egyre több ufótalálkozás kerül napvilágra
https://24.hu/elet-stilus/2021/01/04/ufo-hawaii-vi...
kíváncsi vagyok, hogy milyen ufó aktákat hoznak nyilvánosságra, vagy ez a tictacos hír a nyilvánosságra hozatal előszele lenne?
egyre több ufótalálkozás kerül napvilágra
https://24.hu/elet-stilus/2021/01/04/ufo-hawaii-vi...
kíváncsi vagyok, hogy milyen ufó aktákat hoznak nyilvánosságra, vagy ez a tictacos hír a nyilvánosságra hozatal előszele lenne?
Van igazság benne, ha nincs Musk, akkor az elektromos autók se pörögtek volna ennyire fel...
Mondhatjuk azt, hogy kevés a Muskhoz hasonló álmodozó? vagy csak azok tesznek keveset, akiknek módjukba állna változtatni?
Valahol érthető is, az állam gondolkodása, hisz ha nincs olaj, akkor azaz adóbevétel eltűnik, ami nem is olyan kevés, akkor az elektromos áramot kéne megadóztatni s hogyan választod ketté, azt hogy simán világításra, vagy autótöltésre használod? külön kéne adóztatni, vagy egybe? vagy csak azok fizetnének extra adót, akinek autója van? vagy csak a kutaknál, de ha otthonról töltöd, akkor nincs extra adó? és ez csak egy szelet..
Nem hiszem, hogy a házilagos kezdeményezések, a szelektív hulladékgyűjtés és a napelemek megfordítják ezt a trendet.
Ez kb. olyan, mint amikor egészségtelenül táplálkozol, elhízol, de vállalod, hogy ezentúl naponta 3x többször állsz fel majd a karosszékből, mert az is egy kezdet és eléget néhány kalóriát.
A Mars küldetéssel szerintem nincs gond, ha az nem egy pótmegoldás, hanem egy kiegészítő út.
itt van egy 96-os próbálkozás, 2002-re be is zúzták az első elektromos autókat, dokufilm is készült az esetről...
gondolom erre a kérdésre gondolsz itt #867748 :)
egyet tudok érteni a leírtakkal, hogy ha az ember nem tesz semmit, akkor majd a föld fog előbb utóbb tenni valami.
itt van a szigetszentmiklósi olajos sztori, aki beleöntötte, gondolom azért tette, mert nem szerette volna a saját portáját teleszemetelni, de az már belefér neki, hogy a környezetet károsítsa..
még kisebbe, sétálsz az utcán, tele van szeméttel, eldobott üvegek, műanyag, pzs, stb, ezeket az egyén, akár el is vihette volna a szemetesig, de nem, ahol kifogyott kidobja.
és az autózást nem is említem... a fapados járatokkal mi van? vagy az aliexpressről megrendelt 2$-os telefontokkal? mekkora a lábnyoma annak a 1-2$os szarnak? spóroltál 10$árt de a lábnyomod lehet 100$-t is kitesz...
minden, mindennel összefügg...
én személyszerint Musk marsos akcióját elitélem, mert nem a marsot kéne kolonízálni, hanem a földet kéne rendbe rakni és azon dolgozni, hogy az unokáink ne dögöljenek bele a légszennyezettségbe, tudjanak tonhalat enni, lássák a bálnákat, oroszlánokat, orrszarvúakat, elefántokat, gorillákat, de ahogy haladunk nagyon úgy néz ki, hogy nem ez lesz...
talán, talán, ha lesz unoka és megkérdi, hogy nagyapa, miért nem tettél ez ellen? talán, azt fogjuk válaszolni, hogy vártam a szomszédra és ez lett belőle, vagy talán azt, hogy én szelektíven gyűjtöttem, de ez nem volt elég, a többség magasról leszarta... tehát igen, talán a "géprombolóknak" volt igaza...
Ez akár aláhúzhatja az előző kérdésemet, mely ilyen módon még fajsúlyosabb.
Nekem már néhány évtizede itt áll a könyvespolcomon egy "Sötétben tapogatózva" című könyv, egy tanulmány, amely alighanem ugyanennek a számítógépes elemzésnek a nyomán készült.
Az a döbbenetes, hogy időarányosan teljesen meggyőző és úgy tűnik, hogy ezen a nyomon haladunk.
A következő kérdés ugye az lenne, hogy akkor most kinek kell csinálnia és mit?
Ha senki nem csinál semmit, akkor majd a vírus csinálja?
És, ha a romlás kezdete a modernizálás, akkor végig a 'géprombolóknak' volt igaza?
https://index.hu/techtud/2021/01/08/tojasain_kotlo...
Aha, az megvan? a dinók azok hüllők, olyan a hőmérsékletük mint a környezetük.
Mindeközben Ámerikában:
https://index.hu/techtud/2020/12/23/tartos_kvantum...
Egyenlőre fogalmam sincs, hogy ennek mi a jelentősége.
Khmmm...
Az afrikai vendégmunkásokat is belevették a felmérésbe :))
És mindennek gyakorlati szemléltetése: