Regisztráció Elfelejtett jelszó
Hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

De30 (GDAXI)

dax

#863028 KB58 Előzmény: #863027

Aztán rossz szokásomhoz híven, valamivel feljebb nyitottam egy ellen longot és nem zártam időben egyiket sem.

dax

#863027 KB58 Előzmény: #863026

Meguntam, hogy csak esik és esik és nem vagyok benne, és pont ott nyitottam egy DAX shortot.

dax

#863017 matgab Előzmény: #863012

én csak azt mondom, hogy a munkanélkülieknek kiosztott pénz, az csak a kinyomtatott pénz töredéke, kb 5-10%-a.

A kérdés az inkább, hogy a maradék 90% előállított pénz kiknél kötött ki és ezek a szereplők mekkora tőkeáttételes poziciókat építettek fel.


dax

#863015 Koffein Előzmény: #863014

az egy más társadalom, nem eu komfort gondolkodással :)

twitteren nem egy bejegyzés volt, meg talán van is, hogy megkapta a segíjt és vett rajta teslát meg fene tudja milyen sztár részvényeket...

dax

#863013 TrendMan Előzmény: #863012

Hallottam egy sztorit:

Amikor a SP500 épp 10 % hátralékban volt a mindenkori csúcshoz képest, egy asszonyság eladta a családi házát odakint, mert most érdemes részvénybe fektetni.

Nem biztos, hogy értjük azt, hogyan gondolkodnak ott.

dax

#863012 olika78 Előzmény: #863011

Tőzsdén verik el a pénzt, amikor éppen az utcára basszák ki őket és nincs mit enni? Simán lehet.

dax

#863011 matgab Előzmény: #863008

no várjál csak... Van 20 millió munkanélküli... Ezek mindegyike kapjon havi 2400 USD-t, fizetik ezt 4 hónapja max. Ez összesen 192 milliárd dollár lenne.

Csak hogy legyen mihez viszonyítani a 3000 milliárd dolláros pénznyomtatás összegét...

dax

#863009 olika78 Előzmény: #863008

orbitális hülyeségnek hangzik ez a segélyből tőzsdézés, usa a tőzsdeguruk hazája, a 60 millió, leginkább alsóbb osztálybeli munkanélküli hajtotta az indexeket athra, na ja.

dax

#863008 Mr. 50% Előzmény: #863006

USA-ban pont a munkanélküliek kaptak jelentős pénzbeli havi támogatást. Én azt tartom inkább urban legendnek, hogy ez a réteg azt a kis pénzt tőzsdére vitte volna.

dax

#863006 matgab Előzmény: #862994

"A FED és az EKB nyomdai őrülete városi legenda szerintem. Néha besegítenek vesznek bajba került cégek papírjait, de, ha tehetik dobják is."

Hmmm, azért a FED mérlegfőösszege mégiscsak nőtt vagy 3000 milliárd dollárral... És ha a mérlegfőösszeg nőtt, akkor az azt jelenti, hogy ennyivel több pénz van, mint februárban.

Ez a jelentős mennyiségű pénz nagy része a tőkepiacra került, hiszen a gazdaságba nem szivárgott le, mert ott még mindig óriási a munkanélküliség - meg a nem tech cégek mind rosszakat jelentenek.

Tehát az a 3000 milliárd amit a FED nyomtatott, az közvetett vagy közvetlen módon - az általad is említett zéró kamatok miatt itt köt ki a tőkepiacon.

Főleg ha ezt a pénzt gyakorlatilag a tőzsdén tőkeáttételekkel többszörös értékben lehet használni.

Tehát nem azt mondja szerintem senki, hogy a FED direkt módon vásárol papírokat- bár ezt is csinálja- hanem a közvetett hatások miatt avatkozik be durván a piaci mozgásokba.

dax

#863000 Lenthor Előzmény: #862999

Egyelőre csak figyelni kell a fibo szintre.

Ha 13.320 fölé kerülne, akkor az ék felső szárára kell számítani.