri a 10 800 forintot, a befektetési jegyek névértékére vetítve a 8% pluszt kifizeti tulajdonosainak. Ezeknek a kifizetéseknek a száma nincsen korlátozva; ha a piacok kiemelkedően teljesítenek, egy évben akár több alkalommal is sor kerülhet hozamfizetésre.

„A Szuper 8 Plusz olyan országok részvénypiacaira fókuszál befektetési politikájában, amelyek az elemzők szerint a következő évekre a legjobb növekedési kilátásokkal rendelkeznek, GDP növekedési ütemük várhatóan meghaladja az éves 5%-ot. Folyamatosan figyeljük az előrejelzéseket. Ha egy-egy országnak jelentősen romlik a megítélése, akkor az alapkezelő azonnal kiveheti a befektetési portfólióból” – fejtette ki Vízkeleti Sándor. A befektetők profitálhatnak Kína továbbra is kiemelkedő gazdasági növekedéséből, a mögötte felzárkózó India rohamos fejlődéséből vagy akár Brazília nyersanyagvagyonának gazdasági teljesítményben megmutatkozó erejéből.

A befektetés fontos jellemzői közé tartozik a fentieken túl, hogy az alap kezelőjének a termék teljes életpályája során lehetősége van arra, hogy dinamikusan alkalmazkodjon a változó piaci környezethez. A Szuper 8 Plusz esetében a Nyugat-Európában mostanában divatos, úgynevezett dinamikus eszközallokációs befektetési stratégiát használja a Pioneer.

„Az alapkezelők a tőzsdék aktuális teljesítményének függvényében naponta meghatározzák, hogy az alap vagyonának mekkora része kerüljön részvénypiaci befektetésekbe” – fejtette ki Vízkeleti Sándor. Hozzátette: „Ezzel igazodhatnak a tőkepiaci hangulathoz, és kihasználhatják az ígéretes helyzeteket, továbbá magas fokú biztonságot is szavatolnak a befektetésnek. Ugyanis, ha lejtmenetbe fordulnak a tőzsdék, akkor az alapból nagyon gyorsan, akár teljesen is kiiktathatóak a részvénytípusú befektetések, majd kedvező piaci környezetben rövid időn belül újraépülhetnek a pozíciók.”

A Pioneer Alapkezelőről

A Pioneer Alapkezelő Zrt. a hazai alap- és vagyonkezelési piac egyik legrégebben alapított és egyik legjelentősebb szereplője. A befektetési alapok menedzselése mellett a Pioneer Alapkezelő kiterjedt portfóliókezelési tevékenységet végez magánügyfelei és intézményi partnerei – köztük számos nyugdíjpénztár – számára. A Pioneer Alapkezelő a világ 29 országában, 2000 alkalmazottal működő, összességében több mint 185 milliárd eurót kezelő Pioneer Investments nemzetközi hálózatának tagja. A Pioneer Investments globális szakértelmét a helyi piacokat kitűnően ismerő portfóliómenedzserek és elemzők tapasztalatára építi, így a vállalat vagyonkezelői hatékonyan fel tudják térképezni a világ legvonzóbb befektetési piacait. Az 1928. évi megalapítása óta a Pioneer Investments számos gazdasági válságon segítette át ügyfeleit, és hosszú távon jelentősen hozzájárult vagyonuk gyarapodásához. Sikerének titka, hogy globális, integrált befektetési modelljét aktív portfóliómenedzsmentre és erős saját kutatói hátterére építi. A Pioneer Investments az UniCredit Bankcsoport tagja.