Regisztráció Elfelejtett jelszó

BUX 1112

Re: nincs cím

#446127 Hathor Előzmény: #446110

Hosszú huzavona és fenyegetés (a hitelminősítők, piac) a kormány beismerte, hogy a még is a kutya mozgatja a farkát.

Mi történt (csak hirtelen összekapva)?

1.) A piac átlátott a nyugdíjrendszeres trükkön,

2.) A piac nem értékelte azt a bizonytalanságot, melyet privát szerződések utólagos módosításával teremtettek (még ha a morális indoka meg is van a kormánynak!),

3.) A piac nem értékelte, hogy csak ideiglenes adókkal van biztosítva a költségvetés stabilitása,

4.) A piac nem értékelte, hogy az egy új, stabil, anyagilag is megerősített Fidesz-szavazóbázis előteremtésében asszisztáljon (adórendszer),

5.) A piacnak elege lett a sok féreszabott gazdasági intézkedésből, melyek ad hoc jellegűek, szemben a központosítás fegyelmezett tudatos kitervelt rohamgyors kiépítésével,

6.) A piac megunta az ad hoc kormányzati kommunikációt (bejelentettek intézkedési terveket, melyből semmi sem lett a gyakorlatban),

7.) A piac nem látta hihetőnek a lejáró IMF-hitelek visszafizetésének esélyét összecsukló belső gazdaság és hitelcrunch mellett (még ha mi nyilvánvalóan a német exportmodellt próbáljuk lemásolni, csak kvázi a láncban egy alsóbb szinten: futószalag és nem high tech fejlesztések)

Ennyi. Persze meg kell azt is hagyni, hogy a piaci környezet sem volt megfelelő egy ilyen vitézmutatvány bemutatására, meg az előadásmód is arrogáns volt, igaz, ezt megszoktuk immár. Sok mindent akar a kormány jól, de valahogy a végrehajtásban túl sokat gondol magának, és a maga politikai érdekeit veszi előre.

A forint ezzel meg van fogva, ha gáz van ott az IMF, EU, szóval minden egyes gyengülés shortzárást hoz majd... Feltéve, hogy a big picture nem változik. Pedig egy gyengébb forint a cégeknek nagyon is jó lenne...

El kell dönteni: közteherviselés, vagy középkor egy új nemesi réteggel és sok jobbággyal.

http://www.mfor.hu/cikkek/Welcome_back__IMF_in_da_house_.html

Re: fd

#446059 Előzmény: #446052

Na hja. Nem tudom, hogy elfordítás-e, vagy komoly, de engem meglepett a nyílt kimondása valaminek

"A hitelminősítő szerint ha létre is jön az egyezmény, nehéz lehet a betartása a reformokkal szembeni fáradtság, a kiszámíthatatlan gazdaságpolitikai múlt és a nemzeti függetlenség kinyilvánítása iránti igény miatt. Az sem világos, milyen formában valósulna meg ez a program. "

Még egyszer leírva:

"A hitelminősítő szerint ha létre is jön az egyezmény, nehéz lehet a betartása [...] a nemzeti függetlenség kinyilvánítása iránti igény miatt."

Wazz.

Re: fd

#446052 BudFox Előzmény: #446034

NA..a Fitch is megszólalt hazánkról..magyarul mondva ennyit mondott...: egy hangyafaxnyival feljebb álltok mint tegnap, de azért még igy is elég xar a helyzet: D

Re: fd

#446034 BudFox Előzmény: #446033

elkiabáltam :-)) zárásig nem lesz itt semmiféle elmozdulás...csak ha majd bezártunk.

Re: fd

#446032 BudFox Előzmény: #446030

talán hétfőn ? de akkor meg gondolom megint őrült módon emelkedni fog minden...áh..nemtudom.

Re: fd

#446030 Fornit Előzmény: #446027

Igen.

Ekközben minket meg sem karcolt h +1%-ról lementek 0-hoz, egy 20 perce gondolkodtam rajta h normál esetben adnék egy kicsit...

Re: fd

#446029 Waszeitung Előzmény: #446027

Napok óta hepi van nálunk...viktor király elintézte! :D

Tudja vki hogy ennél kisebb betűvel hogy tudnám írni viktor nevét?

Nem a bukec miatt vagyok mérges hanem az miatt hogy kötötte az ebet a karóhoz,ennek megfelelően vettem fel pozit,majd csapott egy hátraarcot...ja és milyen véletlen hogy magyar piacon most nincsen stop,jut eszembe.

Re: fd

#446027 BudFox Előzmény: #445978

USA megint lefele vette az irányt...most már elég szépen visszastek a hét eleje óta.

Re: fd

#445976 BudFox Előzmény: #445965

a tőzsdék mindig felfelé akarnak menni, amikor erre mód van...alig várják hogy emelkedhessenek..ezt értem én is..

szerintem az nem volt rossz elgondolás hogy IMF nélkül akarunk tovább menni..csak a Rótschildok ránkkényszerítették ezt a Megállapodást..szabályosan kizsarolták belőlünk.."ha nem igényeltek tőlünk hitelt, akkor leminősítünk..ami egyenlő lesz a véggel"

Re: fd

#445973 Kitano Előzmény: #445965

Sziasztok! Néz itt valaki folyamatosan EUR/HUF chartot? Arra lennék kíváncsi, hogy törte-e már az emelkedő csatornát. Vagy csak 300 alatt?

Bocs, tudom, hogy OFF, csak HUF topik erősen alulkommentált. Kérlek ne rúgj érte hátsón Herceg! :-)

Re: fd

#445956 BudFox Előzmény: #445929

megint egy Short coveringet akarnak kierőszakolni...

USA is megy szépen fölfele...

nem tudom hogy lesz ebből nagyobb esés még idén...vagyis egykét hét múlva...