Regisztráció Elfelejtett jelszó

BUX 1112

Re: Hozzaszolok a temahoz

#447624 Előzmény: #447614

"Bud, Mo komolyabb helyeken már rég bóvliban van megítélés szempontjából."

Én úgy mondanám, hogy különböző kurta-furcsa okokból kifolyólag eddig kizárólag Magyarország volt a helyén értékelve, ami pontosan ott van, ahol most van. Ezzel szemben egyre jobban látható, hogy a többiek voltak messze-messze túlértékelve, azaz ismét csak fel lehet nézni, hogy mekkora hazugság volt az eddigi "bezzeg országokra" mutogatás. Egy nettó hazugság. Kölcsönből éltek, sokkal több kölcsönből, és ez nem volt finanszírozható, csak a gyarmatok kizsákmányolsából. Ahogy ez megszűnt, a belső erőforrások elapadtak, onnantól teljesen jogos az "összeomlásuk", vagyis a recesszióba süllyedésük, más szavakkal a valóság felismerése, hogy mire képes önerőből az adott ország.

Most árazódik ki a virtualitás a rendszerből, és most látható az, hogy Magyarországot is az a hatalmas alkalmazkodó szürke-fekete gazdaság látja el, ami eddig is láthatatlan tudott maradni, viszont biztosítja az emberek túlélését. Ezzel szemben arrafelé nagy a baj, mert az eltunyult, elkényelmesedett életet élők bizony nehezen találják meg azt a módszert, amivel élni és életben maradni bírnának.

Nekünk ebben nincs újdonság, mi már hozzászoktunk, ezért nem számít igazából az, hogy mit mutat a GDP, meg egyéb barom mutatók jegyzéke. És erre most már szép lassan máshol is kezdenek rájönni...

Re: Hozzaszolok a temahoz

#447623 Frontin Előzmény: #447612

Én többek között azért sem merek belongolódni még rövid időre sem(pedig most szerintem is lesz egy felfelé kör), mert félek a leminősítéstől, aminek még mindig nagyobb az esélye hogy megkapjuk szvsz, mint hogy nem. Erre most sokan azt mondják, hogy ez már be van árazódva, én viszont egyáltalán nem vagyok erről meggyőződve, így egyelőre kivárás. Meg aztán itt ahol most vagyunk, technikailag sem egy jó belépő longhoz szerintem, túl messze van az első támasz.

Re: Hozzaszolok a temahoz

#447617 BudFox Előzmény: #447614

És azt is észre lehet venni hogy egyre újabb országok jelennek meg a médiában....a legújabb a Belgium, és Franciaország.

én szerintem recesszió lesz...a németek alig fognak jövőre emelkedni..akkor mi stagnálunk, vagy recesszióba megyünk...nehéz lesz a 2012 -es éve..sajnos _:(((

Re: Hozzaszolok a temahoz

#447614 banyaiz Előzmény: #447589

Bud, Mo komolyabb helyeken már rég bóvliban van megítélés szempontjából. Ezt láthatod kb a Béten is. Max az a kérdés, hogy ezt egy hitelminősítő is kimondja e, vagy nem, de ez szinte már csak hab a tortán.

Inkább az az érdekes szvsz mi lesz ebből a világban jövőre? Lecsitulnak ezek az EU-s témák, vagy eljön a nagy recesszió stb. Ezt a bizonytalanságot látom az egész piacon. Mert ebből a sztoriból kisülhet az is, hogy hű milyen olcsó minden, vagy az is, hogy pár évig a fű sem nő. :)

Na és persze az is nagy kérdés a szabadságharc milyen irányokat vesz.

Re: Hozzaszolok a temahoz

#447612 BudFox Előzmény: #447606

ma az egész világ a feje tetejére áll :-)) -145 pont volt tegnap a KT....de -100 nak illene már lenni..

Re: Hozzaszolok a temahoz

#447597 BigRabbit Előzmény: #447587

Tuti. Csak meg kell nezni az elmult honapokat. Orszagokat peceznek ki, majd ha elmulik a veszely, jon a kovetkezo. M.o--> Ol.o --> Fr.o --> USA --> Fr.o + Ol.o , majd nini, nagyjabol tortent ott valami, mi is a kovetkezo orszag? Sztem kb igy muxik ez a spekulacio. 2-3 alapkezelo ha osszefog egy kavezaskor, akkor barmely orszagot meg tudjak roggyantani kicsit. Es most az a vilag van, hogy ha valaki azt mondja a folyoson, hallottad, hogy Belgiumot le fogjak minositeni? Nem de tovabb adom... Es mar esik is minden. Szep is ez a vilag :D

Re: Hozzaszolok a temahoz

#447595 BudFox Előzmény: #447591

nem láttátok az előbb ? megbolondult a Stooq oldal es.f mutatója : -1.45 % ot mutatott egy időre..most visszaállt plusz 0.92 %-re

lehet valami hackerek szórakoznak ott is...

Re: Hozzaszolok a temahoz

#447591 BudFox Előzmény: #447588

ha lesz..akkor annak az elején vagyunk már..igen..ezt én is tudom...de vajon lesz -e ? ez itt a kérdés :-)

Re: Hozzaszolok a temahoz

#447588 kelvin Előzmény: #447587

észre sem veszed és megy a mikulás rally nem lehet elég időben kezdeni:)

Re: Hozzaszolok a temahoz

#447587 BudFox Előzmény: #447579

vagy ugyanezek veszik akiknek érdekük volt most egy Európai leminősítés.... keverik a xart egész Európában, leminősítgetnek országokat, pánikot keltenek..közben meg bevásárolnak ugyanezek az érdekeltségi körök jó Európai részvényekből - jó olcsón... OTP , MOL, német, olasz, még az is lehet hogy zsákolják a Portugál-és Spanyol, meg Belga részvényekeit is most...

Re: Hozzaszolok a temahoz

#447581 Ibiza Előzmény: #447580

sztem már beárazták..angolok csak behorpadtak a hírre..németek még azt sem..

Re: Hozzaszolok a temahoz

#447579 Ibiza Előzmény: #447573

nehogy legörbüljön a vigyorod..vagy odafagyjon..:) OTP-ben 1 és 2k-s pakkok..nagyon érdekes..

valakik mennyiséget akarnak venni..vagy eladni..és a partner is megvan hozzá..

Re: Hozzaszolok a temahoz

#447577 BudFox Előzmény: #447574

Óóóóó :DD a kis xarkeverők :-))) no, akkor "csak" 0.5 % ot tudunk ma emelkedni a Bux -al :-D

az SP viszont már 11:00 óra óta masszívan visszaesett...valakik megint kiszivárogtatták a hírt...ezt ki vizsgálja ki ? a becsületes amcsi tőzsdefelügyelet ?