Regisztráció Elfelejtett jelszó

Vállalkozás

Re: Jégállomás Fagyizó

#395630 Fornit Előzmény: #395617

Én is az ilyen fagyikat preferálom.

A tucatárúból nem is veszek.

Bár mostanában visszafogott a fogyasztásom.

Jövő hónapban valszeg Csákvárra kell menni, ott van egy fagyizó ami idén és tavaly is díjnyertes fagyit csinált az év fagylaltja versenyen, listára felvéve.

Budapest:"A budapesti Sík Cukrászda által készített diós-mézes körte lett a szabadon választható kézműves kategória első helyezettje, egyben a Gasztro Média zsűri és a Magyar Nemzeti Gasztronómiai Szövetség különdíját is elnyerte."

Pestieknek egy próbát ez is megérhet.

Re: nincs cím

#395624 BudFox Előzmény: #395578

emlékszem..jönnek ide ilyen idősebbek...mondják : régen együltő helybe megettem 15 gombóc fagyit nálatok .....

meg : régen fogadásból megettem 20 krémest :-))

azért a hétvégén valaki egyben elvitt 36 hatlapost..mert annyira ízlett nekik.

Re: Jégállomás Fagyizó

#395617 BudFox Előzmény: #395583

Öcsém is mestercukrász egyébként...

de való igaz hogy vidéken nehezebb minden..azért a kocsinkkal már leterítjük Mosonmagyaróvárt, és Győrt is..az már nem olyan rossz a meglévő két városhoz..

megmondom miért jobb a hagyományos, kézműves fagyi : A cukrász a saját kreatívítását , tudását teszi bele a fagyiba, mindig variálja a recepteket, mindig a legjobbat hozza ki a természetes alapanyagokból..

mi például rengeteg friss gyümölcsöt használunk..

Míg a gyári kész fagyik egy ipari tömegtermelésre ráállt gyárak.

Re: Jégállomás Fagyizó

#395583 _pda_ Előzmény: #395531

hmmm, nem tom

Te olyan businnes manager módon akarsz megoldani mindent, ezt nem leszólásból mondom, ez is egy út csak nem minden működik így (szvsz)

egy jól bevezetett, állandóan kifogástalan minőséget produkáló cukrászdának nagy vonzereje van, lásd a Bp topcukik egyikét, Daubner

ha ott vásárolsz bármi, nemcsalódsz soha, legalább is nekem még nem sikerült hibázni

Bud is ezt mondja, mondjuk Ő vidéken nehezebb helyzetben van sokkal

ilyen olasz fagyit bármelyik sarkon vehetek, DE nem veszek, inkább veszek egy Carte D'ort , vagy az ikea-s jégkrémformába töltök danone görög gyümölcsjoghurtot.

pont kettő jön ki belőle, 70Ft-ért, a gyerekek imádják

szóval ha fagyizni akarok, elmegyek a péceli útra a Széprét cukrászdába, ahol egy aranykoszorús cukrászmester ténykedik.

leülünk a teraszra és kehelyből fogyasztunk

ez fagyizás ;-)

Re: nincs cím

#395578 matgab Előzmény: #395563

Hát igen, Budfox kollega, akkor még volt pénze az embereknek...

Milyen hülyén hangzik ez az egész, de tényleg, hogy a szocializmus amiből menekülni akartunk a nyugati demokráciák jólétébe, az most a társadalom döntő része számára elérhetetlen jólétnek tűnik...

Hogy gondtalanul lemenjen az ember Balatonra, hogy naponta megegyen 15 gombóc fagyit (személyes tapasztalat 2,50/ gombóc áron), stb.stb.

http://film.indavideo.hu/video/f_balaton_retro

Re: nincs cím

#395563 BudFox Előzmény: #395533

Mi ugye süteményt is árulunk..van nagy teraszunk..25 éve csináljuk már..már kitapasztaltuk hogy mit-hogyan..

egyébként van mobil autónk.egy süteményes elárúsító kocsi.

de Fagyiban ott megy legjobban ahol a legjobb helyen vagy..annak meg csillagászati a bérleti díja.

hát nehéz..meg szezonra tervezni csak...az nem könnyű.

volt nekünk mobil fagyis kocsink is...de szerintem már nem éri meg annyira...kevés a pénze az embereknek..embert is kell rá tenni..áh nem éri meg...volt itt sárváron a milliárdosnak is egy fagyis kocsija..3 hónapig csináálták aztán kész...pedig neki van pénze.

A mi stratégiánk pofon egyszerű :" Nem kell csinálni semmit, csak mindent a legjobb minőségben és jó áron..ha van pénze az embereknek a világ végéről is eljönnek hozzánk"

" ha meg nincs akkor se vesznek a ház elé viszed az árút...ennyi"

Re: nincs cím

#395533 Hathor Előzmény: #395530

szerintem az állandósággal van a baj!

Mobilnak kell lennetek. Leülhetett a boltotok, kicsit fel kell dobni, más helyre kell költözni. szerintem.

Bár még nem voltam nálad, de remélem ebben a körben összejön, ha már Őrségtől is messze voltál ,-)

Lehet ezzel van a baj?? :)

Nyitott Allee-ban vagy miben a Fehérvári úti piacnál a bevásárlóközpontban egy Gelato fagyizó, kigyózott a sor múltkor, az üres áruházban.

Pesten a Ferenciek tere környékén volt Gelato, szerintem aki keres jó fagyist az ennek nézzen utána ,-)

Bud.. Valahogy nekem jobban bejönnek ezek a hideg fagyigömbök, mint az olvadós háziak. Megbízható hideg ízük van. Én szeretem azokat is, csak ne lennének olyan picik a gombócok.

