Ázsiának létre kell hoznia a saját Facebookját és Twitterét, hogy növelje befolyását a világban - hangoztatta a kínai kormány egy vezető tisztviselője kedden egy szakmai fórumon.
Az ázsiai médiavállalkozásoknak technikai fejlesztésekkel gazdagítaniuk kell a nyilvánosság csatornáit - vélte a "tíz plusz hármak" média-együttműködési fórumán Cuj Jü-jing (Cui Yuying), a kínai államtanács információs irodájának helyettes vezetője.
Ázsia egyre növekvő világgazdasági szerepéhez képest a földrész médiacsoportjainak nemzetközi befolyása rendkívül kicsi - hangoztatta Cuj a Délkelet-ázsiai Nemzetek Szövetsége (ASEAN) tíz tagországának, valamint Kína, Japán és Dél-Korea képviselőinek konferenciáján.
A kínai kormányhivatalnok utalt rá, hogy a hírek 80 százaléka a főbb nyugati médiavállalatoktól származik, miközben ázsiai társaiknak nincs komoly platformjuk, sem hiteles, elfogadott státusuk. Ezért az információt fogyasztók a nyugati médiára kénytelenek hagyatkozni - fűzte hozzá.
A tizenhárom ország képessége a széles nyilvánosság elérésére, az ágazati szereplők befolyása rendkívül korlátozott - húzta alá Cuj. Álláspontja szerint az ázsiai médiacsoportoknak mielőbb egy, a világ élvonalába tartozó kommunikációs platformot kell létrehozniuk, elő kell segíteniük az új média térnyerését. "Miközben tanulunk a fejlett módszerekből és gyakorlatból, ragaszkodnunk kell a magunk kultúrájához, hagyományainkhoz és értékeinkhez" - tanácsolta az egybegyűlteknek Cuj, hozzátéve.
A fórum házigazdájának képviseletében a Zsenmin Zsipao (Renmin Ribao) kínai központi pártlap főszerkesztője, Vu Heng-csüan (Wu Hengquan) arra hívta fel a figyelmet: a világban fellelhető vélemények sokszínűbbé tételére kell törekedniük úgy, hogy kifejezik az ázsiai országok nézőpontját "nemzetközi módon". A rendezvényen a 13 országból körülbelül száz médiaszakember, szerkesztő, újságíró vesz részt; helyszíne az északkelet-kínai Csilin (Jilin) tartomány.
MTI
Legutóbbi hozzászólások