Regisztráció Elfelejtett jelszó

ECONETka

HVG Hetilap Est Media: …

#437659 Zotya32

HVG Hetilap

Est Media: Akadozó tőkeemelés

2011. október 26.

HVG

Twitter

Két héten belül harmadszor – múlt szerdai ígérete szerint utoljára – hosszabbította meg az Est Media Vagyonkezelő Nyrt. igazgatósága azt a határidőt, ezúttal október 28-ára, ameddig a szeptember 14-én részvényével rendelkezők írásban jelezhetik, hogy elsőbbségi jogukkal élve részt vesznek-e a cég 1,37 milliárd forintos jegyzett tőkéjének legalább 2,59 milliárd, legfeljebb 4,78 milliárd forintos zártkörű emelésében. Ebből közel 1 milliárd forint a vállalat hitelezőivel szembeni tartozások rendezését szolgálja, ekkora értékben kapnak a hitelezők követelésük fejében a kétszáz forintos névértéken beszámított Est Media-részvényeket. Valamivel több mint 1,1 milliárd forint értékű részvényt ad a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett cég a tőkeemelés során apportált eszközökért, a román és a bolgár vezető programmagazinokat kiadó vállalkozásokért, valamint az Exit magazin 80 százalékos tulajdonrészéért. Ám ha nem jön össze a legalább 200 millió forint értékű készpénzes jegyzés, akkor az egész tőkeemelés meghiúsul.

http://m.hvg.hu/hvgfriss/2011.43/201143_est_media_akadozo_tokeemeles

Érdekes, hogy 149-150-re…

#436025 zeeh_

Érdekes, hogy 149-150-re mekkora fékeket (összesen 31k) tettek be ma...

Re: nincs cím

#435304 Zotya32 Előzmény: #435245

már megint vita megy odaát a 14/140 ft-ról? :)

amúgy hamarosan 200 ft lesz a névérték :))

"A teljesség kedvéért közzétesszük, hogy a Társaság 2011. augusztus 31-i

közgyűlése határozott a Társaság alaptőkéjének leszállításáról, amelynek

alapján a Társaság alaptőkéje 1.370.200.000,-Ft-ra módosul, de ez a

részvények darabszámát és az azokhoz kapcsolódó szavazati jogok számát nem

érinti."

Re: nincs cím

#435282 Harlem Előzmény: #435262

Jaja, hulladék papírt MÉH-ban jobban átveszik, szemetet meg ingyen elviszik...

Re: nincs cím

#435262 Fornit Előzmény: #435245

2 éve még leánykori árfolyamán volt ennyi, de tavaly ilyenkortályban is 100 felett volt. Sűlyedget a hajó... mióta estmédia lett nem is kereskedtem vele... Eco korában is csak 1000-5000 db-os pakkokkal a kemény párforintozás nagyritkán... Értelme nem sok volt. Utánanéztem, a brokidíjakon felül +561 Ft :)) De legalább szórakoztam a pénzemért. :))

Elszakadt a cérna. új a…

#435245 zeeh_

Elszakadt a cérna.

új alj: 140 egyelőre, azaz 14 Ft régi áron.

Re: nincs cím

#434911 Zotya32 Előzmény: #434905

mindig előjön ez a téma.

Azért nem a tőzsdén vesz, aki jegyez, mert nem a másik büfinek kíván pénzt adni, hanem a cégnek. Gondolom aki tőzsdézik, azért ilyen fogalmakkal tisztában van, mint kereskedés, és a jegyzés közti különbség.

Re: nincs cím

#434885 Zotya32 Előzmény: #434876

lassan venni kéne??? kíváncsian várom a mai hírt...

szerintem nem lesz hosszabbítás, van befektető... biztos vmi határontúli, netán bolgár :)

Re: nincs cím

#434294 Zotya32 Előzmény: #434288

holnap jár le, ugye? akkor lassan kockáztatok... de csak max 100e ft-ot, mert többet nem ér meg az újságos... :)))

Re: nincs cím

#434288 zeeh_ Előzmény: #434262

Majd ha a szállítók megkapják a papírokat, na onnantól lesz keményen shortos, már ha egyáltalán lesz a tőkeemelésből valami, mert már kétszer hosszabbítottak. Biztos egymásnak adják a kilincset a böfik, annyira nagy a túljelentkezés. :D

Re: nincs cím

#434264 Zotya32 Előzmény: #434262

eco-nak már nincs köze a neo-hoz, csak azért tettem ide, mert az eco volt az aki az összeomlás szélére vitte a neo-t... gondoltam, itt a végnapokat is nyomon követhetjük ....