Regisztráció Elfelejtett jelszó

Nagyvilág

inkább az európai foci d…

#1496613 Koffein Előzmény: #1496607

inkább az európai foci dőljön be egy időre, mint az eu kerüljön kalifátus alá... habár elnézve a történéseket egyre közelebb kerülünk ehhez..

https://index.hu/sport/2…

#1496607 amix

https://index.hu/sport/2023/11/04/el-ghazi-mainz-p...


Ha lenne bennük tartás akkor minden arab sportoló felvállalja a véleményét. Aztán ha kiteszik őket majd a csapat sínyli meg. Lassan muszlim focista nélkül nincs ütőképed európai klubcsapat. Kilépési hullám bedöntheti az európai klubfutballt.

Boomerek lakhatási problémája

#1496567 matgab Előzmény: #1496556

és mivel a fiatalok nem vállalnak gyereket, ezért a CsOK, CSOK Plusz meg ilyenek viszonylag irreleánsak. Persze, vannak olyanok akiknek jól jön, de ha kapsz 50 milliót (amivel aztán kotródhatsz le vidékre, mert Pesten nem kapsz ennyit), akkor ha vállalsz 3 gyereket , akkor kb visszakapod azt a pénzt, jelenértéken, amibe kb 1,5 -2 gyerek nevelése kerül.

De hát azt 1 gyerek nélkül bevállalni, hogy 3 lesz, az nagyon nagyon kemény döntés! Ott közben rengeteg helyen a stressz miatt tönkremehet még az a kapcsolat is, ami gyerek nélkül vagy max 1 gyerekkel simán évtizedekig elmenne.


Tehát azért a CSOK szép meg jó, de igazából nem hiszem hogy ezt mint juttatást kellene a mai fiatalok részére felfogni.

Boomerek lakhatási problémája

#1496565 matgab Előzmény: #1496556

1,5 körüli a termelékenységi rátánk.

A világon terjedő anyagiakban történő hitvallás (csak a pénz az isten) és az ehhez mai viselkedési trendek mellett a ma ismert nyugati társadalom meg fog semmisülni.

Tehát ehhez a lakás támogatás vagy akármilyen támogatás csak szülj és nevelj fel(!) legalább kettő, de inkább több gyereket az elengedhetetlen!

Sőt én , mint mindig mondom a nyugdíj ellátást is hozzákötném egy az egyben a gyerekek által fizetett nyugdíj járulék összegéhez.


A társadalomban rohadtul tudatosítani kell azt, hogy neked kell vállalni azt, hogy megszülöd és felneveled a következő generációt - ha csak spórolsz , az szart sem ér! -, mert ha nem akkor el fog tűnni a magyar (vagy bármelyik nyugati) nemzet a süllyesztőben.

És nyilván nem véletlen vállalnak ilyen kevesen ilyen kevés gyereket, mert egy gyermek vállalása iszonyú nagy teher minden értelemben (amellett hogy sok öröm is hosszú távon). Anyagilag, életminőségileg olyan lemondással jár a gyerek nélküli élethez képest, hogy a mai kondiciók mellett racionálisan gondolkozó fiatalok nem vállalnak inkább gyereket. Sőt, gyakorlatilag csak irracionális (érzelmi ) döntés alapján vállalnak csak gyerekeket.

Ezért ezeket a kondiciókat egyszer és mindenkorra minél előbb meg kell szüntetni!

Annak kell racionálisnak lennie, hogy vállaljon mindenki legalább 2 gyereket (ugyanakkor az átlag ne nőjjön 2,1-2,2 fölé természetesen!)

Boomerek lakhatási problémája

#1496556 TrendMan Előzmény: #1496518

Természetesen ez egy részigazság.

Viszont abban az érában a fiatal, csak egy fiatal volt, egy ember, semmi különleges, boldoguljon, ahogy tud, valaki, akinek még így vagy úgy tisztelnie illett az idősebbet.

Most a fiatal egy különleges teremtmény, akit teljes foglalkoztatottság mellett igyekszik magához édesgetni a kormány:

https://www.portfolio.hu/bank/20231102/megerkezett...

Boomerek lakhatási problémája

#1496518 matgab Előzmény: #1496507

Jó, azért gondold azt is hozzá, hogy 2002-ben a mai viszonyokhoz képest még sokkal erősebb volt a fekete gazdaság.

Akkortájt még tök elterjedt volt, hogy totál bejelentés nélkül alkalmaztak embereket. Mindennapos volt, ha valaki nem a multi szektorban dolgozott- pont a magas adók és járulékok miatt, hogy a zsebbe ment a fizetések jó része. Vagy számlás volt (EVA- ugyebár).

Azóta meg már KATA sincs és az ellenőrzés is sokkal hatékonyabb.

Tehát az akkori bruttó 300, nettó 170 az akkor is nagyon sok embernek megvolt, csak nem fehéren!

