van igazság a dologban, de én szkeptikusan kezelem a "várakozás" kifejezést , leginkább a gdp növekedést illetően
infla ügyileg egy ügyes húzás a rezsi csökkentés, illetve a kosárba lévő összetevők hallgatólagos árstoppja, de a valós infláció bizony nem ezt mutatja.... minden különadó a lakosságot súlytja, legyen az bank,gyógyszer , útdíj okosítás lecsapódik a lakosságon, vagyis ezek miatti lakossági vagyonvesztés szinte ugyanaz mintha az infláció miatt csökkenne a vásárlói paritás (némi gabaly ez így közgazdaságtanilag de a logikáját nézd )
és a legveszélyesebb szerintem az hogy ezen gazdasági magatartás a forint árfolyamán és az állampappír piacon keresztül még némi pozitív megerősítést is kap.... vagyis kormányzati szinten eszük ágában sincs változtatni a hozzáálláson, így amikor a pofon jön az drasztikus ,pusztitó és igen gyors lesz, a baj hogy olyan rángások lesznek ,hogy zsigereiben remegteti meg a longost és shortost is, de a hosszabb táv nálam a le......