Autó piacot is tönkre teszed?!?
Autó piacot is tönkre teszed?!?
rbbj, milyen oldalakon keresel ausztriában/németeknél?
Anyámnak aktuális lenne egy skoda vétel,ami nem baj, ha akár 8-10 éves is, de legyen jó állapotú.
Hogyé adják ezeket kint? Megéri ezt a kategóriát is behozni?
értem, megszívlelem
Azért én iygekszem magam behozni, mert a mär hazahozott, akär tökéletes ällapotu autoval is az a helyzet, hogy min. 200e ft kereskedöi ärres mär rajta van, amit miert fizetnek meg, ha magam is behozhatom/behozathatom?
Del-Tirol felig valoban osztrak, de az mär tenyleg jo messze van, mire onnan idehozza az amebr az autot, az nem keves extra ktg.
Nekem 100 km-es körzetben sztem garäzs autokat is talälni böven Ausztriäban, de mindenképp kösz a hasznos tanäcsot, ezentúl ezt is figyelembe veszem keresgélésnél
Mitsubishi fórumon utcai használatra ár/érték arányban Textar tárcsákat + EBC black stuff betéteket ajánlottak. Árban nem húzósak.
Lehet kipróbálom majd és írok tapasztalatokat, ha érdekel titeket.
Nekem az ate tetszik legjobban, de Textart Juridot is használtam már. Biztosan jó
választás. Ezek jól szerepelnek a teszteken és személyes tapasztalat is ez. Hátra szvsz majdnem mindegy. Ha nem sikít és nem ráz, már szinte tudja is amit maximálisan tudnia kell:) Kivéve az ESP-s autók. Ott nem árt, ha jó minőségű a hátsó is. Agyatlan haverom több hátsó féket koptat el mint elsőt. Előre nekem a csúcs az ate powerdisk tárcsa. Próbáltam már a brembo hornyolt tárcsáját is, (asszem brembo max). Jó volt, de az már csak begőzölt sportos pszichopatáknak való szerintem, mert zavaróan zajos, dübörgős volt fékezéskor. De lehet, csak a textár betétet nem szerette. Bosch, ferodo eddig valahogy kimaradt. Zimmermant dícsérte még
valaki. Lehet egyszer kipróbálom.
Volt pár olasz ismerősöm. Értem az aggodalmadat. Így voltam vele én is. Az első olaszból származó szekeret éppen magamnak vettem. Mikor mondta a kereskedő, hogy olaszból származik, gondolkodtam, hogy egyáltalán megnézzem-e. Aztán nem volt más kínálat. Megnéztem. Kellemesen meglepődtem. Azóta találkoztam már több jó olasz autóval. Már nincs előítélet. Olaszok északi része Dél-Tirol inkább német, mint olasz.Gondolom mentalitást tekintve is kicsit más világ. Oda akartam csak kilyukadni, hogy kár lenne eleve kizárni a lehetőségek közül. Ugyanúgy, mint az itthon eladásra kínált, még nem honosított autókat. (Már) nem üzletelek autókkal. Régebben újraélesztettem néhány gazdasági totálkárost. El szoktak hívni szagértőnek. Rokonság, haverok. Én vagyok ilyenkor a kívülálló "hidegfej". :)
Elnézve ezt a weboldalt van élet a Unix/Bárdi pároson túl és még az ottani 40%-os max kedvezménytől is olcsóbb :S
Fogok innen rendelni mindenféleképpen!
Köszi az infot.
nekem foglamam sincs, ugy szoktam venni utängyärtottat, hogy a tipusnak alkalmas pl. 5-böl a 2. legdrägäbbat veszem :)
igen, tudom hogy nagyon megbizhatóak, Corollara gondoltam is. De nekem nagyon nem kényelmesek és a belsejük annyira fapados, hogy mär taszitanak. Ha mär toyota, akkor nekem celica kell, és bár a régi típus is nagyon tetszik belöle külsöre, de belül riasztoan prozai. Igy marad az ujabb celica.
Feleségemnek vennék yaris-t. Neki tetszik.