Tehát én bruttó fizetésben nyilván kilógtam a sorból, nettóban viszont egyáltalán nem kiugróan.

Ja igen , akkor ha már itt a téma, nyilván 2000 környékén (90-es évekről nem is beszélve!) sokkal több lehetőség volt vállalkozni, mint ma. És sokkal egyszerűbb is volt vállalkozást indítani. Mindig minden évben csak hozzárakódik valami adminisztrációs faszság, ERP, termékdíj, NAV-hoz bekötött pénztárgép, kötelező online számlaadás stb stb.

Régen ebből a szempontból is sokkal egyszerűbb volt. Adták a vállalkozók a szolgáltatást, vagy kereskedtek, számla nélkül ÁFA nélkül okosba. Az alkalmazottak meg beszámlázták.

Az EVA úgy indult, hogy 20% vagy 25% volt az ÁFA, amit a nettóra tettél és csak a bruttó 15%-át kellett leadózni, magyarul az ÁFA egy részét is eltette az ember!

Hol vannak ma már ilyen sztorik, lehetőségek, amit fiatalon aki élelmes volt meglovagolt és nem szarakodott bruttókkal meg adókkal...!?

Boomerek lakhatási problémája

#1496514 TrendMan Előzmény: #1496510

Ezt senki nem is állította, de ettől ez még a te egyedi élettörténeted, nem pedig egy társadalmi valóság.

Boomerek lakhatási problémája

#1496510 KawaBazsy Előzmény: #1496507

Lettem volna olyan helyzetben, Pécsen munkakezdéskor 20E-t kerestem. Csak láttam, h ebből nem lesz nagy jövő, s felköltöztem Pestre, sokat melóztam, tanultam tovább (fősuli, nyelv), szal nem a legyek hordozták össze..

Boomerek lakhatási problémája

#1496507 TrendMan Előzmény: #1496374

Hogy ezt a furcsaságot itt még tisztába tegyük:

Ahogy a KSH listájából is látható 2002-ben 122 ezer bruttó volt az átlagfizetés Magyarországon.

Ha te vagy bárki más akkor már 300 ezer bruttó vagy afölött keresett, akkor semmi joga nincs véleményt mondani arról, hogy az akkori fiatalok számára mekkora nehézséget jelentett a lakhatás vagy egy saját lakás megszerzése, mert te vagy akár KawaBazsy vagy más olyan helyzetben voltatok, amit az akkori átlagfiatal de akár az átlagember helyzetével össze sem lehet vetni.

Ba+++ itt írkáltok arról, hogy a mai fiatalok helyzete mennyivel nehezebb, mint 20-30 évvel ezelőtt az akkori fiatalok helyzete, miközben soha nem is voltatok olyan helyzetben, mint az akkori fiatalok voltak az akkori átlagfizetéssel vagy az alatt.

a mérgező PET

#1496427 TrendMan

https://index.hu/tudomany/2023/10/24/pet-palack-mu...

"A műanyag azonban túlságosan nagy piaci tényező ahhoz, hogy a folyamatok megváltozzanak – hívja fel a figyelmet a Food Safety News cikke. 2021-ben 390 millió tonna műanyagot állítottak elő, és ez a mennyiség minden kimutatott egészségügyi veszély ellenére dinamikusan emelkedik. Egyes szakértők szerint a problémára a műanyag újrahasznosítása sem elég hatékony megoldás. Alternatív, egészségügyi és környezetvédelmi szempontból az alumíniumdobozok lehetnek az egyetlen olyan helyettesítő eszközök, amelyek megtörhetik a műanyag károkozását."

jó, persze, hogy ma husz…

#1496405 matgab Előzmény: #1496377

jó, persze, hogy ma huszon-harminc év munkatapasztalattal jobb fizetésed van, mint egy pályakezdő diploma nélküli melósnak...

Almát almával, körtét körtével kell összehasonlítani.

Boomerek lakhatási problémája

#1496379 KawaBazsy Előzmény: #1496374

2002-ben 350E volt a bruttóm, plusz lakás (60 plusz rezsi), autó (Corolla, én választottam, a szinét is), telefon, akkor félmillás laptop. Ment az üzlet. :-)

Én 1987-ben kezdtem közé…

#1496377 Tapasz

Én 1987-ben kezdtem középfokú munkakörben, 23,80 volt a kezdő órabérem, ami 1988-ban lett 26,50-re felbruttósítva.

1994-ben szintén középfokú végzettséggel 138 ft-os bruttó órabért kerestem, ekkor egy 50 nm XX. kerületi panel kb. 2,5 millió volt. 2000-ben már havíbéres voltam, kb. 80 000 bruttóval. Ekkor váltottam, szintén középfokú végzettséggel bruttó 150 000 ért.

2005-ben 240000 bruttóm volt, de már diplomával, manapság már 7 számjegyű a bruttóm, ugyanott, mint 2005-ben.