Re: Jégállomás Fagyizó

#395531 Hathor Előzmény: #395525

Okés tégely..

pesten jó helyen nincs gond szerintem a rendelési mennyiséggel, nekem inkább azzal van bajom, hogy szezonális, pár hónapra tudsz tervezni. Mondjuk egy mobil autóva, triciklivel mondjuk jól megoldható, de üzleteket bérelni csak nyárra.. utána eltünsz, amikorra bevezetnéd. Mobil triciklis lehet szezonálsi dolog, ott tud megállni, ahol kell, csak a hűtés igényel energis forrást, főleg 40fokos melegben.

Sajnos a másik dolog ios szezonális ezel együtt amivel összveonnám, azis pont ezzel együtt egy időben menne. Jövőre nagyon ráélrk lehet kipróbálom, ennél a semminél biztos többet keresek, ha meg valamivel többet keresek, az már megérte.

Re: nincs cím

#395530 BudFox Előzmény: #395389

Igy érezhetően dagad most a mellem :-))) :D

hejj...a régi szép idők....mi 1986 -ban kezdtük a fagyizót...

volt egy 24 tégelyes magyar fagyipultunk...

és emlékszem hogy iskolai évzáró ünnepség után 10 méteres dupla sor állt a fagyizó előtt vagy másfél órán át..azok voltak a jó idők...még volt pénze az embereknek..

most ilyen már nincsen...nem azért mert nem jó a fagyi..hanem mert nincs pénzük.

Re: Jégállomás Fagyizó

#395525 BudFox Előzmény: #395478

láda ? -.))

ez tettszett....mi úgy mondjuk inkább : tégely

szóval olyan 55-70 ft -ra jöhet ki egy gombóc szerintem...mi csak egyik éven használtunk ilyen gelato italiano fagyit...egyszer hozattunk csak...nem akarom leszólni, meg minden... a kész fagyi inkább olyan jégkrémes állagú

a kézműves fagyi meg krémesebb, zamatosabb....szerintem legalábbis.

mi maradunk a saját bevélt receptjeinkkel..persze ez nagy beruházás...ha mindent új gépekkel akarsz megoldani akkor 12-14-17 millió forint alaphangon a gépek.

ha viszont kész fagylaltot árulsz akkor franchise díj, elvárt rendelési mennyiség..stb..

Re: Jégállomás Fagyizó

#395478 Hathor Előzmény: #395423

Szia,

igen azt hiszem erre gondoltam :)

mindenképpen az ilyen dobozos cuccra.

Szerintem felesleges több milliót beleőlni készítő gépbe, hacsak nem viszonteladónak ad el az ember belőle, Ő teríti a terméket.

Szeretném megkérdezni mennyibe jön így ki kilója a fagyinak, mennyi a beszerzés?

Mennyibe jön ki egy gombóc fagyi ha kézbe kapok egy ládával, most nem számolva bérleti díjat, cég költségeit. Ha nem titok?!

Jövő nyárra, van tervem, de ezt csak kiegészítésnek nézem mellé.

Köszi

Re: nincs cím

#395458 BudFox Előzmény: #395403

Azért saját magunk csinálunk minden fagyit. ezt úgy nevezik hivatalosan hogy : kézműves fagylalt.

saját receptúránk van..és használunk persze olasz alapanyagokat is hozzá.

Re: Jégállomás Fagyizó

#395432 pepe01 Előzmény: #395423

Szia

Júliusban Pesten leszek szívesen meglátogatlak anoniman:)

Stracsatella fellelhető a pultban?

Re: Jégállomás Fagyizó

#395427 matgab Előzmény: #395423

Így van és megerősíthetem hogy a mogyoró pl. isteni volt, érdemes kipróbálni!

Ja és ha épp nem Mercurius szolgálna ki akkor sem kell bánkódni, mert nagyon csinos segédje van! :-)

Jégállomás Fagyizó

#395423 Mercurius

Sziasztok!

Kissherceg mondta, hogy fagyi téma megy itt, nézzem meg. Elég rég jártam erre, de ez most mindegyis. Lényeg, hogy mivel nem volt melóm, csak egy üres bérelt boltom, így nyitottam nyárra egy Fagyizót, olyat még úgysem csináltam. Nomeg diplomás munkanélküliként nyáron mit lehet csinálni, Hamburger, vagy Fagyi... A Fagyi hűvösebb és kevésbé macerás...

Szóval, aki akar tényleg finom fagyit nyalni Budán 170 Ft/gombóc +sok féle akcióval, az látogasson meg. Matgab már volt... ;-)

Gelato Italiano fagyi van, ez az amit dobozban szállítanak ki (valaki itt már említette név nélkül, talán erre gondolt), gyümölcsből, magyar fölözetlen tejből és olasz alapanyagokból készül, 1990 óta. A MOM Park mögötti Fórum téren, a Lakó park területén vagyok. (Dolgos u. 2/2)

Facebookon is van egy oldalunk http://www.facebook.com/jegallomas.

A már vállalkozás topik,…

#395412 hosszhuszár

A már vállalkozás topik, fantáziát látok, egy itthon induló hálózat építős rendszerben, kicsit később bővebben, ha érdekelhet valakit..

avatarom, is tag...:))

Re: nincs cím

#395411 hosszhuszár Előzmény: #395409

Bökényföldi uton.

ha a kamion felől jössz, az ujszász utcai lámpa után az első lámpánál balra, de ott már észre veszed.

Ha a kerepesi felől, akkor az első lámpa.