Regisztráció Elfelejtett jelszó

Re: nincs cím

Zotya32 Előzmény: #618865

No, akkor lehet elemezni, hogy mennyire jó ez az apport...

A 2012. április 1-december 31. közötti időszakban a Wamsler SE 137.595 darab fűtőkészüléket értékesített.

Az árbevételünk 7,9 Mrd Ft volt. amely a 2011-es hasonló időszakának 98,6%-a. Az export az árbevétel 81%-át is meghaladta. A fő felvevőpiacunk ezúttal is Németország volt.

A termelés volumene elmaradt az értékesítés mennyisége mögött. A cél az volt, hogy a készletérték optimalizálása mellett teljesíthessük a leszerződött mennyiségek kiszállítását.

A termelés az alábbiak szerint alakult:

Termelés db

2012.04.01-

2012.12.31.

Gázfűtésű készülék. 3 055

Kandalló 74 787

Olajkályha 4 891

Pelletkandalló 560

Szilárd tüzelésű. kályha 32 780

Szilárd tüzelésű. tűzhely 7 847

Tűzhelykazán 735

Összesen: 124 655

A 2012. december 31-én zárult üzleti évben az eredményességünk javult az előző 12 hónapos üzleti évhez képest. Javulást sikerült elérnünk a termelés hatékonyságán, a bérhatékonyság jelentősen megnőtt az előző évhez képest. A fajlagos anyagköltségek csökkentésében nem sikerült a kitűzött célt elérnünk. Elsősorban az öntöde teljesítménye maradt el a tervezettől.

Az üzemi eredmény javulásának fontos tényezője, hogy a 9 hónapos üzleti év azt az időszakot foglalta magában, amikor a szezonális értékesítés és termelés az éves átlag feletti volt.

Mindezek együttes hatásaként, az előző üzleti év 172 M Ft-os üzemi eredménye 300 M Ft-ra emelkedett.

Összegzésül: a 2012. december 31-i üzleti évet 254 M Ft-os Mérleg szerinti eredménnyel zártuk.