Regisztráció Elfelejtett jelszó

Ingatlan

fele feleAz kavarhat csa…

#836565 rbbj11 Előzmény: #836551

fele fele

Az kavarhat csak bele, ha bérleti szerzodesben csak egyik fél szerepel bérbe adokent??

Jobb topicot nem találta…

#836551 walex

Jobb topicot nem találtam erre a kérdésre.

Adott egy lakás, ami ki lenne adva bérbe.
A lakás házaspár nevén van, 50-50% a tulajdoni hányaduk. Utalással fizetne a bérlő. Az adóbevallásba beírják majd az így keletkezett jövedelmet.

Ilyenkor a jövedelem felét a pár egyik, míg a másik felét a másik tagjának kell bevallania vagy a házaspár azon felének kell az egészet bevallania, akinek a számlájára érkezik majd a bérleti díj?

Ltp. változások

#829646 matgab Előzmény: #828715

ilyet sem láttam még, hogy jogerős végrehajtás a Magyar Álam ellen...

"INGATLANÁRVERÉSI HIRDETMÉNY Lázár Tiborné végrehajtást kérő (hivatkozási száma: ), Magyar Állam adós ellen megindult végrehajtási ügy(ek)ben tájékoztatom a feleket és érdekelteket, hogy a követelés(ek) behajtása érdekében adós(ok) tulajdonában álló ingatlanra a bírósági végrehajtásról szóló 1994.évi LIII. törvény (továbbiakban: Vht.) 141. § értelmében árverést tűzök ki. A végrehajtást Jámborné Dr. Kocsis Erika Ágnes közjegyző 11050.-O-1084/2007. számú határozata alapján Jámborné Dr. Kocsis Erika Ágnes közjegyző a(z) 11050/Ü/102/2018/5 számon kiállított végrehajtható okirattal rendelte el, JELZÁLOG címen fennálló 7 568 778 Ft főkövetelés és járulékai behajtása iránt."

Ltp. változások

#828606 Fornit Előzmény: #828603

A 'Teljes megtakarítás a futamidő végén' ből nem vontak le semmit az írt költségekből.

Havi ktg 4 évre: -7200 (eleve több, mint a kamat)

Szlanyitási díj: -53855

Így csak 2.344.145 a vége, évi +4,3% átlagosan.

Ltp. változások

#828603 Koffein

Már vártam, hogy lépni fognak. Min. 2éve benne van a levegőben...


A Pénzcentrum.hu írt róla a napokban, hogy felerősödött az a pletyka szakmai körökben, hogy a lakástakarékok állami támogatása megváltozik. Az értesülések relatív konkrétak (ugyanakkor ennek ellenére sem tekinthetők eldöntött ténynek):

  • az állami támogatás 30%-ról 20%-ra csökkenne
  • a kifizetett éves maximális támogatás ugyanakkor 72 ezer Ft-ról 100 ezer Ft-ra emelkedne

Ma Magyarországon a legnépszerűbb futamidő a lakástakarékok esetében a 4 év. Ebből adóan ezen futamidejű megtakarítás esetében számszerűsítettük a feltételezett változások hatását:

  • a havi befizetés maximuma 41 667 Ft lenne (ez jelent 500 ezer Ft éves megtakarítást)
  • az éves állami támogatás ezen befizetési szint esetén érné el a 100 ezer Ft-ot
  • a befizetésre vetített állami támogatás értelemszerűen 33%-kal kisebb lesz
  • a 4 éves futamidő végén (a 20 ezer Ft havi befizetés helyett 41 667 Ft havi befizetéssel számolva) a lejárati érték 2.405.200 Ft (a mai 1.250.496 Ft helyett), amennyiben egy pontosan 48 hónapos megtakarítási idővel rendelkező szerződést vizsgálunk (egyes módozatoknál a 48 hónaptól enyhén eltér a tényleges megtakarítási idő)

https://bankmonitor.hu/cikk/csokkeno-allami-tamoga...


