Re: .........
kelvin Előzmény: #44295135000Ft a letét ez azt jelenti, hogy akkor tudsz venni 1 kontraktust ha van a számládon minimum 35000Ft. A kontraktusok díját a brókercégek határozzák meg.
Az egyszerűség kedvéért számoljunk 1 kontraktussal és a Random Capitallal.
Tegyük fel vettél 1 kontraktus BUX1112-t 16000-en. Ehhez nekem szükséged van 35000Ft +plusz brókerdíjra (50HUF). Elmozdul az árfolyam 100 pontot 16100ra és úgy döntesz eladod. Ekkora a pénzed 35950 lesz. 35950=1konti 100 pontnyi elmozdulása 1000 Ft - 2x50 a brokerdíj (vétel és eladás)=900 + a maradék fedezet a számládon vagyis összesen 35900
Akkor van fedezeti felszólítás, ha kontraktusonként nincs meg a 35000Ft
A példádból: van 360.000Ft-od veszel 10k (k=kontraktus) átviszed másnapra a pozit, de 100 eséssel kezd a piac. Ez ugye neked 10000 FT le nem zárt veszteséget jelent. Majd esik tovább. Ilyenkor kapsz 1 fedezeti felhívást, hogy vagy zárj le a pozíciódból vagy tolj be még pénzt. Ha lezárt 1 kontraktust, megint, akkor a fedezeti követelményed csökken 35000Ft-tal. Így tarhatod tovább és nem likvidálják a pozíciód.
A bux értéke nem függ össze a fedezeti követelményekkel. Mindegy, hogy 20 vagy 25000-en veszel határidőt a fedezeti követelmény ugyan annyi.
Remélem így érthető.
Tanács: Ha van 10 kontraktusra pénzed sose tedd fel egyszerre. Kezdőként 1kontit adj vegyél, ha belejössz, majd bővítesz. Először tőkét őrizd. Veszélyesebb pálya mint a sima részvény