Regisztráció Elfelejtett jelszó

Auto-motor technika

Re: nincs cím

#717387 _pda_ Előzmény: #717370

kiszedi az emberfia az olajnyomás gombát, oszt beteker egy manométert a helyére

megnézi mi a helyzet és kész

Re: nincs cím

#717386 Láma Előzmény: #717384

Ezt nem értem. renault-t egyáltalán nem is említetted és a pd-t eleve kizártad. Mellesleg i30 dízel is cr rendszerű.

Re: nincs cím

#717385 Láma Előzmény: #717374

Isteni szerencséje Sumérnak, hogy az ő csapágyai nem olvassák azt a fórumot, ezért

200000-nél sincs semmi bajuk. :)

Viccet félretéve. Azt írta az ember, hogy a csapágy 150-ig elkopik,Mégpedig úgy, hogy

nem veszed észre, hogy elkopott. És az emiatt bekövetkező nyomásesés máshol okoz

károkat. Nekem ezt mondta ez a szöveg. Erre reagáltam.

Az olajnyomás jó közelítéssel a fordulattal együtt lineárisan emelkedik, amíg valahol

tipusfüggően 5 és 10 bar között a nyomáskorlátozó be nem avatkozik. 0 ford. 0

olajnyomás. Alapjárat 0,7-0,9 bar, 1000ford-1bar, 2000-2bar 3000-3bar.... (Hibátlan

üzemmeleg motor, a gépkönyv által javasolt olajjal.) Az illesztési hézagok

(csapágykopás) növekedésével ez a lineáris vonal szinte megmarad, csak lejjebb költözik.

Alapjáraton az olajnyomás jeladók általában 0,5 bar-nál kapcsolják a lámpát. Ez azt

jelenti, hogy alapjáraton ez a faék egyszerűségű rendszer felismeri és jelzi a

kopásból adódó 0,3- 0,5 bar nyomásesést. Ekkora nyomásesés pedig fordulaton sem okozhat még semmilyen problémát.

Az egy más kérdés, hogy egy tipusnál előjel és látszólag minden ok nélkül szétverődik

egy alulméretezett alkatrész és a cserével megpróbálod megelőzni a bajt, hogy

elkerülj egy motorkatasztrófát. Mint a 2.0 pd motor esetében. Vagy bmw-nél a cikluson

beluli láncszakadás. 1.5 dci csapágynál az van, hogy elindulsz egy hibátlannak

gondolt autóval és lehet, hogy 50 km-rel arrébb, menet közben totálkáros a motorod.

Mert ha hangról nem hallod meg és azonnal nem állítod le akkor ko. Mint ahogy az

ember is írja, hibátlan csapágyat dobott ki belőle. Innen kezdve kezdhetünk agyalni.

Mi a garancia arra, hogy az új többet fog elmenni, mint a hibátlan régi amit kivett?

A csapágyak gyári

anyaghibásak-e, vagy alultervezettek és ezért nem bírják a terhelést.

Én inkább másodikra tippelek. Vicc kategória az a renault hajtókar csapágy. Elinduláskor és kis fordulatról gyorsításkor ritka ronda hangjuk tud lenni. Az előtöltés extrém növelésével próbálják a kívánt nyomatékot füst nélkül kicsikarni ilyenkor. Ez a

következménye. Erre még rátehet egy lapáttal a dpf kényszerregenerálása, amitől a

motorolajba jut a gázolaj és hígítja. Renaultnál nem kicsit. A tulaj meg büszke, hogy

az ő autója nem eszi az olajat. Nem hát. Mert ott van benne a gázolaj, ami

visszaemeli a szintet. :) Pedig a többi cr is így működik és mégis azok csapágyai

jobban bírják.... Talán. Szóval szerintem a vezetési stílus sokat számíthat ennél a

motornál. Renault dci-Sumér jó párosításnak tűnik. :)

Re: nincs cím

#717384 rbbj11 Előzmény: #717374

hät ez jó....

persze igy, tudva a problémát, nem kéne elriasszon, de érik az i30 melletti döntésem...

