ez nagyon bedurvult
megnyerték a rádiót 2009-ben, rally 1510-ig; utána hullámzás 1000-1300 között, majd apránként jönnek a rossz hírek, tőkeemelés 1200-on, kiszállás 900 ft-on, geomédia be, majd kiszállás, pakkok átkötése, sehol egy új hír ki vette meg; aztán utána 900-tól le.... és ez már ismert.
Azért a sziget-csoport, meg az est-lapok vmire még jók. ha ezek nyereséget tudnak hozni, akkor az stabilitást ad a cégnek, és lehet, valóban nem is akarnak majd többet a szigetből, hanem megtartják a - vásárlás megszakítása miatt csökkentett - 46%-ot.
Ekkor nem kell újabb százmilliókat kifizetni, a mostani részvény-mutyiból meg lesz annyi cash, hogy majd beszáll vki tőkeemelés címén, és kifizetik belőle a hiteleket. ezek összege 2x 300 millió ft.
Tényleg nem vagyok benne a számokban ennél a cégnél. De mi történt , eladtak egy rádiót ami veszteséges volt legalábbis papíron. Ez min változtatott? Persze arra jó volt ez az egész a névérték emeléssel, hatik jól időzített állítólagos likvidálásával bennfentesek számára tiltott időszakban , rádió eladással stb, hogy lenyomják 100 közeléből 10 közelébe. Erre jó volt az egész, de a cég értéke , ha egyáltalán van neki, alapvetően ettől az egésztől változott vmit?
Herceg: látjuk , de mégis üzletelünk vele, ez a beteg a dolog. :)
az... helyén kell kezelni a fostalicskát, hogy ne legyen meglepetés..
nem tudom; talán annyi, hogy amikor benyögték a névérték változtatást, ők már tudták, hogy gáz van, és miket fognak lépni; pl. rádió eladás. A rossz hírek mellé, ez további kisbüfis eladásokat generált, tehát könnyebb volt menni lefelé. Jöttek a likvidálások, közeledett a csere napja, a maradék spekik is egyre inkább izgultak emiatt. árfolyam meg oda került, ahová akarták, a béka segge alá. az 50(0) sem fogta meg.
Reorganizációnak mi köze van a névértékhez?
Az a vicc ezekben a cégekben (keg, phy, hum stb, eco), hogy teljesen egyértelmű mindenki számára, hogy nem a részvényesi érdekek az elsődleges szempontok. Mégis tőzsdén vannak x éve, és cikkek jelennek meg róluk, elemzések. Cégvezetők nagy komolyan előadnak dolgokat stb. Bohózat. :)
indok a húzásra: a reorganizáció. mondhatják, hogy ez sikeres, és már pl. a 3. negyedévben látható eredménye született, stb, stb.
Láthattuk, felszorzás azt a reakciót váltotta ki, hogy lehet tovább önteni, amit meg is tettek.... vszínű még páran el is adták a 30, vagy 35 körül vett papírjukat. ők meg begyűjtötték, a többi mellé. eladó igazából nincs, hisz 60 millió forinttal limitre ment.
ha annyi kitömött kisbüfi van, akkor azok most hol vannak? ugyanígy 400-500-nál sem lesz sokkal több, legalábbis nem annyi, amennyi gátat szabna a folytatásnak.
Azt végképp nem értem minek kellett a névértéket megemelni? Mire volt ez jó? Sokan eladják mert nem 30 Ft, hanem 300 az árfolyam ? :) Mondjuk ezeknél a szutyok , mutyis társaságoknál kár értelmet keresni a húzásokban, de azért mégis legalább egy látszólagos indok nem ártott volna.
bármikor be lehet szállni..berakni egy stopot oszt lesni a csodát..
áh, nem; 1500 volt az utólag veszteségessé váló rádióval.
900 környékén indult be a susmus a cég körül, cseréltek gazdát a nagyobb pakkok.
utána tartós zuhanás - "szuper" hírekkel segítve - 150-ig.
és most az irány megfordult. aki kitalálta ezt az egészet, az szépen "kitömette" magát papírral, megvette BCs határidőit (gondolom ez volt Nobilis), és most a maradék valós közkezet kihasználva, elkezdik felhúzni, vissza névértékig; gondolom majd közben apránként kitáraznak, jelenteni nem kell, hisz nincs nagy tulaj a cégben. Egyéb úr most lépett akcióba, inflexió elmélete jó volt, csak sokan nem vártuk ezt ki, pontosabban rosszkor vettünk, és még időben eladtunk, de a végén nem mertünk beszállni; aki benne van a aljáról - véleményem szerint - nagyot fog kaszálni karácsonyra.
Ennyi papírt nem vehettek meg kisbüfik lefelé jövet, módszeresen öntöttek, szép forgatókönyv ez 1-2 embernek. Idén visszafizetik a hiteleket, lekerülnek a jelzálogok, jövőre meg 1000 felett jó hírek mellett kitömik a jónépet, nyitnak 1-2 határidőt, likvidálnak, és kezdődik újra a történet :))
Kezd idegesíteni ez a menetelés. Lassan olyan mint anno RFV. Csak megy és megy és megy, mi meg csak tátjuk a szánkat és csak mondogatjuk, hogy most már biztos megáll... És nem....
Oké :)
Ha gyűjtés van, addig tud jól gyűjteni, amíg nem hiszi el senki. (Ekkor az a kérdés, hogy melyik az a szint, ameddig megéri neki venni, és még az, hogy tud-e annyit gyűjteni a felfelé menetben minden nap, amennyit akar, mert ha e kettő kritérium közül valamelyik nem az elképzelése szerint teljesül, akkor kezdődhet öntés, kirázás, stb.)
beteges ez :)
persze, hogy nem lesz sima; de alsó limites napokra nem számítok; biztos lesznek 0%, vagy -3-5%-os napok, de annyi kell is.
(ja és miattam senki ne vegyen, nekem nincs (emiatt lesz névérték), és nem is lesz, nincs rá pénzem, meg bátorságom se lenne venni, csak régebben sokáig volt, azért figyelem ma is)
sztem kisbüfik fújják a lufit. csak erről van szó. de majd meglátjuk. visszanézzük ezeket a hsz-eket pár hónap múlva. :)
lehet, de nem fog ilyen simán felmenni mindig. óvatosan ezzel a papírral. nagy beöntések lehetnek.
Vagy nem :)
Szerintem előbb-utóbb jelentkezni fog valaki, hogy hahó sziasztok én vagyok az új (régiúj?) nagytulaj..
hülye megérzés, de bennem még mindig az van, hogy idén megcsinálja a névértéket.
mindennap veszik, néha beöntenek egy kicsit, akkor már többen azt hiszik, itt a vége, de nem, mert után pár ft-ot visszamegy, majd másnap kezdődik újra. fel 10-13%, aztán le pár %-ot, és záróra vissza 10% környékére.