Re: nincs cím
Zotya32 Előzmény: #618865No, akkor lehet elemezni, hogy mennyire jó ez az apport...
A 2012. április 1-december 31. közötti időszakban a Wamsler SE 137.595 darab fűtőkészüléket értékesített.
Az árbevételünk 7,9 Mrd Ft volt. amely a 2011-es hasonló időszakának 98,6%-a. Az export az árbevétel 81%-át is meghaladta. A fő felvevőpiacunk ezúttal is Németország volt.
A termelés volumene elmaradt az értékesítés mennyisége mögött. A cél az volt, hogy a készletérték optimalizálása mellett teljesíthessük a leszerződött mennyiségek kiszállítását.
A termelés az alábbiak szerint alakult:
Termelés db
2012.04.01-
2012.12.31.
Gázfűtésű készülék. 3 055
Kandalló 74 787
Olajkályha 4 891
Pelletkandalló 560
Szilárd tüzelésű. kályha 32 780
Szilárd tüzelésű. tűzhely 7 847
Tűzhelykazán 735
Összesen: 124 655
A 2012. december 31-én zárult üzleti évben az eredményességünk javult az előző 12 hónapos üzleti évhez képest. Javulást sikerült elérnünk a termelés hatékonyságán, a bérhatékonyság jelentősen megnőtt az előző évhez képest. A fajlagos anyagköltségek csökkentésében nem sikerült a kitűzött célt elérnünk. Elsősorban az öntöde teljesítménye maradt el a tervezettől.
Az üzemi eredmény javulásának fontos tényezője, hogy a 9 hónapos üzleti év azt az időszakot foglalta magában, amikor a szezonális értékesítés és termelés az éves átlag feletti volt.
Mindezek együttes hatásaként, az előző üzleti év 172 M Ft-os üzemi eredménye 300 M Ft-ra emelkedett.
Összegzésül: a 2012. december 31-i üzleti évet 254 M Ft-os Mérleg szerinti eredménnyel zártuk.