EKB meg csütörtönként
csak simor idejében hétfőn volt, tolcsy keddre tette.
Mindig ugyanakkor több éve minden hónapban 14.00kor
EKB meg 13.45kor szokott, 14.30as kommenttel.. ,-)
Hánykor lesz a kamatydöntés bejelentése, tudja valaki?
Köszönöm.
http://www.portfolio.hu/gazdasag/a_kinai_elvonokura_megviselheti_az_egesz_vilagot.185707.html
sokat dolgozom ezért nem tudom lekereskedni a dolgokat..bux shortom 20k felett pár pont miatt nem teljesült..most jól nézne ki..mondjuk két nagy pakk volt bent..gondolom törpe pakkok folyamatosan elé álltak..
Pontosan ahogy mondod !!!!!!!!!
tökéletes írott formája a követendő terv szerinti poziépítéses trédnek
közben itt azért számolgattam a magam egyszerű módján és ha mol megteszi nekünk hogy sávszélességnyit essen, plussz richter hozná az elvárt 33000as tesztet akkor bizony még van vagy 4-500 pont lefelé a dologban (persze a másik két blue változatlan ára mellett )
A poziméret csökkentése sokat segíthet.
Pl. fél pozival lépsz shortba, mint ahogy tervezted.
Ha megy irányba, akkor fele lesz a haszon, de szerintem nagyon jó a gondtalan haszon, még ha kicsi is, ahol nem kell aggódni a pozi miatt.
Ha pedig ott leszel a mínuszban, rányithatod a másik felét is, ha még nem okoz elég gondot :)
Két fél pozit meg könnyebben zársz, ha úgy látod, ez már trendforduló, az egyiket zárod gyorsan mindjárt. A másikkal még mindig molyolhatsz ha akarsz.
A vége vagy kevesebb, de gondtalan haszon, vagy kevesebb bukó...
szóval megéri.
azért veszélyes és nehéz terep a short ,mert ezek a brutál rések születésekor az óvatlan póóógár rányom a sell gombra, és az amúgy jó trendirányból a réstöltés miatti felcibáláskor simán kirázza saját magát a saját pszcihéje miatt, az adok-kapokból pedig álltalában az erősebb irány jön ki győztesen, ami jelen esetben a le
van viszont hogy az ember legyőzi a félelmét (amit sokszor a túlméret és kapzsiság okozta sok konti okoz ) és végigüli a résbetöltést ,evvel minuszba tekeredve, de saját belátása szerint helyes irányba állva,.... na akkor meg kiderül utólag hogy épp a rövidtávú trendfordulóba adott bele és indul a long és az eszeveszett shortzárás tépi fel a cuccot ,nem kis veszteséget okozva
.....brrrrrr sokszor átéltem, ilyenkor legjobb 1-2 hétre lelépni és a másik három legfontosabb dolognak hódolni : ital, NŐk és a borfejtés :D :D :D
Pénteken viszont szép nagyot zúgtunk,akkor hambi pedig plusszban zárt...
Erre az USA borításra semmi sem reagált, amit shortolok (BUX , DAX). Hati shortot én sem tervezem ma lezárni.
igen, épp azon tűnődtem, lassan el kéne kezdeni szórniuk hogy meglegyen a 18k körüli záró, de nem akaródzik
nap elején én is rátoltam egy piciny kis shortot, ez terv szerint napi mozgásra ment , nem hozzáadva a felső nagy pakkhoz, de csak nem akaródzik ilyen környezetben , a keddi kamatdöntő nap előtt zárnom, legalább is eddig, ezen a szinten még nem....
Nagyon tartja magát az egész BÉT ma. Még annyi pontot sem esett mint a 15xx pontos SP.
:) én magam részéről a mai napra buxban a 18k érintését és a körülötte zárást ,hatiban pedig a 18300-400 közötti zárást várom, oszt lehet hogy hiáááába :)
Pénteki záróba pár kontit beleadtam, úgyhogy a kt álljon vissza 300-ra! :)) Azt hittem ma reggel zárhatom is 600-630 körül.
a mai nap elérkezhetünk a rövidebb távú rv shortok első megállójáig, kérdés mennyire tartanak a szintek a nagyokban, mert egy támasztörés itt komoly újabb shorthullámot eredményezhetne
felpattanáskor pedig shortzárást profitrealizálás miatt
de a nemzetközi szentimentet nézve , és a holnapi kamatdöntést sejtve én az első verziónak nagyobb sanszot adot, így shortok egyenlőre tartva, és a stoppok profitvédőbe húzva
a mai menet tippje : réssel lent nyitunk buxban 40-50pont hatiban bedolgozzuk a pénteki majd 200at, majd kt 300köré állva követi a kettő egymást, a kezdeti pánik után megveszegetik az esést ,bux tán nulláig,vagy kicsi plusszba, majd fokozódó morzsolódás és minuszos zárás
....kiderül
látjátok hogy kinnt mennyire megy az ugrálás - liftezés ?
ma is nagy mozgások lesznek kinnt..remélem hogy lefele
ilyen hírek után hogy is lehetne megnyugodni 1 nap után?