Regisztráció Elfelejtett jelszó
Hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

BUX 1112

Re: .........

#443012 Frontin Előzmény: #443008

Az általában csak az emberek hülyítését szolgálja mostanában. Ha enyhe mínuszt mutatnak nyitás előtt, akkor tuti hogy később kilőnek, ha enyhén emelkednek, akkor zuttyannak.

Re: .........

#443004 Frici Előzmény: #442960

Köszönöm mindenkinek a választ, természetesen nem teszem fel egyszerre az összes tőkémet.

Re: .........

#442999 Frontin Előzmény: #442993

Na mondjuk most hogy nézem, 500 alatti nyakvonallal egy fülescsésze lehetősége is fennáll, ebben az esetben szépet mehetne fölfelé is. Remélem nem fog.

Re: .........

#442987 Hathor Előzmény: #442982

S&P-ben lehet 15perces chartot bűvölni, hogy a piros ék letörik, vagy csak fordított fej-váll jelleg, jobb vállaként ékelődik fel. Éket letörve észrevesszük, azzal számolva, fordított fej váll nyakvonal, mozgóátlagok elhagyása felett pedig azzal számolhatunk.

http://postimage.org/image/kgqmt1hyv/full/

Re: .........

#442982 Hathor Előzmény: #442978

A tegnapi emelkedő elliott szerkezet 61.8as korrekciós szintjén megállt az esés tegnap záróban.

Re: .........

#442979 Hathor Előzmény: #442977

Szerintem a kiszámíthathatlanságból van elegük az embereknek.

Túl sokat nem lehet hibázni a tőzsdén. A volába párszor fordítva állsz és ellentétesen megy, majd arra nyom OTP 10%ot az elég kellemetlen.

Re: .........

#442977 BudFox Előzmény: #442973

nagy a csapkodás....de forgalom alig...mindenkinek elege van már a nagy volából is ?

Re: .........

#442975 Hathor Előzmény: #442973

Szerintem már lassan senki nem csinál semmit, megvárja a fejleményeket ,-)

Túl sok pörgést, aktivítást nem látok.

Nyitó után az első 15percben is 48konti a legnagyobb kötés?!

Péntek is van.

Re: .........

#442973 Waszeitung Előzmény: #442968

Sztem ma csapkodás lesz keményen,itt vagyunk mindjárt ellenállás alatt...tegnap záróban be mert vki vállalni vételt? Az most jól járt!

Re: .........

#442968 BudFox Előzmény: #442965

ugye mondanom se kell hogy :ráadtam ? :D

még tegnap zárás előtt zártam a tegnapi shortokat...most nyitogatom vissza,

Re: .........

#442965 Hathor Előzmény: #442964

15.000darab OTPpapír nyitóban, ami képes volt majd 3%ot emelni.. Anyámmm...

Bux 16411en

Hati 16298

Szép KT

Bux 16500ellenállás elsőre.

Tegnap megvolt egy elliott.. most második indul?

Ilyen forgalom mellett értékelhetetlen.

Re: .........

#442962 Longshort Voilattila Előzmény: #442951

Az én bankomnál 125% os fedezet szükséges, ez a minimum ha ezt meghaladóan rossz irányba megy az árfolyam akkor be kell tolni, ha jó irányba akkor nyithatsz még új pozíciót

Re: .........

#442960 kelvin Előzmény: #442951

35000Ft a letét ez azt jelenti, hogy akkor tudsz venni 1 kontraktust ha van a számládon minimum 35000Ft. A kontraktusok díját a brókercégek határozzák meg.

Az egyszerűség kedvéért számoljunk 1 kontraktussal és a Random Capitallal.

Tegyük fel vettél 1 kontraktus BUX1112-t 16000-en. Ehhez nekem szükséged van 35000Ft +plusz brókerdíjra (50HUF). Elmozdul az árfolyam 100 pontot 16100ra és úgy döntesz eladod. Ekkora a pénzed 35950 lesz. 35950=1konti 100 pontnyi elmozdulása 1000 Ft - 2x50 a brokerdíj (vétel és eladás)=900 + a maradék fedezet a számládon vagyis összesen 35900

Akkor van fedezeti felszólítás, ha kontraktusonként nincs meg a 35000Ft

A példádból: van 360.000Ft-od veszel 10k (k=kontraktus) átviszed másnapra a pozit, de 100 eséssel kezd a piac. Ez ugye neked 10000 FT le nem zárt veszteséget jelent. Majd esik tovább. Ilyenkor kapsz 1 fedezeti felhívást, hogy vagy zárj le a pozíciódból vagy tolj be még pénzt. Ha lezárt 1 kontraktust, megint, akkor a fedezeti követelményed csökken 35000Ft-tal. Így tarhatod tovább és nem likvidálják a pozíciód.

A bux értéke nem függ össze a fedezeti követelményekkel. Mindegy, hogy 20 vagy 25000-en veszel határidőt a fedezeti követelmény ugyan annyi.

Remélem így érthető.

Tanács: Ha van 10 kontraktusra pénzed sose tedd fel egyszerre. Kezdőként 1kontit adj vegyél, ha belejössz, majd bővítesz. Először tőkét őrizd. Veszélyesebb pálya mint a sima részvény