Oldalunkon a felhasználói élmény javítása és egyes szolgáltatások elérhetővé tétele érdekében
HTTP cookie-kat (sütiket) használunk.
További információk
Durván átverték a turistákat a világ egyik leglátogatottabb látványosságánál
A bírság a műemlék jegyrendszerét 1997 és 2024 között működtető CoopCulture nevű szövetkezetet sújtja, valamint további hét másik jegyforgalmazó vállalkozást. Az versenyhivatal vizsgálata szerint megsértették a tisztességes piaci magatartásra és kereskedelmi versenyre vonatkozó szabályokat.
Látogatói panaszok indították el a vizsgálatot
A vizsgálat 2023-ban indult látogatók és fogyasztóvédelmi szervezetek jelzésére, miszerint lehetetlenné vált jegyet venni a Colosseumba.
A hatóság 7 millió euró bírságot szabott ki a CoopCulture-ra, amiért "szándékosan" lehetetlenné tette az alapáron megvásárolható belépőjegyekhez való hozzáférést. A hivatal megállapította, hogy miután a Colosseumba készülő olasz és külföldi látogatók számára majdnem teljesen lehetetlen volt jegyet venni az arra fenntartott honlapon, arra kényszerültek, hogy más szolgáltatókat vegyenek igénybe, akik jelentős felárat számoltak fel. A szóban forgó jegyforgalmazók 30 ezertől 5,6 millió euróig terjedő bírságot kaptak.
A Colosseumot és a Forum Romanum egy részét fedő régészeti parkba való belépés fejenként 18 euróba kerül. Ingyenes a római lakosok számára, de kedvezményben részesülnek a gyerekek, tanulók, idősek, ha az Európai Unió állampolgárai.
A külső jegyszolgáltatók fejenként ennek a sokszorosát is elkérték, főleg ha a látogató rövid időn belül akart bejutni a Colosseumba.
A közel kétezer éves római amfiteátrum Olaszország leglátogatottabb idegenforgalmi látványossága, tavaly több mint 12 millió látogatóval.
A Codacons fogyasztóvédelmi szervezet keddi nyilatkozata hangsúlyozta, hogy a törvénytelen jegyeladási rendszer évi több száz millió euró kárt okozott a látogatóknak, de hasonló visszaélések történnek más jelentős kulturális helyszíneken és események alkalmával is, például koncertek vagy tömeges érdeklődéstől kísért kiállítások esetén.
Elolvastam a cikket, Orwell nem talál ki ilyen sztorikat, amiket a magyar és EU-s jogszolgáltatás alkalmaz a gyakorlatban...
De a politikusok boldogan élnek milliárdos korrupciós ügyleteikből akár a legmagasabb Von den Leyden-i szinteken (van de lejjebb).
Persze a politikusok bűnöző barátai is, akik autókkal felelőtlenül száguldoznak az utcákon és ölnek meg ártatlan embereket, azok is szabadon mászkálhatnak, de a 17 éves tengerparti kőzeteket gyűjtő és azokat hazahozó lánynak szinte már elő van készítve a börtön.
Az augusztus 31-én lezárt nyári adatsor szerint megdöbbentően sok, összesen 693 ezer magyar ember választotta idén úti céljául Horvátországot,
ez pedig 10 százalékkal több, mint 2023-ban. Ezek a turisták mintegy
3,47 millió éjszakát töltöttek a szomszéd országban, 9 százalékkal
többet, mint tavaly.
ezek a szabályok a gazdagokra nem vonatkoznak , te kis butus! :-) Ha vonatkozna rájuk, akkor a klíma konferenciákra nem privát repülőgépek százaival utaznának el...
Emlékezzünk erre a cikkre, amikor ezek az emberek azt mondják, hogy 15perces város, nyaralj 15percen belül, ne együnk steaket, meg röfi húsit, csakis szóját, meg zsömlét sok salátalevéllel...
Hova járnak nyaralni a világ milliárdosai? - Ezért őrülnek meg most a leggazdagabbak
A luxusutazás fogalma drámaian megváltozott az elmúlt évszázadban a technológiai fejlődésnek, a társadalmi és gazdasági változásoknak, a fogyasztói preferenciák átalakulásának köszönhetően.
Általánosságban elmondható, hogy a milliárdosok és ultragazdagok szeretik máshogy szervezni az útjaikat, mint egy átlagember, törekszenek az exkluzivitásra, ugyanis nem szeretik megosztani pihenésüket turisták tömegeivel.
A Travelworks luxusutazási szakértője elmondta, hogy míg a 20. század elején még a fényűző nagy körutak voltak felkapottak, most a személyre szabottság a legfontosabb szempont.
