és tényleg, csak az instát kellett megnyitni..
"
Nem is tudtuk, de valójában ez hiányzott volna a napunkból! Az UEFA Obsura remek megfigyelése szerint
a nyolcaddöntő mindegyik párharcában az a csapat jutott tovább, amely nemzetben magasabb volt az egy négyzetkilométerre jutó juhok száma.
Szóval kezdhetünk készülni a Marokkó–Anglia vb-döntőre, és a futball hazatérésére... "
Igen, hát a 'Hülye bíró' most bent ül a VAR-szobában, nem tudni kap-e menetközben instrukciókat (és milyet) és megdobálni is sokkal nehezebb.
És egyébként pl. azt, hogy a valóságban egy érintés mennyire volt erős vagy sem, egy felvétel alapján szinte lehetetlen megítélni (többnyire).
Igen a VAR használatát valahogy okosan szabályozni kellene, de az alapvető problémát én abban látom, hogy a VAR-t gyakorlatilag arra használja mind az UEFA ,mind a FIFA trendszerűen, hogy kedvezzenek velük a marketing ügyileg értékesebb csapatoknak. Akiknek több nézője van, vagy ahol a gazdasági szempontok érdekeltté teszik az adott csapat továbbjutását.
érdekes, én mindig azt gondoltam h a Var az jó mert korrekt. De teljesen igazad van, rengeteg úgymond csalás, részrehajlás volt a vb-n. Azt gondolom a probléma az alkalmazásával van sztem. A horvát hajérintés ez elvi hiba mert minden mérésnél kell egy küszöb amit ha a jel megüt csak akkor érvényes a jel,és ugye ezt ki kell tesztelni Nyilván nem lehet érvényes ha azt szabad szemmel nem látjuk. Ez a hiba azért is furcsa mert még a kvantumoknál is van heisenberg határozatlansági relácio ami alatt valami nem érvényes. Azon túl meg sztem ugy kéne alkalmazni a Vart mint a teniszben minden csapatnak lenne félidőnként 1 kikérhető Var és a bironak se lenne korlátlan és a szabálytalanságoknál kéne timeout 2 mp ami után nem lehetne rá hivatkozni, kivéve a kiállítás gyanus helyzetben. A gólnál és 16 belül a Var automatikus lenne és a lesnél is...ilyesmi
Én végig bíztam az Argentínokban és a FIFA-ban (VAR-ban).
Nem azt mondom, hogy nem volt jogos az egyiptomi gól érvénytelenítése, mert szabálytalanságból indult, de azért ritkán szoktunk olyat látni, hogy a támadás legelejét visszanézetik a VAR-ral. Erre általában azt szokták mondani, ami már jó 15-25 mp-cel korábban történik, hogy az nem egy VAR-os helyzet volt, azt elnézte/továbbengedte a bíró és utána történt ami történt. Itt meg jól visszatekerték az elejére, hogy szabálytalanul indult és visszafújták.
A másik eset, amit reklamál a fél arab világ, az argentínok 3. gólja előtti sziutáció, ahol Salah lábát koccolja az argentín védő, Salah összeesik a 16-oson belül és onnan indul az ellentámadás, ami gólt eredményezett.
Nos, ha rajtam múlna, akkor valóban nem ítéltem volna itt tizit, mert Salah sokkal inkább össze akart esni és kereste az argentín lábat, hogy beakassza magát. Viszont ha csak azt nézzük, hogy a támadónál volt a labda és a védő a 16-oson belül eltalálta (kérdés, hogy a védő rúgott-e bele, vagy összerúgtak?) a lábát és ezáltal megszerezte a labdát, akkor jogos az , hogy vissza kellett volna fújni és 11-es.
Erre írtam, hogy a VAR-ral akár 1-2-3 gólt is tudnak ide oda csalni.
