A képviselők arról határozhatnak, hogy az önkormányzat 9 milliárd forintos tulajdonosi kölcsönt biztosít a BKV-nak április 30-i visszafizetési határidővel, valamint további 6 milliárdos közszolgáltatási ellentételezést fizet a cégnek.
Az előterjesztés a korábbi, rendkívüli, de elhalasztott közgyűlésre beterjesztett dokumentumhoz képest több ponton is változott, így a határozati javaslatok között megjelent, hogy a főváros nem akarja ritkítani a BKV-járatokat, kikerült viszont a jegyáremelés lehetősége.
A forrásmegosztásról szóló törvény szerint összesen csaknem 11 milliárd forinttal kevesebb bevétel illetheti meg a fővárosi és a kerületi önkormányzatokat az idén, ezért az előterjesztésben azzal számolnak, hogy a főváros 5,1 milliárd forinttal, a kerületek pedig 5,689 milliárd forinttal kevesebb forrást kapnak.
Az idén összesen 201 milliárd 750 millió forint az a tervezett összeg, amely megosztottan illeti meg a fővárosi önkormányzatot és a kerületeket, ez 10 milliárd 775 millió forinttal kevesebb az előző évinél. A forrásmegosztásról szóló törvény szerint az összeg 47 százaléka, vagyis 94 milliárd 788 millió forint a fővárosi önkormányzatot illeti meg, míg 53 százalékra a kerületi önkormányzatok jogosultak, ez az összeg 106 milliárd 961 millió forint.
Több közlekedési tárgyú előterjesztést is tárgyal a közgyűlés. A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) kidolgozta azt a tervezetet, amelynek alapján bevezetnék az elektronikus jegyrendszert a BKV-nál 2014-ben. Megjelenhet az időalapú jegy, az utazásra elköltött pénzre vonatkozó napi limit és az úgynevezett érintésmentes bankkártyás fizetés lehetősége is, a bérletes utasok pedig otthonról, a számítógépük mellől hosszabbíthatnák meg bérletük érvényességét.
Több lépésben vezetnék be az új rendszert, erről a BKK egy több mint háromszáz oldalas tanulmányt készített. Ebben kitérnek arra, hogy az utasok számára átláthatóbb és igazságosabb jegyrendszert kívánnak bevezetni, amely kedvezőbb a közösségi közlekedést napi szinten és csak alkalmanként használók számára is.
György István ágazati főpolgármester-helyettes kezdeményezésére dönthetnek hét új P+R parkoló HÉV- és metróvonalak melletti kialakításáról. Az előterjesztés szerint 2013-tól új parkolási lehetőséget biztosítanának a 2-es metró Pillangó utcai és Örs vezér terei állomásánál, az 5-ös (szentendrei) HÉV békásmegyeri és kaszásdűlői megállójánál, a 6-os (ráckevei) HÉV közvágóhídi végállomásánál, a 7-es (csepeli) HÉV csepeli végállomásánál, továbbá a 8-as és 9-es (cinkotai, gödöllői) HÉV cinkotai megállójánál.
Legutóbbi hozzászólások
2013...
#518554 MrTibi16A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szerint 2013-tól az ideihez képest 10 milliárd forinttal csökkenhet ugyan a BKV finanszírozásához nyújtott állami támogatás, de a főváros rendelkezésére álló forrásrendszer várhatóan úgy módosul, hogy fedezetet teremtsen a cég finanszírozására. Az NGM ezt szerdán arra reagálva közölte az MTI-vel, hogy a Napi Gazdaság azt írta: a kormány a 2013-as költségvetésben már egy forintot sem szánna a BKV finanszírozására.
A gazdasági lap online kiadásában szerdán megjelent: az idén a 32,2 milliárdos normatívát megkapja a főváros, de jövőre a kormány a Budapesttel kötött megállapodással szemben, a tervezett 22 milliárd helyett egy forintot sem költene a BKV-ra. Megjegyezték ugyanakkor, hogy a főváros költségvetési pozíciója nem romlana, mivel a tervek szerint 2013-tól megszűnne a személyi jövedelemadóból származó bevételek helyben maradó részének települések közötti, a tehetősebbektől a szegényebbek javára történő újraosztása. Ennek segítségével Budapest 23 milliárd forintot kapna.