újab kilakoltatás

#827911 Koffein

ezúttal csavar is volt a végén https://444.hu/2018/09/19/a-varos-mindenkie-elolan...

ilyenkor a Város Mindenkié csoport nem érzi, hogy elhitelteleníti magát? vagy bele se gondolnak, csak cselekszenek? értem én, hogy szegény, meg minden, csak vazzz mégis 20éve húzza vonja... és persze gulyás márton is ott van, hol máshol lenne ez az ifjú titán? már mindent értek, élő közvetítés, élő lánc... megvolt a show, csak elszámították magukat... minden világos...

Bmeg akkor én is emelek.…

#827603 KawaBazsy Előzmény: #827602

Bmeg akkor én is emelek..

Hívtam a Gomép-et, ez egy lajosmizsei cég (most ott lakok, amíg fel nem épül a kéró), náluk van 8 db 420-as E gerenda (47 kéne ebből a méretből). 172 kg darabja, utifutival sztem el tudom hozni..

Ma beszéltem az egyik kk…

#827602 walex Előzmény: #827598

Ma beszéltem az egyik kkméti építtetővel, már cirka 540e/m2...

Ezt mondta ő is, brutál módon emelkedik az építőanyagok ára, a mesterek is mohóbbak, muszáj volt árat emelnie.

Vazz az meg még szebb, h…

#827598 KawaBazsy Előzmény: #827352

Vazz az meg még szebb, h építőanyag sincs. Kéne födémgerenda (E gerenda) jövő 7 végére, s alapban 1-1.5 hónap átfutással riogatnak. Szerencsére 1 méretet már sikerült szereznem ma nagy rohangászások árán, holnap meg folytatom. Tiszta kommunizmus..

Lehet, hogy csináld maga…

#827352 walex Előzmény: #827351

Lehet, hogy csináld magad mozgalom lesz a vége.

Állítólag nem nehéz megtanulni. :)

Elhiszem, hogy aki építő…

#827347 walex Előzmény: #827345

Elhiszem, hogy aki építőanyagot árul, az most kőkeményen le akarja húzni az építkezőket. Akkor kell ütni a vasat, amikor meleg. Nagyjából mindenki ezt tenné a helyükben. Ennek a pörgésnek is vége lesz, nem tart örökké, utána meg jönnek nekik az ínséges évek.

Én most burkolót keresek. Hát, azok is el vannak havazva, aki meg jönne, az 10000 Ft/m2 munkadíjjal jönne + anyagktg.

Tavaly év végén kaptam a…

#827345 KawaBazsy Előzmény: #827330

Tavaly év végén kaptam ajánlatot a kőműves munkákra (alap + falak + födém) 34M lett. Ennek alapján csináltam ktsgvetést, s árultam a lakásokat. Jött vevő, jeleztem a kőművesnek, h kezdhetünk. Erre mondja, h bocsi, 47 milla lesz.. Ez 38%-al több. Kicsit utána néztem, a fa ára 20%-ot ment, a tégla is, de az folyamatosan drágul, a munkabérek 10-et. Fél év alatt. Úgyhogy hidd el, nem a fejlesztőknél lesz több nyereség, hanem mindenki hirtelen pénzsóvár lett az iparban, s emel az égig.

Én azon lepődtem meg, ho…

#827330 walex Előzmény: #827328

Én azon lepődtem meg, hogy tavaly tavasz óta egy bő 100-ast ment feljebb, akkor még 360-370 körül volt.

Ja. És mennyi legyen? Ép…

#827328 KawaBazsy Előzmény: #827327

Ja. És mennyi legyen?

Épp egy 3 lakásost építek Bp-n. A legnagyobb szopás az, h folyamatosan emelkedik az építőanyagok ára, így még megsaccolni sem tudod, h mennyi lesz a vége. Az egyikre lett volna vevő tavasszal, s végül én léptem vissza, s emeltem meg az akkori árat (ca 400/m2), mert veszteségesen nincs értelme csinálni. Monnyuk most a kisebb lakás 440/m2 körül van, a nagyobb az ennél olcsóbb. Lehet, h megint árat kéne emeljek, h ne qrjak rá..

Kecskeméten az új építés…

#827327 walex

Kecskeméten az új építésűek m2 ára közeledik a bűvös fél millához. Brutál.

470-490 körül vannak a most épülő lakások, amiket jövő ősszel adnának át.