Regisztráció Elfelejtett jelszó

Miért utálják a spekik a phylaxiát?

Re: nincs cím

#619459 Elcamino65 Előzmény: #619455

Velük ellentétben azért rohadt nagy hátrányban vagyunk,mert ők tudják a Holding "jövőjét".

Tényleg kiváncsi vagyok,hogy mire "játszanak" !

Azért nem kispályások vannak most a phyl körül és azért ismertek is.

És ki tudja,hogy ki(k) van a háttérben.

Szerintem azért százalékosan többet nyerhetünk innen mint veszíthetünk.

Inkább lesz 70ft mint 0 ft.

Re: nincs cím

#619455 Zotya32 Előzmény: #619081

ma is megvették a 35 ft-ot.. és megint nem volt hati-mutyi...

vettem még, most már 39k van újra... erre tényleg ráülök, meglátjuk mi lesz a cég új neve a wamsler-apport után...

Re: nincs cím

#619391 Miguel Előzmény: #619115

" Tavaly Böjthe 25-ön rakott be lét. Idén 30-on lehet betenni. Tehát elismertek neki 20%-ot. Vagyis 1 év után már nem lehet 25-ön, csak +20%-on beszállni. Ez azt jelenti, hogy 5 éves megtérüléssel számolnak alsó hangon, ami beruházások, befektetések esetében korrekt. Belső körben tehát jelenleg korrekt a viszony."

kimaradt ehhez, bocs: ha a Böjthe tette be a pénzt és nem látja viszont, na akkor gáz van/lesz!

Te , tennél be pénzt, korrekt csirkefogók között arra, hogy elismerek neked 1 év után 20% hozamot, de 5 év alatt biztosan megtérül a befektetésed??

Ezek ismerik egymást!

Gondolod a Böjthe, egy ilyen ajánlatra begurít több mint 100 misit? ( ez nem egy olyan ajánlat, amire nem lehet nemet mondani--by Don Corleone)és várja az öt év megtérülést? Ami a külsők pénzéből térülne, vagy átváltanák neki Wamzerrrra!Ha az én pénzem lett volna ilyen megtérülési ígéretre, pofán vágtam volna, jó TP-barátomat, az tuti!!

:)

Re: nincs cím

#619385 Miguel Előzmény: #619115

"A kp-s rész nagyon beszédes szvsz. Tavaly Böjthe 25-ön rakott be lét. Idén 30-on lehet betenni. Tehát elismertek neki 20%-ot. Vagyis 1 év után már nem lehet 25-ön, csak +20%-on beszállni. Ez azt jelenti, hogy 5 éves megtérüléssel számolnak alsó hangon, ami beruházások, befektetések esetében korrekt. Belső körben tehát jelenleg korrekt a viszony."

Szemernyi kétséged se legyen afelől, hogy a betett lét azonmód ki is vették! Nehogy véletlenül eltűnjön!!( rendes vállalkozók így szokták a tőke emelést: emelnek, majd az emelést követő 2. másodpercben kiveszik a zsét, a pénzügyes meg majd lepapírozza! ) Olyan, hogy a betett pénzt a cégre fordítják mutyiéknál nem megy....

Támasz elemzésed nem kommentelem, véleményem szerint oda és akkor teszik az árat, dupla csésze alakzatot, fej-váll, támaszok stb.stb ahova akarják. Szerintem itt nem működik a chart elemzés( pont azért nem mert az árfolyamot kizárólag ők manipulálják----szeretném a Tőzsdefelügyelet figyelmét felhívni arra, vizsgálják meg, kik és milyen indokkal kereskednek a phyl-lel + ehhez hozzátéve: spekulálni szabad, de ez nem spekuláció, ez a kisrészvényesek kirablása+

Apport: felfogható úgy is ahogy írod. Ám egy működő cégben mutyizni könnyebb mint egy parkoló cégben. A phyl forgalma( úgy értem árbevételei)a Wamzerrrrrrel, már szép nagy összeget tesznek ki. Itt már lehet, sőt érdemes a zavarosban keresgélni...

:)

Re: nincs cím

#619115 Trisz Előzmény: #618834

Kicsit lecsendesedett a topic. Sly-nek is ígértem, hogy ha majd tudom követni a hsz-eket, bekapcsolódom. 2 témakörben van véleményem.

1./ Sly 36-os támaszokról alkotott véleményével kapcsolatban sportszerűtlen lenne, ha kitérnék a vita elől. (Ilyet eddig sem tettem sehol, tehát a „terelés“ gyanúját is el szeretném kerülni.)

A véleményem az, hogy a 36-os támasz meg volt. Amikor 38-as záróval zárta Ph a napot, akkor még 37-nél is volt bőven vevő. Tehát amit „ígért“ Sly, hogy majd ha 36-ot átviszi, akkor fog megváltozni az alapvetően szkeptikus hozzáállása a papírhoz, az elmaradt.

Tehát a 36-os támasz átvitelével sem indult be az emelkedés. Ez nem az én teóriám volt, ezért ebben nem én tévedtem.

Viszont én örültem az emelkedésnek, nagyon bíztam benne. (Bár ennek ebben az időszakban ennek nem adtam hangot.)

Velem szemben Sly maradt szkeptikus és az árfolyam igazolta a szkepticizmusát. Engem bosszant a dolog, de a tények makacs dolgok.

2./ A tőkeemelés.

- A kp-s rész nagyon beszédes szvsz. Tavaly Böjthe 25-ön rakott be lét. Idén 30-on lehet betenni. Tehát elismertek neki 20%-ot. Vagyis 1 év után már nem lehet 25-ön, csak +20%-on beszállni. Ez azt jelenti, hogy 5 éves megtérüléssel számolnak alsó hangon, ami beruházások, befektetések esetében korrekt. Belső körben tehát jelenleg korrekt a viszony.