A Nemzetgazdasági Minisztérium a sajtóinformációra reagálva az MTI-nek küldött közleményében tévesnek nevezte a megjelent hírt, és hangsúlyozta, hogy a kormány betartja a fővárossal kötött megállapodást. A közlemény szerint 2013-tól az ideihez képest 10 milliárd forinttal csökkenhet a támogatás mértéke, ugyanakkor a helyi önkormányzatok feladatellátási és finanszírozási struktúrája is megújul; a Fővárosi Önkormányzat rendelkezésére álló forrásrendszer várhatóan úgy módosul, hogy az fedezetet teremtsen a BKV finanszírozására.
Szűcs Somlyó Mária, a Főpolgármesteri Hivatal kommunikációs igazgatója az MTI megkeresésére közölte: ha igaz is a sajtóhír, attól még a számos elemből álló megállapodás egésze hatályos, sőt a kormány még javít is a főváros pozícióján.
A kormány és Tarlós István főpolgármester április végén írta alá a BKV finanszírozásáról szóló megállapodást. Ennek értelmében a kormány feloldja a tavaly zárolt 32 milliárdos normatívát, biztosítja az adókivetési jogot, és fokozatosan kivonul a BKV finanszírozásából. A főváros a többi között vállalta, hogy olyan üzlet- és tarifapolitikát folytat, amely figyelembe veszi az inflációt, növeli a bevételeket, megvizsgálja a külső szolgáltatók bevonásának lehetőségét, és uniós támogatás esetén áttér az elektronikus jegyrendszerre.
MTI
Mintegy hatmilliárd fori…
#515666 MrTibi16Mintegy hatmilliárd forintos veszteséggel zárta a múlt évet a BKV, miközben utasainak száma és menetdíjbevétele is emelkedett - írja az MTI.
A Fővárosi Közgyűlés által szerdán tárgyalt előterjesztés mellékletében szereplő 2011-es üzleti jelentés rögzíti: a 2010-es adatokhoz képest 1,3 százalékkal, 1 milliárd 392 millióra nőtt az utasok száma, az üzemi bevételek 131 milliárdról 133 milliárdra, a menetdíjbevételek pedig 49 milliárdról 51 milliárd forintra emelkedtek. A hiányt részben az okozza, hogy a BKV nem kapta meg a tervezett működési támogatást.
A társaság üzemi tevékenységének eredménye 824 millió forintos nyereség - előre 1,4 milliárdos veszteséget terveztek -, ahogy az adózás előtti 5,8 milliárdos veszteség is jobb a vártnál, hiszen a cég úgy számolt, hogy 8,8 milliárdos mínusszal zárják a 2011-es évet. A jelentésben megjegyzik, hogy az utasszám bővülése a 2010. januári sztrájk miatt következett be, a sztrájkhatást kiszűrve a teljesítmény 99,6 százalék lenne, tehát az utasszám 0,4 százalékkal csökkent.
Jelentősen, 44 százalékkal csökkent a menetkimaradások száma, a 2010-es 551 ezerhez képest 2011-ben 310 ezer járat maradt ki, az üzemi ráfordítás pedig 126 milliárdról 132 milliárdra emelkedett. A menetdíjbevétel növekedését a BKV az üzleti jelentésében azzal magyarázta, hogy az emelkedő üzemanyagárak miatt többen választják a közösségi közlekedést, valamint sikerült a bliccelést visszább szorítani.
A BKV tavaly december 31-i adósságállománya 64,6 milliárd forint volt, ez a tervezetnél 8,2 milliárddal alacsonyabb; teljes munkaidőben 11.929 embert alkalmaztak, 66-tal kevesebbet az előző évinél.
Re: nincs cím
#499333 anti-qxxl Előzmény: #499322Miért, nálunk a Nyugati Pu. a belváros északi részén van.
Re: nincs cím
#499322 Kissherceg Előzmény: #499320:)) orosz fővárosban él és kijevi pályaudvar név van?