Ráadásul ennek durva lélektani hatása lett volna a meccs egészére, ha Egyiptom 3 gólt szerzett volna, akkor majdnem biztos, hogy Argentína nem jött volna már vissza a meccsbe, feladták volna fejben. Így meg ugye még hosszabbítás sem volt, hanem továbbmentek az argentínok. Ennyit számít a VAR. Fordított esetben , ha az argentínok vezettek volna és szereznek egy olyan gólt, mint amit Egyiptom, akkor biztos vagyok benne, hogy azt a gólt megadták volna és Argentína nyert volna 2-0-ra vagy 3-0-ra. Ha meg 2-2 lett volna és Egyiptom szerzett volna olyan gólt, mint az argentínok, akkor visszafújták volna 11-esnek és akkor is nyert volna Argentína.
Ha valaki a VAR ellen játszik, akkor legalább 2-3 góllal kell jobbnak lennie, mint a másik csapat. Igen ám, de a VAR általában az erősebb (nagyobb marketing értékű) csapatot támogatja, ezért a kis csapatok el vannak lehetetlenítve az amúgy is reménytelen helyzetből indulva.
Zlatan és Brady beszélgetnek, hogy milyen a csúcson, hogyan kezdték, a nyomásról...
A FIFA következő újítása az lesz, hogy minden mérkőzés minden gólját vissza lehet nézni Messi szemszögéből ;-)
Elmentem kajálni, mire visszaértem nyertek az Argentinok. Durva :)
Sajnos az argentin tipped már későn érkezett, nem tudom elfogadni.
Csodálkoznék a jelen játék alapján, ha az argentinok címet tudnának védeni.
Most még vicces.
Ráadásul Grönlandtól nincs is olyan messze, legalábbis innen nézve.
És akkor ki tudja,a Manneken-pisből mi lesz?
Összességében nagyon örülök, hogy tegnapi tippjeim nem jöttek be.
Nagyon gusztustalannak tartottam volna, ha az USA és Portugália jut tovább. Főleg ha az USA.
Így megnyugodott kis szívem hogy azért mindent nem lehet elcsalni.
Akkor 4 közé a spanyolokat, a franciákat , az argentínokat és a norvégokat várom.
Mai tippem :
Argentína -Egyiptom: 1:1 (De Argentín továbjutás)
Svájc Kolumbia 2:1
megtámadta belgiumot, azzal a felkiáltással ha belgium 51-ik állama lesz, akkor visszajutnak a világbajnokságra :))
Ez már április 12-én eldőlt.
Nem lesz, nemhogy a CL-ben nem lesz magyar csapat, de az EL-ben és a konferencia Ligában sem. Augusztusra csapataink el fognak vérezni.
Minden magyar csapat jogosan fél, hogy az eddigi finanszírozási rendszerük most kidurrant.
Az összes külföldi, aki magasabb pénzért itt volt, az most el lesz engedve. Visszazöttyenünk egy 15-20 évet hirtelen. És azok fognak most játszani, akik eddig be sem fértek a csapatba. Ezek sem magyarok lesznek nagyrészt, ne izguljon senki, max azok a magyarok, akik még az orszták 3. osztályba sem tudnak eligazolni.
Jöhet megint az a korszak, amikor nagy elvárásokkal indulunk és aztán a bosnyák , albán, finn, máltai csapatok fogják magyar csapatainkba beletörölni a cipőiket.
Persze lehet majd örülni, hogy végre nem a focisták lopják el a TAO-t (hanem mások) és a kisfiúk válogatott/Fradi mezek helyett újra csak Barca, Reál , Liverpool mezekre fognak vágyni.
A marketing értéke és a nemzetközi szereplésre jutó pénz a teljesítmények és a nívó romlása miatt tovább csökken, még kevesebb pénz marad a sportra. De nem baj, majd elköltjük ezt a pénzt a túlsúlyos meg cukorbeteg gyerekek kezelésére. Hajrá Magyarország, merjünk ismét kicsik lenni.
https://index.hu/sport/futball/2026/07/07/bajnokok...
Lehet idén nem lesz magyar résztvevő a CL-ben?
Idén sem? Vagy én vagyok negatív ?!