Vhogy Corolla nem az én autóm, ha már racionalitás, akkor i30 is inkább
Ha csak szívem döntene, akkor alfa lenne, nekem mär audi is kompromisszum :s
Attol fugg hol van akcio. Nekem az autoalkatreszed.hu jott be a telepes utcaban. Nekem ferrodo van. Vagy brembo
Attol fugg hol van akcio. Nekem az autoalkatreszed.hu jott be a telepes utcaban. Nekem ferrodo van. Vagy brembo
miért nem veszel egy toyotát? Auris, Corolla?
Én amit itthon vettem full elégedett vagyok, gyakorlatilag egy akksit kellett eddig ráköltenem 1,5 év alatt. Azt is anyám miatt, mert kölcsönadtam neki és rajtahagyta egy -egy napra a világítást...
Itt is feldobom a fékes kérdésem.
Hátsó tárcsa/betét csere előtt állok és érdekelnének a tapasztalatok?
Ti miket használ(ta)tok mennyire vagytok megelégedve velük?
Köszönöm!!
Az osztrákból behozatal nekem nem áldozat, mert pl. Isaszeg olyan messze van nekem majdnem, mint Salzburg...
Olaszokkal a fő gondom, hogy nincs hozzá nyelvtudás, nem is ismerek olyat, aki foglalkozik velük. A korrózióval egyértelműen igazad lesz. De én ahányszor jártam Olo-ban, ahogy ott az autókkal bántak...nem volt olyan nap, hogy ne láttam volna olyan parkolást, ahol az autó megtolásával csinált volna helyet magának... és a szervízelést is többnyire szerintem rosszabb anyagokkal, hanyagul végzik. Összeségében elég negatív előítéleteim vannak olasz behozatallal.
Foglalkoztok is autó behozatallal?
Nem biztos, hogy ez a legjobb ötlet. Elmúlt néhány évben vettünk két a4-et olaszból,
németeket megszégyenító műszaki és esztétikai állapotban. Szervízkönyvest, összes
gyári kulcs, kulcskód kártya. minden, ami kell. Nemrég néztünk egy passatot, szntén
digó, kifogástalan állapotban tizenévesen. De vettünk osztrákból, németből is a4-et,
szintén műszakilag és kívül belül jó állapotút, de azokon a só mindkettőn megtette a
hatását. (Motortér, alváz, futómű) Össze se lehet hasonlítani az olasszal. Nincs azzal semmi olyan baj, ami kizárná a vételt, csak az olasz a gőzborotva után olyan alulról,
mint egy új, a német meg sómart vakrozsdás. Az osztráknál később derült ki
lengéscsillapító tuningnál, hogy a hátsó rugótornyok gyakorlatilag teljesen szét
voltak rohadva, cserélni kellett. (Nem a kaszni, hanem a rácsavarozható torony) Skodát még nem láttam alulról németből, osztrákból, de ha az audit így szétmarja, a skoda alja se lehet szebb. A4-nél nem árt ha tudod, hogy az utolsók ami nem pd, az 2001 évjárat. Skodából találsz adagolóst 2005-6-ig.
Passatot is nyugodtan nézhetsz. Semmivel se rosszabb mint a skoda, de az is csak
2001-ig adagolós. Ja és mindet itthon kereskedőtől, frissen behozva, névre írva. Érdemes megnézni párat. Ezért nem érdemes kint kutakodni. A jókat úgyis levadásszák a nepperek helyi emberei. Ilyen leírások ígéretesek:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/audi/a4/audi_a4_avant_1.9_tdi_1._tulaj._vegig_vezetett_szerv-8533912
Persze ha igaz. Négy-öt ilyent bztos meg kell nézni, mire talál az ember tényleg jót.
Ezzel még szégyenkezni nem kell pár évig és a megspórolt pénz nem fog elfogyni rá öt év alatt. Mármint nem a tervezett szervízköltségre, hanem a tervezetteken felüli kiadásokra gondolok. Ha az állapotát megőrzöd, öt év alatt elbuksz az árából 3-400-at.
Nem rábeszélés, csak egy nézópont.
Hany lovas volt? En is lattam 1.9 pdtdi skodat 105 lovasat 6-os valtoval. De azt nemet piacra gyartottak
Hany lovas volt? En is lattam 1.9 pdtdi skodat 105 lovasat 6-os valtoval. De azt nemet piacra gyartottak