Regisztráció Elfelejtett jelszó

BUX 1312

Re: nincs cím

#661905 Hathor Előzmény: #661894

Havi szinten bollinger szépen beszűkült:

http://postimg.org/image/cmv1tkfg5/full/

Én nem akarom kitalálni előre Bux szinten ma, hogy mit hoz a FED döntés.

Este megtudjuk, és utána a piaci reakciót is pár napon belül, már ha történik egyáltalán valami érdekes.

Én szkeptikus vagyok ezekkel az egész piac a FED likv.visszavonására vár kijelentésekkel.

na azt azért hozzátenném…

#661894 Borska

na azt azért hozzátenném ha úgy hozza a dolog fordulok, lelkiismeret furdalás nélkül

nem tettem le a nagy esküt a longra, csupán adok neki egy esélyt, hátha egy könnyebben trédelhető nyugisabb szakasz jön

Re: nincs cím

#661890 Borska Előzmény: #661885

háááááááát ez lehet szentségtörés lesz :) de én a mostani állás mellett is plusszos zárást várok, buxban is és hatiban is

...lehet hiába

mintha valami szentiment…

#661885 Aptiti

mintha valami szentiment változást vélnék felfedezni a hati könyvben?

Nocsak, nocsak

Ki lesz beetetve? XD

Re: nincs cím

#661882 Hathor Előzmény: #661878

rajzod nincs, lemaradt. A részvény kitörés index kitöréssel is jár itthon, nem? ,-)

Re: nincs cím

#661878 Borska Előzmény: #661837

Szia Hathor!

Pontatlanul fogalmaztam, sorry , jelen esetben nem index szinten értettem a kitörét, ott max a mélabúból és a depresszióbol történő kitörést várom

rv szinteken gondolom mind otp,mind mol oldalról a makacs konok ellenállások törését, szignifikáns törését (és nem lenne baj ha ez forgalommal történne )

picit más indikátorokat használok mint a nagy többség, de itt a rajzon látni mit és hogy gondolok

(persze ez semmit nem jelent, de remélem ez a lehetséges alternatíva bizonyul életképesnek)

hatinál a felső trendvonal koccantását várnám és majd, ha minden úgy alakul ,akkor a törést, de ezt jelentősen befolyásolja ma esti fed

a magam részéről a QE okos csökkentését várom, pl 10milliárddal havonta, ez teljesen várt számítható dolog lenne, szerintem nem okozna durva esést

ha ennél nagyobb és gyorsabb kivonás lesz akkor durva usd erősödés és index esés

ha semmi vagy kisebb akkor beza 1-1,5% plusz is lehet

Re: nincs cím

#661865 Hathor Előzmény: #661850

Érdekes állapot hogy pont ma a FED döntésre mindenkori csúcson van DAX, és SP is ennek környékén.

Nem érdekes?

Te azt mondtad mindenki hisz az emelkedésben.

Én meg azt érzem, hogy többen félnek a FED szigorítástól...

ennek ellenére mindenkori csúcson S&P és DAX.

Én mondjuk örülök neki, és kívánom menjenek még tovább fel.

Egyébként a legvalószínű…

#661850 Aptiti

Egyébként a legvalószínűbb forgatókönyv szvsz a magyar piacra : se le se fel.

Külföldi tőke nélkül csak nihil és más semmi.

Re: nincs cím

#661837 Hathor Előzmény: #661829

Szia Borska!

nagyon örülök, hogy láthatóan változott a véleményed, és végre ezzel a pozitív gondolatsorral máris pénzt is kerestél, nem kellett állandóan short beérésre várnod, mint eddig.

Szóval örülök, gratulálok!

Az lenne csak a kérdésem melyik kitörés előtt állunk TA alapján.

Azt írjátok itt hárman is, ha jól olvastam.

Nálam hetes BUX így néz ki:

http://postimg.org/image/q8iavfold/full/

Melyik kitörésre gondolsz, hogy most kitörhet?

Szívesen megnézem chartodon.

