Ezt elolvastam mert nem a telkóról szól :-)
Ezt elolvastam mert nem a telkóról szól :-)
Sorozatban jönnek a cikkek a telkóról... érdekes, eddig le sem sz@rták.... de már én sem olvasom el őket, mert úgy is csak vonítanak benne gondolom :-)
Ha sikerülni itt egy új bázist építenie, és felszedni magára baromi sok relatív erőt! :-) akkor jók vagyunk...
Egész jól tartja magát itt bőven kinn a napos bolingerből,ha nem jönnek eladók zárásig,lehet egy újabb shortzárás délután:))
Én nem nézem a híreket,csak húzom felfelé a stoppot....
"A szomszéd fórumon már 6-7-800 forintról ábrándoznak. Nem tudom mit szívhatnak, de jó cucc lehet"
Mindig így van.. ha emelkedik akkor 700 lesz, ha csökken egy ideig akkor meg 200... első lépésben jó lenne a 400 is! :-)
"A horvát sorstársakat elnézve egyelőre csak óvatosan nyitogatnám a longokat, ha már mindenképpen venni akarod:"
Van bőven már így is.. lehetségs, hogy most egy kicsit relizálok, oszt ha nagyon letuszakolják akkor veszek még, ha meg fel akkor is(csak kevesebbet :-)
Sz&r lett a Horvát? Milyen meglepő.. :-)
Már kezdődik a vonítás...... munkás napjaim lesznek :-)
Félreértés miatt emelkedhetett a Magyar Telekom árfolyama pénteken: a beszámolók szerint a Deutsche Telekom élne az elővásárlási jogával és megvásárolná a Szlovák Telekomban meglévő 49%-os pakettet. A hivatalos, Bloombergen és Reutersen megjelent beszámolók szerint azonban a Deutsche Telekom engedélyt adott arra, hogy a szlovák állam tőzsdére vigye a kezében lévő 49%-os részvénycsomagot, nincs szó tehát arról, hogy folytatódna a kelet-európai kivásárlási sorozat. Ennek tükrében lemorzsolódást várunk a Magyar Telekom kurzusában.
Hehe, most nézem csak, horvátok pénteken jelentettek... ismét xar lett.
"
Utoljára a remény távozik a parkettről
Ez a népszerű spekuláció aligha fog lelohadni a racionális megfontolások hatására. Észre kell venni, hogy amióta morzsolódni kezdett a korábban megbízható osztalék, azóta egyre gyakrabban felüti a fejét a kivásárlási pletyka. Nem tévedünk nagyot, ha arra gondolunk, hogy ez afféle árfolyamkarbantartó szóbeszéd.
Amit mindazok a kisbefektetők készpénznek vehetnek, akik a korábbi attraktív árfolyamszinteken ültek bele a részvénybe, abban bízva, hogy végső soron az osztalék kínálhat gyógyírt az árfolyamesés során szerezhető sebekre. Nos, beragadtak a papírba, s még az osztalék is elfogyott.
"
http://www.tozsdeforum.hu/tozsde/reszvenypiac2/rossz-uzlet-lenne-a-magyar-telekom-kivasarlasa/
Kemény beszéd. Amolyan faragós...
A horvát sorstársakat elnézve egyelőre csak óvatosan nyitogatnám a longokat, ha már mindenképpen venni akarod:
Alul a cafkával való chart-összevetés.
Érdekes, őket valamiért még nem kezdték tépni, pedig aztán ők ugyanúgy benne lehetnének a sztorizós-felvásárlós mutyiban mint a mi ribink, sőt, még inkább.
én is arról ábrándozom a lassan 4 éves pakkommal.. :-)
A szomszéd fórumon már 6-7-800 forintról ábrándoznak. Nem tudom mit szívhatnak, de jó cucc lehet.
Jelentésig még azért eljátszadoznak evvel a fijjjúk. Ráadásul a jelentés (függetlenül mi lesz benne) csak néhány napig lehet hatással az rv-re....
