Amikor az alapokról szóló sorozat öt részét írtam, a túlságosan hosszúra nyúló bejegyzések miatt végül mindig kihagytam pár részletet, amit azért szeretnék még elmondani, mert tovább árnyalják a képet Elliott elméletéről. Ez amolyan turkáljunk, mi maradt még a bűvös ládában, amit használni tudunk, és nem lesz annyira nehéz megérteni, mint általában Elliott módszertanát.

Szóval a bűvös ládikában találunk egy új perspektívát, miszerint tekintsünk úgy a trendekre, mint egy hol nyíló, hol záródó spirálra. Van benne videó, van benne egy tényleg nagyon egyszerű vezérlőelv, hozzá egy friss EURUSD elemzés. Jön hozzá egy bónusz táblázat és egy fontos életrajzi érdekesség.

Íme az első rész teljes terjedelemben, a többi négynek csak a linkjét rakom ide:

1. rész: BÓNUSZ PERSPEKTÍVA

Az elemzésekben, vagy az ábrákon sokszor hivatkozom a hullám száma mellett annak szintjére, vagy rendjére. A „rendek” szerinti besorolást a hullám relatív nagysága és pozíciója szerint állapítjuk meg. Ezzel fejezzük ki a viszonyát az előtte álló és a szerkezetet nagyobb egészként befogó hullámhoz képest.

Elliott eredetileg kilenc szintet (degree) határozott meg és nevezett el. Ezek a legnagyobbtól a legkisebb felé haladva a jól ismert kifejezések, mint Óriás szuperciklus, amely tovább bontható Szuperciklusra, majd Ciklusra, Elsődleges (Primary) szintre, Középtávúra (Intermediate), Rövidtávúra (Minor), Minute-re, Minuette-re, végül Subminuette-re. Alapszinten nem kell ezeket a kifejezéseket betanulni, elegendő, ha tudjuk, léteznek és ehhez igazítva használok a rajzaimon hol római, hol arab számokat, néha zárójelben, máskor anélkül. Így különböztetem meg a hullámok szintjeit és egyben jelölöm az összetartozó szakaszokat.

Képzeljük el a tőzsdei árfolyamok növekedését, mint egy spirális növekedést. Születik, növekedésnek indul egy trend. Órás / 30 perces grafikonon kirajzolódik az első ötös szerkezetű lökéshullám, majd korrigál. Ő volt a Subminuette szint. Majd újra indul, azután újra korrigál és amikor a harmadik "nekirugaszkodást" is befejezi, akkor a három Subminuette szintű és hosszúságú szakaszból előáll a Minuette szint első hulláma, aminek ugyancsak korrigálnia kell. Ez a korrekció mélyebb és/vagy hosszabb lesz, mint amihez az előző Subminuette rendű hullámok között "hozzászokhattunk". Amikor vége a korrekciónak, elindul újra a Subminuette szint és a Minuette szint, hogy kialakítsák az első Minute szintű hullámot. És így tovább… Nem mondom el mind a kilenc szintre, a lényeg, hogy lássuk meg, miként nyílik ki spirálként a trend, miként lesz egyre erőteljesebb a növekedés és miként tartoznak az egyre magasabb szintű hullámokhoz egyre nagyobb korrekciók.

alt

Ahogy a szerkezet épül, fejlődik minden egymást követő új és nagyobb szint a csúcsán érinti meg az exponenciálisan kiteljesedő spirált. Ezzel az ábrázolással jutunk el oda, hogy társadalmi szinten a termelő vállalkozások hosszú távú értékelése (azaz a tőzsdei árfolyama) a természetben megfigyelhető növekedési formákat követ.

Tovább a 2. részre, benne a BÓNUSZ VIDEÓRA a Fibonacci spirálról és számsorról >

Tovább a 3. részre, benne a BÓNUSZ VEZÉRLŐELVRE és EURUSD elemzésre >

Tovább a 4. részre, benne a BÓNUSZ TÁBLÁZATRA a korrekciókról >

Tovább az 5. részre: Az ember, aki nem tőzsdézett