- Az apportos részt én másként látom, mint egyszerű apport trükk. Ahogy Művezető leírta odaát, a bevitt cégért a Ph adott „egy“ papírt. Idáig ok. Viszont ez után milyen helyzet alakult ki? Az a papír azt jelentette átvétel után, hogy ebben a nagyobb cégben meghatározó tulaj lett

az apport addigi tulajdonosa. Tehát kicsit róka fogta, csuka fogta a helyzet. Én úgy gondolom, hogy akkor érthető jobban az ügylet, ha nem apportálásként fogjuk fel, hanem cégek fúziójaként. A nagy kérdés számomra a következő: mi az elképzelés ezzel a gazdasági potenciállal? Rádió, kályha, mezőgazdaság. ????

Ha nagy támadások érnének véleményemért, akkor előre jelzem, hogy nem megfutamodásból nem fogok reagálni a jövő héten, hanem kicsit ki fogok kapcsolódni.

Re: nincs cím

#618994 OdyMa Előzmény: #618865

Miért nem tudod elengedni ezt a szart? :) Nem megy ez sehova. Persze én is figyelem, de csak megszokásból. Ki fog kopni belőlem ez is. Többet nem fogok venni ilyen sz*rokat, ennyi a konklúzió.

Re: nincs cím

#618920 Miguel Előzmény: #618867

A kalapos ember erre mondta régen: Csettintett egyet az ujjaival és: MÜSZI!

:)

8 milliárd árbevétel mellett, 300 milka üzemi (nem) rossz! De azért szeretném látni, hova melyik adóparadicsomba optimalizálták el a többit.

( üzemi eredmény a teljes árbevétel alig 3,5%-a... és szeretném látni a költség oldalt is; tudod hova és mennyi ment el megfejlesztésre, apportra, tanácsadásra stb.stb)

:)

Re: nincs cím

#618913 Miguel Előzmény: #618766

No, no. Erre azért még ne igyunk előre! A jól bevezetett cég amúgy működik, csak más néven...

Re: nincs cím

#618893 Keg Jenő Előzmény: #618839

most hívott a haver, hogy plusszos a demo s/l... kínos lett volna nézni a számonkérő remegését. csak idegennek tippeljetek pénzért. ez fontos.

Re: nincs cím

#618867 Zotya32 Előzmény: #618865

No, akkor lehet elemezni, hogy mennyire jó ez az apport...

A 2012. április 1-december 31. közötti időszakban a Wamsler SE 137.595 darab fűtőkészüléket értékesített.

Az árbevételünk 7,9 Mrd Ft volt. amely a 2011-es hasonló időszakának 98,6%-a. Az export az árbevétel 81%-át is meghaladta. A fő felvevőpiacunk ezúttal is Németország volt.

A termelés volumene elmaradt az értékesítés mennyisége mögött. A cél az volt, hogy a készletérték optimalizálása mellett teljesíthessük a leszerződött mennyiségek kiszállítását.

A termelés az alábbiak szerint alakult:

Termelés db

2012.04.01-

2012.12.31.

Gázfűtésű készülék. 3 055

Kandalló 74 787

Olajkályha 4 891

Pelletkandalló 560

Szilárd tüzelésű. kályha 32 780

Szilárd tüzelésű. tűzhely 7 847

Tűzhelykazán 735

Összesen: 124 655

A 2012. december 31-én zárult üzleti évben az eredményességünk javult az előző 12 hónapos üzleti évhez képest. Javulást sikerült elérnünk a termelés hatékonyságán, a bérhatékonyság jelentősen megnőtt az előző évhez képest. A fajlagos anyagköltségek csökkentésében nem sikerült a kitűzött célt elérnünk. Elsősorban az öntöde teljesítménye maradt el a tervezettől.

Az üzemi eredmény javulásának fontos tényezője, hogy a 9 hónapos üzleti év azt az időszakot foglalta magában, amikor a szezonális értékesítés és termelés az éves átlag feletti volt.

Mindezek együttes hatásaként, az előző üzleti év 172 M Ft-os üzemi eredménye 300 M Ft-ra emelkedett.

Összegzésül: a 2012. december 31-i üzleti évet 254 M Ft-os Mérleg szerinti eredménnyel zártuk.

Re: nincs cím

#618865 Zotya32 Előzmény: #618834

figyeld meg, hogy el fog szállni az árfolyam. már én is megremegtem az újabb giga-apport miatt, feleztem is a db számot.. simán 200 fölé fogják húzni még idén ezt a sz*rt, csakhogy qrva dühös legyek és egy gigaemelkedésen is bukjak...

Re: nincs cím

#618861 Zotya32 Előzmény: #618834

mondtam... eladtam ezt, vettem pannyt, ez a szar megy vissza, a panny meg szakad... mindegy van 30k, de majdnem 56k volt...

Re: nincs cím

#618832 Keg Jenő Előzmény: #618810

Elszállt a Lufthansa |

Közel 6%-os emelkedéssel reagált a Lufthansa árfolyama a társaság ma reggeli gyorsjelentésére annak ellenére, hogy az első negyedévben veszteséget könyvelt el a cég. A légitársaság eredményeire a hatékonyságjavítási intézkedések miatt elkönyvelt egyszeri költségek gyakoroltak nyomást. A bevételek alakulása megfelelt az elemzői várakozásoknak, viszont a működési eredmény szintjén valamivel nagyobb veszteségről számolt be a társaság, mint amit a konszenzus alapján az elemzők vártak. Jó hír viszont, hogy a menedzsment megerősítette az idei évre vonatkozó várakozásait.