még tartom a kárpótlási jeggyel vasaroltakat
Hát ez a nyomorult már senkit sem érdekel?
"Hát én már szart sem érek? " :-)
Tegnap záráskor felszámoltam otp pakkom 80%-át, a maradék 9 ezres beker árral még vár az ítéletre.
Közepes távon visszaszállnék, jó a cég, de kivárom, amíg lecsillapodik a nagy vidámkodás.
Napi pletyi:
"Tegnap fontos bejelentések érkeztek az OTP-vel kapcsolatban, először
Orbán Viktor miniszterelnök utalt az OTP-re az Üzbegisztánban folytatott
tárgyalások során, később pedig Szijjártó Péter külügyminiszter
jelentette be, hogy stratégiai megállapodásokat írtak alá az üzbég
kormánnyal kedden, amelynek részeként az OTP lehetőséget kap arra, hogy
az üzbég bankszektor privatizációjában részt vegyen.
Az üzbég bankszektor többségében állami tulajdonban levő bankokból áll. Az új üzbég kormány a következő 5 évben 7 bankot privatizálna, amellyel az állam részesedése a szektorba 35 százalékra csökkenhetne. Ebben a folyamatban vehet részt az OTP, ezzel akár Európán kívül is terjeszkedhetne a bankcsoport. Kérdés azonban, hogy pontosan milyen formában fog majd részt venni az OTP, esetlegesen egy teljes bank megvételéről van szó vagy kisebbségi részesedés megszerzéséről.
Annak ellenére, hogy Üzbegisztán területileg és lakosságot tekintve is jóval nagyobb, mint Magyarország, a bankszektor kevésbé fejlett. A teljes mérlegfőösszeg forintban számolva közel 11000 milliárd, amelyhez képest csak az OTP Csoport teljes mérlegfőösszege több mint kétszer akkora. Így egy esetleges felvásárlás is viszonylag kis részt képviselhetne az OTP Csoport eszközein belül. Az üzbég bankszektor egyébként kiemelkedő profitabilitással működik, és a Fitch Ratings elemzése alapján a bankszektorban nagyobb mértékű lehet a hitelvolumen bővülés, viszont érdemes lehet figyelembe venni az ország alacsonyabb adósbesorolását, valamint a devizahitelek (főként dollár) nagyobb arányát."
"Ukrán sajtóhírek szerint az OTP felvásárlási célpontokat vizsgál az
országban és szemet vetett az Oschadbankra. Ennél a banknál magas, 45% a
nem teljesítő hitelek aránya."
nem kell fosni, mint Buffettnél, hogy ha nincs a vén róka, ki örökli.. itt az OTP.nél van trónörökös :)))
olvastam, ennek ellenére nem vettem bele, és következő nap nagy lendülettel megindult nélkülem, pedig érezhető volt, hogy kitörés jöhet... :-/
Nagyon rátapadt erre a szintre, innen valami jelentősebb elmozdulást várok, persze fogalmam sincs merre megy :D
Asszem a pf signature cikkben írtak erről, azt esetleg nem olvastad?
azt nézem, hogy MAC(i)D(í) most adja be a vételi jelzést, 50 napos szépen megtartotta... pár nap, vagy hét oszt jöhet az aranykereszt is, ha a háttérhatalom is úgy akarja :P
talán konyítok hozzá.
"Ha kölcsönadsz valakinek 100 milliót 10%-os kamatra január 5-én 1 évre
és nem kell törlesztenie semmit, csak 1 év múlva kamatostól visszaadni a
teljes összeget, akkor nyilván nem úgy számolsz,.."
Jó a példa.
De itt nem erről van szó.
De ha úgy tervezed a cashflow-t hogy havonta jönnek a törlesztők akkor szivacs. Újratervezés.
Eddig jól csináltad. Én meg hülye módon réstöltéskor nem adtam, pedig ennek alapnak kellene lennie. Nem tanulok semmiből... :-)
OTP is eladva... lehet, most az én gatyám remeg tök feleslegesen :D
Mert nem vagy tisztában a számvitel alapjaival.
Ha kölcsönadsz valakinek 100 milliót 10%-os kamatra január 5-én 1 évre és nem kell törlesztenie semmit, csak 1 év múlva kamatostól visszaadni a teljes összeget, akkor nyilván nem úgy számolsz, hogy te az adott évben nem kerestél semmit, de a következő év január 1-5 között kerestél 10 milliót. Vagy ha te így is számolsz, a bankok nem így számolnak.
ha dec31ig sem törlesztőt sem kamatot nem fizetnek a delikvensek akkor nálam eltolódik a nyereség a következő évre. A nem fizetés idejével eltolódik a hitel futama.
A hitelek zöme fix kamatozású annuitasos törlesztő részletű. Tehát az adott hónapban X forint a kamat(hónapról hónapra csökkenő mértékű) és Y forint a törlesztő. Ha a törlesztés elmarad, akkor a kamat egész évben X lesz minden hónapban és nem csökken hónapról hónapra. Ezért is tetszett ez a rendelet az összes banknak (is).
a hitelek zöme fix kamatozású. Időarányosan nem jön a nyereség. A törlesztési idő hosszabbodik meg a nemfizetés idejével.
a moratórium önmagában egyáltalán nem csökkenti a nyereséget, hiszen a kamatot és törlesztést nem kell most megfizetni, de halasztottan meg kell majd fizetni, tehát a bevételt azt elszámolják a hitelek után. Sőt, mivel a kamatok emelkednek és a hitelt meg nem törlesztik, azaz egy magasabb hitelösszeg után számolják a kamatokat, ez önmagában növeli is a nyereséget.
Az más kérdés, hogy mennyi céltartalékot képeznek ezekre a hitelekre és azok kamataira...