A moszkvai közlekedési v…
#499320 MrTibi16A moszkvai közlekedési vállalat vezetőinek ezentúl hetente két alkalommal kötelező lesz tömegközlekedési eszközökkel eljutniuk munkahelyükre, és az utazás alatt szerzett tapasztalataikról részletes beszámolót kell készíteniük.
Makszim Likszutov, a moszkvai önkormányzat ágazati szervének vezetője pénteken tartott sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy ez az utasítás az amúgy szolgálati autóval rendelkező helyetteseire, valamint az összes főosztályvezetőre is vonatkozik. Indoklásul elmondta, hogy a vezetőknek meg kell ismerniük a valós helyzetet, annál is inkább, mert "néhányan az üzleti életből érkeztek" - derül ki a Ria Novosztyi hírügynökség beszámolójából.
Likszutov az orosz főváros vonzáskörzetében él, s elmondása szerint gyakran veszi igénybe a tömegközlekedést. HÉV-vel jut be a Kijevi pályaudvarra, s onnan vagy autóval viszik el munkahelyére, vagy a tömegközlekedést választja. A pályaudvarról metróval könnyűszerrel el lehet jutni a vállalat székhelyére, csak négy megálló, igaz, egyszer át kell szállni egy másik vonalra.
A moszkvai önkormányzat nagyszabású terveket hirdetett meg a tömegközlekedés fejlesztésére, hogy vonzóbbá tegyék a szolgáltatást az utasoknak. Júliustól minden autóbuszt felszerelnek műholdas navigációs rendszerrel, minden vasútállomáson jegykiadó automatákat helyeznek üzembe, valamint több mint 20 P+R parkolót építenek ki metróállomások körül.
A nagyvárosi metróhálózatok közül a tokiói után a moszkvai metrón utaznak a legtöbben. A tavalyi év végén a rendszer teljes hosszúsága 305,7 kilométer volt, 12 vonalán 185 állomás található. A tervek szerint 2020-ig további 43 állomással bővítik a hálózatot, amelynek hosszúsága így 396,1 kilométerre növekedik.
MTI
"Budapest, 2012. január …
#471963 MrTibi16"Budapest, 2012. január 25., szerda (MTI) - A BKV kilencmilliárdos tulajdonosi kölcsönt, illetve további hatmilliárd forint támogatást kap a fővárostól, miután a képviselők megszavazták az erről szóló határozati javaslatot a közgyűlés szerdai ülésén.
A képviselők 20 igen, 1 nem és 11 tartózkodással fogadták el a javaslatot. A határozat kimondja azt is, hogy a főváros nem akarja ritkítani a BKV-járatokat."
Ez még mindig csak tűzoltás...
Re: nincs cím
#471919 kosami Előzmény: #471917BKV - Mozgásban tartjuk Budapestet..
http://kep.psharing.com/628897.jpg
Re: nincs cím
#471917 MrTibi16 Előzmény: #471914Választási kampány:D
"Horváth elképzelése és választási programja szerint a BKV ingyenességét a környezetvédelmi zónák fizetőssé tételéből és a parkolási díjakból fedeznék. A terv szerint minden, legalább négy éve budapesti lakcímkártyával rendelkezőnek, valamint a fővárosban tanuló nappali tagozatos diáknak díjmentes lenne a tömegközlekedés. "
Most "nyúljanak a budapestiek zsebébe":D
Elég felháborító, hogy olyan követelőzik aki benne volt a túlzott eladósításba... Kritikán aluli:S
Budapest, 2012. január 2…
#471914 MrTibi16Budapest, 2012. január 25., szerda (MTI) - Az MSZP szerint a fővárosnak nem hitelt, hanem vissza nem térítendő támogatást kellene nyújtania a BKV-nak.
Horváth Csaba, az MSZP-frakció vezetője a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülése előtt tartott sajtótájékoztatóján azt mondta: tudni lehet, hogy a BKV nem lesz képes visszafizetni azt a kilencmilliárd forintot, amelyet a főváros hitelként adna, ezért azt javasolja, hogy vissza nem térítendő támogatásként utalja át egy másik, közgyűlési előterjesztésben szereplő hatmilliárdos támogatás mellett.
