Mivel indokolják?
olvasgattam egyéb elemzőket, sokak szerint jön már végre a bull. az még nem látszik, hogy dumán kívül vettek is volna.
Korábban beszéltünk a negyedéves emelkedő trendvonalról, amit most tesztel az arany.
Igaz, hogy nem lehet lekereskedni, de a mostani pattogást körülötte/rajta segit értelmezni.
hmmm...belenézek az origóba, már ott is ez jelenik meg:
http://www.investor.hu/news/20141202-testcsel-az-arany-piacan.html
A Föld Kincsei befektetési jegyem árfolyamából úgy látom, a tegnapi felrántás nem csak engem lepett meg!
Igen, de ilyen különbségnél már aligha lesz fordulat:
http://www.nzz.ch/schweiz/eidgenoessische-abstimmungen-1.18435326
http://www.nzz.ch/schweiz/eidgenoessische-abstimmungen-1.18435326
A második részeredmény szerint mind a három kérdést elutasitják a svájciak:
78, 78 és 60 % arányban
Tudja valaki, pontosan mikor lesz a svájci szavazás az aranytartalékok növelése ügyében?
Köszönöm.
Én idén már végig a negyedéves emelkedő trendvonal körüli oda-vissza játékot látok.
Szerintem Svajc miatt meg fogjak rantani az aranyat, aztan nov vegen hirre beadjak ismet. Osszessegeben oldalazast varok a heti charton
valószínű ezen a szinten fog eldőlni a középtávú trend sorsa
nov. végén lesz a svájci népszavazás az aranytartalék feltöltéséről
lehet, hogy annak az eredményét "megvárja" az árfolyam. Havi gyertya szépen nézne ki long szempontból, ha visszazárna hó végére 1183 fölé. A legszebb az lenne, ha nem sokkal fölé zárna.
Így meglenne az 1154 és az 1183 támaszok sikeres tesztelése egyszerre.
tipp: s&p felmegy 2140-ig, arany meg le a háromszámjegyű tartományba
AZ usd pont 1x éve nem tudott több éves emelkedö trendbe kerülni a többi devizával szemben. Most nagyon úgy néz ki, hogy fog, ami a xauusd-t 1000-Ra lökheti, ha nem lesz tözsdei zuhé és nem érvényesül a másik katalizátor, a menedék szerep.