Kapunk majd hideget, meleget, nem szeretnénk terhelni az ideget:
Kapunk majd hideget, meleget, nem szeretnénk terhelni az ideget:
Mondjuk ez simán lehetne akár animáció is.
Bár a Guardianról nem feltételezem (még).
Több eső a Szaharában, khmmmmm
Köhintett a meteorológus zavarában:
https://index.hu/belfold/2024/08/15/idojaras-elore...
"A légzuhatag (másnéven lecsapó(dó) légtest vagy downburst) olyan erős leáramlás, amely hirtelen pusztító szélvihart eredményez a talajfelszínen vagy annak közelében. Jellemzője, hogy mindössze pár percig tart, de azalatt akár 240 kilométer per órás szélsebesség is előfordulhat. Az okozott kár a légzuhatag lokális jellege és romboló ereje miatt a felületes szemlélő számára tornádó nyomainak is tűnhet, bár tüzetesebb elemzés során rendszerint felderíthető a valódi ok, elkülöníthető a kétféle jelenség.
Egy downburst mérete szerint két kategóriába sorolható be: microburstnek akkor nevezzük, ha 4 kilométernél kisebb az átmérője, míg macroburstnek a 4 kilométernél nagyobbakat hívjuk. Amennyiben nem ismerjük a pontos kiterjedését, vagy általánosságban beszélünk róla, akkor marad a downburst kifejezés."
Az is igaz lehet h a növényzet, kukorica, gabona megfogja a port az utak mentén
Köszi.
Én meg arra gondoltam, hogy az M1-en átfújó port és szelet foghatja meg a kukorica tábla is, ha az úttal párhuzamosan ültetik.
Bár a sortávokról fogalmam sincs.
a villámárvízre mondta, talán arra gondolt h a sortávolságot merőlegesen állítja be tehát a háromszög (domb) átfogóján (ezen mozog a traktor), vagy függőlegesen azaz a befogóján a kettő között cos@ a váltószám, tehát az egyik esetben ritkásabb lesz a tábla és jobban elengedi a vizet Legalább is így értelmezem, mert a kukorica mindig függőlegesen nő ( a gravitáció ellen nő)
Az időjárás attól is függ, hogy a gazda merőlegesen vagy függőlegesen ülteti a kukoricát, ugye értitek:
Azóta olyat is olvastam, hogy állítólag nem is így történt.
Na eztet egy picit túltolták :))
https://telex.hu/kulfold/2024/04/17/dubaj-arab-emi...
"Az AP beszámolója szerint az özönvizet részben emberi beavatkozás is előidézhette; az apadó talajvízkészletre és a fokozódó szárazságra válaszul ugyanis a 2023-as klímacsúcsnak otthont adó Emírségekben elterjedt az az angolul „cloud seeding”-nek nevezett eljárás, mely során kisrepülőkből a felhőkbe juttatott anyagokkal növelik a lehulló csapadékmennyiséget. A hírügynökség repülőforgalmi adatok alapján állítja, hogy a felhőszakadás előtt hat-hét ilyen repülés történhetett Dubaj felett."
Az El Nino hatására rendszerint melegebb és szárazabb lesz az időjárás Ausztrália keleti részén és Délkelet-Ázsiában, míg csapadékosabb az amerikai kontinensen, a La Nina hatása viszont ennek éppen a fordítottja. A két éghajlati jelenség közötti ciklus világszerte nagyon fontos a gazdálkodók számára.
Az El Nino jelenség a tavalyi év közepén kezdődött, három év La Nina után. Az El Nino a Csendes-óceán középső és keleti trópusi térségének melegebb tengerfelszíni hőmérséklete következtében alakul ki, a hűvösebb hőmérséklet pedig a La Nina éghajlati jelenséget váltja ki. Az amerikai meteorológiai hivatal előrejelzése áprilisban azt jósolta, hogy 2024 második felében 60 százalékos a valószínűsége a La Nina kialakulásának.
A tenger felszíni hőmérséklete december óta csökken, és az ausztrál meteorológiai hivatal szerint az óceáni és légköri mutatók most azt jelzik, hogy jelenleg a két ciklus közötti semleges állapot alakult ki, ami az éghajlati modellek szerint júliusig semleges is marad.
_________
Most már csak azt kellene tudni, ez Európára milyen hatással lesz?
https://divany.hu/offline/2019/02/07/mi-kellene-ah...
"Valentina Zharkova, a Northumbriai Egyetem professzora úgy nyilatkozott, hogy a Nap változó ciklusának köszönhetően 2030-ban újabb mini jégkorszak várható. Mint tudjuk, a Nap aktivitása egyenlőtlen, egy keveset mindig változik. Ezt a komplex folyamatot modellezte le Zharkova, majd arra jutott, hogy 2030-2040 körül a Nap teljesítménye akár 60 százalékkal is csökkenhet. Ez újabb, a 14-19 század között jellemző globális lehűléshez vezethet. "
Egyébként most mintha mégis csökkent volna a vízállás a Velencei tavon. Sokkal jobb, mint tavaly, de érdekes módon a május elejihez képest mintha már csökkent volna.
_____________________________________
kb. 1 hónapja jártam ott, akkor már sokkal jobban nézett ki, mint néhány hónappal korábban, mostanra lehet fenyegeti az első lakott településeket ..