Re: nincs cím

#717374 KawaBazsy Előzmény: #717370

Aki a hsz-t írta, az évtizedes tapasztalattal rendelkező szakember, a fia is több nyelven beszélő mechatronikai mérnök, hidd el, értik a dolgukat. Az olajnyomásjelző lámpa csak a minimum alatti (tán 0.7 bar) olajnyomást jelzi, pedig lehet az ideálisnál kevesebb (de ennél több), főleg fordulaton. Ez a motor kifejezetten kényes az említett hibára, nem hülyeség a cserét preventív módon elvégezni.

Re: nincs cím

#717373 Sumér harcos Előzmény: #717370

akkor mégsem cserélem ki rajta vezérléssel 1ütt:)

találjátok ki,hogy mit cseréljek,azonkivűl,hogy az egész autót:))

Re: nincs cím

#717372 Láma Előzmény: #717362

Ezt viszont nagyon komolyan kell venni. Minden szava korrekt. Ezeket a motorokat tényleg ajánlatos megelőző célzattal 100000 környékén megbontani és a fényképen lévő "maszek" meghajtót beleapplikálni. Ezt már vagy két éve valakinek a kérdésére itt kiveséztem egyszer.

Re: nincs cím

#717370 Láma Előzmény: #717360

Ez marhaság. A résveszteségekből eredő olajnyomáscsökkenést a kontrollámpa üzemmeleg motornál alapjáraton szabálytalan villogással, vagy folyamatos világítással jelzi. (Ilyenkor a legkisebb a szivattyú szállítási mennyisége) Amíg alapjátaton nem villog, vagy világít folyamatosan, addig nem károsodhat a motorban semmi a résveszteség miatt. Még akkor se törvényszerű a károsodás, ha alapjáraton már villog, de fordulaton elalszik. De akkor mielőbb meg kell keresni az okát.

5.93 lett az első fogyim…

#717368 KawaBazsy

5.93 lett az első fogyim az Opellel, ez sztem yo 150 lóerőtől. 110 körül megyek minimum, mert akkor forog 2ezret 6-ban..

Re: nincs cím

#717364 Sumér harcos Előzmény: #717360

nem semmi....

200.000km-nél még soha nem cseréltem és nem eszik semmi olajat....

vezérlést is egyszer cseréltem eddig 120nál-akkor is szóltak,hogy régen kellett volna már,de a vizpumpa még olyan száraz volt ,mint a tapló.

206.000km-nél ha az enyém lesz még akkor cserélek vezérlést....na akkor kicserélem ezeket a csúszócsapágyakat is,vagy miket......de ezek a csúszóvackok drágák??

Sumér! Másik fórumról: …

#717360 KawaBazsy

Sumér! Másik fórumról:

" A család egy R Megane 1,5 dci-jében eljött az első vezérlés-szet csere ideje. Hezitálás nélkül kicseréltük a főtengely csúszócsapágyakat is, pedig erre (látszólag) semmi okunk nem volt. Ha nem teszed meg ezt a lélpést, 150e körül a csapágyak kopása miatt több olaj megy el itt, mint kellene, a leeső olajnyomás akkora számlát csinál, mint a mamutkaki. "

Re: nincs cím

#717331 rbbj11 Előzmény: #717314

sztem megéri behozni

nem tudom, melyik típusra gondolsz?

willhaben.at, gebrauchtwagen.de és .at

De van több magyar kereskedő, aki kifejezetten arra állt rá, hogy egszerre több autót behoznak, előre le kell adnod a "rendelést", akár saját hirdetéssel is odamehetsz. Pl. környékünkön jó híre van: www.sigauto.hu

Re: nincs cím

#717319 Ibiza Előzmény: #717318

ADAC szerint ez a legjobb 3 hely ahol a legjobbak az autó árak

autohaus24.de

meinauto.de

carworld-24.de

by haszon magazin

írtam korábban