Regisztráció Elfelejtett jelszó

Tudomány világa

jön a pusztulat

#867777 TrendMan Előzmény: #867769

Nem hiszem, hogy a házilagos kezdeményezések, a szelektív hulladékgyűjtés és a napelemek megfordítják ezt a trendet.

Ez kb. olyan, mint amikor egészségtelenül táplálkozol, elhízol, de vállalod, hogy ezentúl naponta 3x többször állsz fel majd a karosszékből, mert az is egy kezdet és eléget néhány kalóriát.

A Mars küldetéssel szerintem nincs gond, ha az nem egy pótmegoldás, hanem egy kiegészítő út.

jön a pusztulat

#867769 Koffein Előzmény: #867487

gondolom erre a kérdésre gondolsz itt #867748 :)

egyet tudok érteni a leírtakkal, hogy ha az ember nem tesz semmit, akkor majd a föld fog előbb utóbb tenni valami.

itt van a szigetszentmiklósi olajos sztori, aki beleöntötte, gondolom azért tette, mert nem szerette volna a saját portáját teleszemetelni, de az már belefér neki, hogy a környezetet károsítsa..

még kisebbe, sétálsz az utcán, tele van szeméttel, eldobott üvegek, műanyag, pzs, stb, ezeket az egyén, akár el is vihette volna a szemetesig, de nem, ahol kifogyott kidobja.

és az autózást nem is említem... a fapados járatokkal mi van? vagy az aliexpressről megrendelt 2$-os telefontokkal? mekkora a lábnyoma annak a 1-2$os szarnak? spóroltál 10$árt de a lábnyomod lehet 100$-t is kitesz...

minden, mindennel összefügg...

én személyszerint Musk marsos akcióját elitélem, mert nem a marsot kéne kolonízálni, hanem a földet kéne rendbe rakni és azon dolgozni, hogy az unokáink ne dögöljenek bele a légszennyezettségbe, tudjanak tonhalat enni, lássák a bálnákat, oroszlánokat, orrszarvúakat, elefántokat, gorillákat, de ahogy haladunk nagyon úgy néz ki, hogy nem ez lesz...

talán, talán, ha lesz unoka és megkérdi, hogy nagyapa, miért nem tettél ez ellen? talán, azt fogjuk válaszolni, hogy vártam a szomszédra és ez lett belőle, vagy talán azt, hogy én szelektíven gyűjtöttem, de ez nem volt elég, a többség magasról leszarta... tehát igen, talán a "géprombolóknak" volt igaza...

jön a pusztulat

#867487 TrendMan Előzmény: #867485

Nekem már néhány évtizede itt áll a könyvespolcomon egy "Sötétben tapogatózva" című könyv, egy tanulmány, amely alighanem ugyanennek a számítógépes elemzésnek a nyomán készült.

Az a döbbenetes, hogy időarányosan teljesen meggyőző és úgy tűnik, hogy ezen a nyomon haladunk.

A következő kérdés ugye az lenne, hogy akkor most kinek kell csinálnia és mit?

Ha senki nem csinál semmit, akkor majd a vírus csinálja?

És, ha a romlás kezdete a modernizálás, akkor végig a 'géprombolóknak' volt igaza?

-- A brit tudósok legújabb kutatása kimondja, hogy --

#865467 Fornit Előzmény: #865456

Az afrikai vendégmunkásokat is belevették a felmérésbe :))

párhuzamos világ

#864286 Fornit Előzmény: #864280

Na bazz, lehet a párhuzamos valóságban 2011 óta tartok Apple és Amazon részvényeket, és én meg nem is tudok róla...

párhuzamos világ

#864281 TrendMan Előzmény: #864280

Láttam ebben a témában egy sci-fi-t, nagyon félelmetes volt.

Ha azonba lefordítjuk a hétköznapok nyelvére, a következőt találom:

1) Villamosra várok: Egy ideje feltűnt, hogy többnyire az ellenkező irányból elöbb jön, mint a nekem megfelelő irányból. Ezért számon tartom ezt és azt találom, hogy 17 alkalomból 13. alkalommal a nekem alkalmatlan irányból érkezik meg előbb. És tényleg, ezen alkalommal is a számomra kedvezőtlen szenárió valósul meg: Szemböl becsilingel, miközben az én irányomból semmi nem érkezik. Ideges és feszült leszek.

2) Villamosra várok: Közben a barátnőmet ölelgetem vagy a telefonomat babrálom. Fogalmam sincs, hogy szemből jött-e már.

Amikor megérkezik, felszállok és megyek tovább az utamra.

Más e ettől a valóság?

Vagy csupán az én fókuszom van máshol?