A McKinsey tanulmánya szerint 2025-ben a nagy vagyonnal rendelkező magánszemélyek az egyedi élményeket keresik, és az egzotikus úti célokat részesítik előnyben. Nagy lakosztályokat foglalnak, és jobban kedvelik a helyi hangulatot árasztó helyeket, mint a nagynevű szállodákat. A Virtuoso nemrégiben kiadott utazási jelentése szerint folyamatos a kereslet az olyan exkluzív szolgáltatások iránt, mint a VIP-szállítás, a luxusjachtok és a magánrezidenciák. Az ultraluxus utazások vezető trendjei közé tartoznak az expedíciós körutazások, az egzotikus úti célok (például a Fidzsi-szigetek, a Maldív-szigetek és Thaiföld) és az afrikai szafarik.
A milliárdosok szeretik a Földközi-tengeren vagy a Karib-tengeren tölteni szabadságukat privát szuperjachtokon. A GP Management vezérigazgatója szerint jelentősen nő a kereslet a 100 méteresnél hosszabb jachtok iránt, a standard, 12 fő befogadására képes hajók már sokszor nem elégségesek ezeknek az ügyfeleknek, mivel nagy kísérettel érkeznek, családtagokkal, barátokkal, ügyfelekkel. Ezek az óriásjachtok sokszor olyan extra felszereltséggel rendelkeznek, mint például helikopterleszálló, mozi vagy gyógyfürdő.
luxus más
Sokszor látni óriási jachtokat horgonyozni egymás mellett olyan helyeken, mint Capri és Görögország. A tipikus dél-franciaországi, vagy Mykonos-i körutak még mindig népszerűek, de egyre nagyobb a kereslet a járatlanabb helyszínek iránt. Idén nyáron Jeff Bezos például Görögországot járta be jachtjával, Kim Kardashian és Michael Jordan pedig a Földközi-tengeren töltötte nyári pihenését. De egyre többen keresik fel Délkelet-Ázsia eldugott öbleit, Patagóniát vagy az érintetlen mediterrán szigeteket, amelyek nem csak luxust és exkluzivitást, de kalandot is kínálnak.
Ami az utazást illeti, szóba sem jön a menetrendszerinti repülőjáratok első osztálya, az ultragazdagok inkább a magángépeket választják, ha nem akarnak egy saját gépet fenntartani, akkor közös tulajdonú chartereket használnak.
A menetrendszerinti repülőjáratokat nem csak a kényelemről és a tömegek elkerülése miatt nem használják, de idő feletti kontroll is fontos számukra. Az idő és a diszkréció a legfőbb luxus az ő világukban, és a magánrepülés ezt mind biztosítani tudja.
A milliárdosok körében trend, hogy magánvillákat bérelnek, amelyek megfelelnek az egyedi igényeiknek. A hagyományos nyaralások helyett hosszabb időre bérbe veszik, és akár onnan dolgoznak. Vannak szállásadók, akik teljesen személyre szabott villákat kínálnak bérlésre, olyannyira, hogy egy teljes belsőépítészeti csapatot tartanak fenn, és minden ügyfélnél átalakításokat eszközölnek. A Global Base alapítója elmondta, hogy fiatalabb ügyfelek ultramodern, technológiailag integrált helyeket keresnek, amelyek lehetővé teszik számukra, hogy kapcsolatban maradjanak és fenntartsák életstílusukat, bárhol is legyenek a világon. Az idősebb ügyfelek olyasmit keresnek, amiben a luxus és a kényelem keveredik - egy olyan helyet, ahol pihenhetnek és vendégeket fogadhatnak egy olyan környezetben, amely teljesen a sajátjuk.
Az élménykeresésre jellemző, hogy erős bennük a kalandvágy, és nem hétköznapi élményekre vágynak, például magán expedícióra az Antarktiszra, vagy olyan luxus hajóutakra, amelyek a világ legtávolabbi szegletébe elviszi őket. A Micato Safaris 2025-ös kínálatában például szerepel olyan út, amikor a vendégek helikopterrel utazhatnak az Etiópia melletti távoli Turkana-medencébe, hogy találkozzanak egy neves paleoantropológussal az egyik ásatásán. Az ügyfelek akár homokdeszkáznak a kenyai Suguta-völgy rejtett és gyakorlatilag megközelíthetetlen hatalmas dűnéin, vagy nyomon követik a titokzatos hópárducokat az indiai Ladakhban, de elmerészkednek a dél-afrikai Tswalu vadrezervátumba, vagy Ruandába repülhetnek gorillákat megfigyelni. A táboroktól, szállásoktól és bozótvilláktól kezdve mindenféle közlekedési eszközig mindent kizárólagos használatra foglalnak le az ügyfeleknek.