Horváth Csaba jelezte: az Állami Számvevőszék álláspontja szerint a bűncselekménnyel határos, ha a kölcsönadó és a kölcsönvevő is tudja, hogy nem lehet a hitelt visszafizetni. Most pontosan tudni, hogy ha a kormány nem fizeti ki a BKV támogatását, akkor a cég nem tudja majd visszafizetni a kilencmilliárd forintot.
A politikus azt kérte a kormánytól, hogy "nyúljanak a budapestiek zsebébe", és az általuk befizetett adóból biztosítsák a város működőképességét. Kérik, hogy azonnal fizessenek ki a BKV-nak további 25 milliárd forint állami többlettámogatást. Ellenzik azt a megoldást, hogy a főváros pénzeket zároljon az intézményeknél - mondta.
Re: nincs cím
#471643 Kissherceg Előzmény: #471519A képviselők arról határozhatnak, hogy az önkormányzat 9 milliárd forintos tulajdonosi kölcsönt biztosít a BKV-nak április 30-i visszafizetési határidővel, valamint további 6 milliárdos közszolgáltatási ellentételezést fizet a cégnek.
Az előterjesztés a korábbi, rendkívüli, de elhalasztott közgyűlésre beterjesztett dokumentumhoz képest több ponton is változott, így a határozati javaslatok között megjelent, hogy a főváros nem akarja ritkítani a BKV-járatokat, kikerült viszont a jegyáremelés lehetősége.
A forrásmegosztásról szóló törvény szerint összesen csaknem 11 milliárd forinttal kevesebb bevétel illetheti meg a fővárosi és a kerületi önkormányzatokat az idén, ezért az előterjesztésben azzal számolnak, hogy a főváros 5,1 milliárd forinttal, a kerületek pedig 5,689 milliárd forinttal kevesebb forrást kapnak.
Az idén összesen 201 milliárd 750 millió forint az a tervezett összeg, amely megosztottan illeti meg a fővárosi önkormányzatot és a kerületeket, ez 10 milliárd 775 millió forinttal kevesebb az előző évinél. A forrásmegosztásról szóló törvény szerint az összeg 47 százaléka, vagyis 94 milliárd 788 millió forint a fővárosi önkormányzatot illeti meg, míg 53 százalékra a kerületi önkormányzatok jogosultak, ez az összeg 106 milliárd 961 millió forint.
Több közlekedési tárgyú előterjesztést is tárgyal a közgyűlés. A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) kidolgozta azt a tervezetet, amelynek alapján bevezetnék az elektronikus jegyrendszert a BKV-nál 2014-ben. Megjelenhet az időalapú jegy, az utazásra elköltött pénzre vonatkozó napi limit és az úgynevezett érintésmentes bankkártyás fizetés lehetősége is, a bérletes utasok pedig otthonról, a számítógépük mellől hosszabbíthatnák meg bérletük érvényességét.
Több lépésben vezetnék be az új rendszert, erről a BKK egy több mint háromszáz oldalas tanulmányt készített. Ebben kitérnek arra, hogy az utasok számára átláthatóbb és igazságosabb jegyrendszert kívánnak bevezetni, amely kedvezőbb a közösségi közlekedést napi szinten és csak alkalmanként használók számára is.
György István ágazati főpolgármester-helyettes kezdeményezésére dönthetnek hét új P+R parkoló HÉV- és metróvonalak melletti kialakításáról. Az előterjesztés szerint 2013-tól új parkolási lehetőséget biztosítanának a 2-es metró Pillangó utcai és Örs vezér terei állomásánál, az 5-ös (szentendrei) HÉV békásmegyeri és kaszásdűlői megállójánál, a 6-os (ráckevei) HÉV közvágóhídi végállomásánál, a 7-es (csepeli) HÉV csepeli végállomásánál, továbbá a 8-as és 9-es (cinkotai, gödöllői) HÉV cinkotai megállójánál.