A cafkának a mozgása valóban kiszámíthatatlan, de most olyan folyamatokat látok(na jó, már kicsit régebben is :-) amik egymást erősítve akár jelentős árfolyam emelkedéshez is vezethetnek, meg máshova is, de az csak lárifári :-)
Régebben azt mondtuk, hogy nem hiszünk a 200-ban, jelen pillanatban(és már pár nappal ezelőtt is mondottam) , nem hiszek már a 300-ban (persze ha nem foss@ össze magát a világ), hacsak... esetleg kiáll a DT avval, hogy mi nem tervezzük a következő években a felvásárlását ennek a büdös kurv... vagy valami más galád dologgal. Ha kussolnak, akkor szvsz az isten sem ment meg attól, hogy legyen haszon nyárra is :-)
"Most egy kifejezetten rossz negyedéves jelentést várok :-)"
A "régi" típusú tőzsdén (még 3-4 évvel ezelőtt is) ez bizonyára így lett volna hasonló szituációban... :)
Most viszont simán lehet, hogy remek lesz a jelentés, ennek dacára úgy fog esni mint a kő... (paradigmaváltásnak vagy mi a francnak hívják az ilyet a beszélő fejek a tévében) :)
Lényeg, h. a tájékozatlan befektetői réteg soha ne legyen képes kikövetkeztetni, hogy éppen merre fordul majd a cafka.
Szerintem még itt is nagyon olcsó, de majd az idő eldönti ugye.
"No de mi lesz a régiekkel akik 700-800 óta ülnek benne? Ők "így jártak"? "Rosszkor rossz helyen" voltak? Peches ember ne menjen a jégre? Aki hülye haljon meg?... stb.. stb..."
Erre mit mondjak? Kb leírtad a lényeget... Nem ez lenne az első ilyen eset a tőzsdék történetében. Abban teljesen biztos vagyok, hogy a DT-t a legkevésbé sem érdekli, hogy ki, mikor és milyen árfolyamon vette ezt a cafkát... de ne szaladjunk ennyire előre, még nem vette meg a DT, de ha van ilyen szándéka akkor ezen már nem gondolkodhat évekig. Persze lehet próbálkozni az rv árfolyamának pincében tartásával, de a "szellem már kiszabadult a palackból" :-) Szóval story van, lett (de ezt sejtettük), szvsz jelenleg több dolog támogatja az emelkedést már rövidtávon is mint az esést. Most egy kifejezetten rossz negyedéves jelentést várok :-) Valamivel vissza kell tuszakolni azt a szellemet (remek alkalom lehetne jóárasított vételre). A következő napokban gondolom szép forgalom lesz benne, rendes mozgásokkal.
"...Tudom, hogy tipikusan a kisp*csüek dumája, de ebben a témában hidd el nem a méret a lényeg."
Nem állítottam sehol, hogy kicsi a pöcsöd... sőt, azt sem tettem közzé, hogy mekkora az eddigi plusszom telkóból... bőven elég, hogy én tudom mekkora. :-)
Nem kell paráznod, nem akarom lebeszélni a telkót, látom h. neked nagyon fontos valamiért h. emelkedjen. Nem sajnálom tőled a profitot, hidd el, de ha nem hiszed, az sem baj... pusztán ez egy országos ribi, az is marad, ennyit akartam volna jelezni sokadszorra is.
Profitot realizálni sohasem késő! :)
" Sokan szeretnének akkora realizált pluszban lenni a telóval, amekkora nekem
összejött vele, lehet h. még te is kiegyeznél vele... :)"
Már többedszer veszem észre, hogy miközben én a telkóról beszélek, te a szerszámom méretét próbálod megsaccolni.Tudom, hogy tipikusan a kisp*csüek dumája, de ebben a témában hidd el nem a méret a lényeg.
Talán decemberben mondtam, hogy nagy zsozsóval a papír alá àlltak valakik.Akkor azt is mondtam, hogy szép kerek storyt fognak a telkó köré festeni.Ez a cikk sem szól másról.Egy tény van benne, hogy a cseh leányt felvásárplták, a többi csak agymenés.Részemről negatívumnak számít, hogy már a shortfolió is beszállt a feldumálók közê.Nem mondom, hogy vége az emelkedésnek, de azt se javaslom senkinek, hogy erre a felvásárlási storyra vegyen fel svájci hitelt.
:-)
Sokan szeretnének akkora realizált pluszban lenni a telóval, amekkora nekem összejött vele, lehet h. még te is kiegyeznél vele... :)
Profitot realizálni soha nem késő! Részemről én mindig ezt tettem a cafkával. Kívánom, hogy mindenki legalább 0-ban szabaduljon belőle.... (300 alatt természetesen jövök...) :-)