Köszi

köszönöm az értékes hozz…

#661834 Aptiti

köszönöm az értékes hozzászólásokat és meglátásokat

egyébként amikor a pszhio-szint besokal, akkor én is harmadolok vagy felezek és máris jobban érzem magam.

kemény pálya ez...

ahogy Kosztó mondta" a tőzsdén szerzett pénz fájdalompénz." először jönnek a fájdalmak és csak azután a pénz

Re: nincs cím

#661829 Borska Előzmény: #661815

biztos lesznek kurflik a dologban, de én spec most úgy látom , a mo. gazdaságát amennyire bírják, próbálják ficeregtetni, és mivel a világban az extra profitéhség tombol, a cégek, befektetők "otthon tartott" vagyona, kézpénz állománya nő, ezért talán előbb utóbb kis hazánk rv szekcióját is megtalálják

TA alapon kitörés, illetve kitörés előtti állapot, ha ehhez hozzávesszük a kormány lépéseit ,és a háttérbe kuksizunk, van némi remény a longra

OTP a brutál profit nyirbálások mellett ez a több évre adandó szinte ingyen hitel azért sokat visszacsúrrant majd a banknak, amellett hogy ha valóban abba a szektorba folyik ahová szánták ,lódít is egyet a gazdaság szekerén

GYÓGYSZERESEK szerintem tökéletes funda, kreatív gondolkodás, beérő szabadalmak, midemellet állami segédlet

MATÁV az állami beav ellenére is csak produkál

MOL hm,hm kiderül az állam milyen gazda lesz,és ha a cseh rv eladás réme kiárazódik akár el is indulhatna

TA kitörni/kitöretni akarás ha ehhez némi funda szikra is jönne.........

kikerekedhetne Mo.-n is egy stoppal jól követhető brutál meghúzásokkal majd jóval kisebb visszaadásokkal jellemezhető long menet, ahol a visszaadásokat venni lenne érdemes

persze nagyon képlékeny a dolog, de elvileg működhet is

Re: nincs cím

#661822 Ibiza Előzmény: #661815

ha azt érzed el kell dobni..akkor az egy pszichológiai határ..ott fordulhat..hiszen mások is kb ott fogják ezt érezni..érdemes egy ütemet kivárni..

de el is lehet dobni és egy vételi vagy eladási stopot rakni valami ellenállás alá fölé..

esetleg felezed harmadolod 10%-al csökkented..bármi

vagy egyszerűen fordít az ember, vagy esetleg másba nyomja ami éppen jobban tetszik..

Én arany longba és dax shortba nyomtam zsetont..egyik sem szép..zárás elött tán a fedes várakozások hatnak valamit.

Nem tudom, hogy vagytok …

#661815 Aptiti

Nem tudom, hogy vagytok vele, de amikor minden ennyire egy irányba áll és már mindenki elhitte, hogy csak felfelé vezet az út míg meg nem halunk akkor egy picit megállok és elgondolkodom

...ha eddig tartottam a short-ot akkor a célegyenesbe fossam magam össze vagy durrrbele és utánam a vízözön

Funda alapon a magyar piacot lesajnálta a S&P és most a Fitch is a bankrendszerünket

ellentétben a TA pedig kitörést mutat és gondolkodás nélkül venni kell?

szvsz a valóság nem ilyen egyszerű, és sok vargabetüt fogunk még látni, hogy senkinek ne érezze magát biztonságban

Re: nincs cím

#661810 Ibiza Előzmény: #661373

Pedig mondtam már korábban téged szeretnek az istenek..többször visszamennek érted..18k-ra lement neked párszor..

minden nap beraktam 18k-ra vételt..aznap amikor lement pont nem..dolgom volt..mire láttam az árakat már 150 felett volt..ott már dafke nem vettem..

no, most nézem a mai nap…

#661707 Borska

no, most nézem a mai napot, csak meg lett a 650 keddre, egész szép alap készül egy emberesebb menethez

figyelni kell a 4-500pontos menetet, mert szerény véleményem szerint kopogtat az ajtón

(mármint a felfelé menetet)

persze ez a sejtés is mint minden kül és belpolitika függő, elég egy petárdát pukkantaniuk a Missourin :) már ha még van ilyen, vagy a királynak valami harakirit felköhhentenie és röppenik a long esélye, nem beszélve FED ről, bár elemzők kezdik kizárni a nyilatkozatra történő beverés lehetőségét

....kiderül

Re: nincs cím

#661618 Konvektor Előzmény: #661571

Ne sajnáld ! Lásd a jobbik oldalát, menni fog még felfelé elég sokat.

Majd emlékezz rám!