Kicsit lecsendesedett a topic. Sly-nek is ígértem, hogy ha majd tudom követni a hsz-eket, bekapcsolódom. 2 témakörben van véleményem.
1./ Sly 36-os támaszokról alkotott véleményével kapcsolatban sportszerűtlen lenne, ha kitérnék a vita elől. (Ilyet eddig sem tettem sehol, tehát a „terelés“ gyanúját is el szeretném kerülni.)
A véleményem az, hogy a 36-os támasz meg volt. Amikor 38-as záróval zárta Ph a napot, akkor még 37-nél is volt bőven vevő. Tehát amit „ígért“ Sly, hogy majd ha 36-ot átviszi, akkor fog megváltozni az alapvetően szkeptikus hozzáállása a papírhoz, az elmaradt.
Tehát a 36-os támasz átvitelével sem indult be az emelkedés. Ez nem az én teóriám volt, ezért ebben nem én tévedtem.
Viszont én örültem az emelkedésnek, nagyon bíztam benne. (Bár ennek ebben az időszakban ennek nem adtam hangot.)
Velem szemben Sly maradt szkeptikus és az árfolyam igazolta a szkepticizmusát. Engem bosszant a dolog, de a tények makacs dolgok.
2./ A tőkeemelés.
- A kp-s rész nagyon beszédes szvsz. Tavaly Böjthe 25-ön rakott be lét. Idén 30-on lehet betenni. Tehát elismertek neki 20%-ot. Vagyis 1 év után már nem lehet 25-ön, csak +20%-on beszállni. Ez azt jelenti, hogy 5 éves megtérüléssel számolnak alsó hangon, ami beruházások, befektetések esetében korrekt. Belső körben tehát jelenleg korrekt a viszony.
- Az apportos részt én másként látom, mint egyszerű apport trükk. Ahogy Művezető leírta odaát, a bevitt cégért a Ph adott „egy“ papírt. Idáig ok. Viszont ez után milyen helyzet alakult ki? Az a papír azt jelentette átvétel után, hogy ebben a nagyobb cégben meghatározó tulaj lett
az apport addigi tulajdonosa. Tehát kicsit róka fogta, csuka fogta a helyzet. Én úgy gondolom, hogy akkor érthető jobban az ügylet, ha nem apportálásként fogjuk fel, hanem cégek fúziójaként. A nagy kérdés számomra a következő: mi az elképzelés ezzel a gazdasági potenciállal? Rádió, kályha, mezőgazdaság. ????
Ha nagy támadások érnének véleményemért, akkor előre jelzem, hogy nem megfutamodásból nem fogok reagálni a jövő héten, hanem kicsit ki fogok kapcsolódni.