megvolt vajon az egészséges korrekció és innen akkor mehet tovább a végtelenbe és tovább?
megvolt vajon az egészséges korrekció és innen akkor mehet tovább a végtelenbe és tovább?
Amit írsz logikus. Szeptember végén , írta Petőfi Sándor felfelé várnám III né. zárás + elnökválasztás előtt csak kozmetikázó korrekciókra számítanék, hogy még tovább emelkedhessünk,- miért is még, mert sokan még mindig esést várnak és a FED folyamatosan "drogozza" a piacokat és ebbe a szóbeli intervenciókat is beleértem...
DAX mindjárt longos lesz (nekem) ha hosszútávú csökkenő piros vonal fölé megy ... NQ futi - + 1,85 % eszméletlen ....
Egyre valószínűbbnek látom, hogy a FED nyomda utáni őrület az a call opciók miatti hatalmas vételek voltak. Ezért is maradhatott ki belőle a kis magyar BUX indexünk, hiszen itt nem nyomtattak annyi pénzt és opciós ügyletek sem jellemzőek.
Most, hogy elkezdik talán zárni ezeket az opciós ügyleteket, elkezdett az USA esni, de ez az esés nem érinti ilyen módon az európai indexeket, hiszen itt nem is alakult ki ekkora opciós buborék.
vélemények?
erősek az indexek, főleg a dax, usa esésre 400 pont, nem túl sok, és szinte le is dolgozta
Szia Lenthor, jó reggelt mindenkinek!
Felfelé ma mi lehet az ellenállás?
Sziasztok, jó reggelt!
Nem értük el a 4 óráson az ék alsó szárát kb. 12.750-nél.
Alatta akár 12.645 is lehetne.
Meg kell nézni, hogy merre indul az ékben!

épp akartam mondani, hogy kezd megjönni a piac józan esze, amikor látom , hogy a Tesla -15%-on van, a Wirecard -9%-on, a RIG -14%-on, a Moderna, , repülőgépgyártók, olajos cégek, utazós cégek zuhannak, erre meglátom, hogy a Nikola meg +36%-on van...
Lenthor, Igazad van és köszönjük a kimutatásokat. Azonban a FED és a központi bankok nem voltak ennyire összehangolva és nem borítottak ekkora likviditást a piacra. A mostani túlhúzott állapot miatt azonban egy 10% -os esés bent lehet a kérdés mikorra tervezik?-:) S&P 2950-3050 között - miért csak ekkora mert a FED ma nyilatkozta hogy már az államadósság sem érdekli - költeni kell. - Azt hiszem amit múltkor leírtam , hogy az elnök választás miatt nem engedik beesni a piacokat - lesz és lett a vezér elv...utána viszont egy kisebb harakirit várnék - ami megint arra lesz jó, hogy a FED japánizálódni fog - azaz közvetlenül el kezd majd vásárolni...
Idő faktorban szept. 8 / 16-17 / 20-23 között várnék valami jelet (lefelé) Üdv.:J'.
ui. ha a S&P kalapács gyertyára holnap zárásra megerősítés jön long, ha nem short ... addig mozi + szakmai továbbképzés.
Egy kis múlt!
November 3.-án lesz az amerikai elnökválasztás.
Nézzük 2016-os elnökválasztásnál szeptember 1.-től az SP-t.
2012-es elnökválasztásnál így nézett ki:
2008-as év
Az elnökválasztásokig és az elnökválasztások után volt egy kis visszaesés, majd emelkedések jöttek.
---------------------------------------------------------------------

Köszönöm Lenthor! Ok.
1 H trend fordulós jelek kalapács gyertya, utána réssel fel órás zöld marobozu gyertya- lehet ez csak azért volt, hogy III. n.é évége új ATH húzhassák a piacokat és 2 nap alatt lerendezzék a túlvett indiket... + 10-15 % up S&P - 3700-3900 közé NQ 12700-13200
DOW - 30000, DAX - 13749-14300 (fibo és csati célárakból)
Szerinted / szerintetek?