Regisztráció Elfelejtett jelszó

OTP részvény fórum

azt nézem, hogy MAC(i)D(…

#861683 Koffein

azt nézem, hogy MAC(i)D(í) most adja be a vételi jelzést, 50 napos szépen megtartotta... pár nap, vagy hét oszt jöhet az aranykereszt is, ha a háttérhatalom is úgy akarja :P

talán konyítok hozzá."Ha…

#860265 Ibiza Előzmény: #860140

talán konyítok hozzá.

"Ha kölcsönadsz valakinek 100 milliót 10%-os kamatra január 5-én 1 évre és nem kell törlesztenie semmit, csak 1 év múlva kamatostól visszaadni a teljes összeget, akkor nyilván nem úgy számolsz,.."
Jó a példa.

De itt nem erről van szó.

De ha úgy tervezed a cashflow-t hogy havonta jönnek a törlesztők akkor szivacs. Újratervezés.


Eddig jól csináltad. Én …

#860227 Csusza Előzmény: #860193

Eddig jól csináltad. Én meg hülye módon réstöltéskor nem adtam, pedig ennek alapnak kellene lennie. Nem tanulok semmiből... :-)

OTP is eladva... lehet, …

#860193 Koffein

OTP is eladva... lehet, most az én gatyám remeg tök feleslegesen :D

Mert nem vagy tisztában …

#860140 matgab Előzmény: #860134

Mert nem vagy tisztában a számvitel alapjaival.

Ha kölcsönadsz valakinek 100 milliót 10%-os kamatra január 5-én 1 évre és nem kell törlesztenie semmit, csak 1 év múlva kamatostól visszaadni a teljes összeget, akkor nyilván nem úgy számolsz, hogy te az adott évben nem kerestél semmit, de a következő év január 1-5 között kerestél 10 milliót. Vagy ha te így is számolsz, a bankok nem így számolnak.

ha dec31ig sem törlesztő…

#860134 Ibiza Előzmény: #860132

ha dec31ig sem törlesztőt sem kamatot nem fizetnek a delikvensek akkor nálam eltolódik a nyereség a következő évre. A nem fizetés idejével eltolódik a hitel futama.

A hitelek zöme fix kamat…

#860132 matgab Előzmény: #860129

A hitelek zöme fix kamatozású annuitasos törlesztő részletű. Tehát az adott hónapban X forint a kamat(hónapról hónapra csökkenő mértékű) és Y forint a törlesztő. Ha a törlesztés elmarad, akkor a kamat egész évben X lesz minden hónapban és nem csökken hónapról hónapra. Ezért is tetszett ez a rendelet az összes banknak (is).

a hitelek zöme fix kamat…

#860129 Ibiza Előzmény: #860115

a hitelek zöme fix kamatozású. Időarányosan nem jön a nyereség. A törlesztési idő hosszabbodik meg a nemfizetés idejével.

a moratórium önmagában e…

#860115 matgab Előzmény: #860105

a moratórium önmagában egyáltalán nem csökkenti a nyereséget, hiszen a kamatot és törlesztést nem kell most megfizetni, de halasztottan meg kell majd fizetni, tehát a bevételt azt elszámolják a hitelek után. Sőt, mivel a kamatok emelkednek és a hitelt meg nem törlesztik, azaz egy magasabb hitelösszeg után számolják a kamatokat, ez önmagában növeli is a nyereséget.

Az más kérdés, hogy mennyi céltartalékot képeznek ezekre a hitelekre és azok kamataira...


OTP-nél az a gond, vagy …

#860105 Ibiza

OTP-nél az a gond, vagy nem gond.. Csányi nem hülyegyerek, oda rakja az eredményeket ahova akarja. Volt régebben is amikor nagy nyereség volt leírt egy nagy goodwillt vagy elhatárolt veszteséget miközben ment a szekér. Csányi arra törexik hozza a kb 40milliárdos etapokat. Ne feledjük, a válság okán a legnagyobb segítség az embereknek a hiteltörlesztés szerződés nélküli felfüggesztése ez időszakosan eltolja - így jelenleg csökkenti a nyereséget. Mellette ott vannak a most induló állami hitelek amiből szokott harapni OTP de ezekben korlátozott a nyereség viszont új ügyfeleket vonz.

Csak megindult. Vissza i…

#860098 Csusza Előzmény: #860055

Csak megindult. Vissza is ugráltam gyorsan, igaz így felesleges volt kiszállnom, de én vártam egy rendesebb korrekciót vagy legalább oldalazást 11000-nél. Az meg elmaradt. :-)

Szigetfordulót várok hétfőre, főleg emiatt szálltam vissza. Ha bejön, az fincsi lesz.


érdekes, erste, raiffeis…

#860055 Koffein

érdekes, erste, raiffeisen, unicreditet tépik, ehhez képest otika mintha megállt volna...

opus + forig után minimu…

#859955 Koffein Előzmény: #859945

opus + forig után minimum 13e-es szint, ahol meg kellene rezzenjen az idegszál :-P