HVG Hetilap
Est Media: Akadozó tőkeemelés
2011. október 26.
HVG
Két héten belül harmadszor – múlt szerdai ígérete szerint utoljára – hosszabbította meg az Est Media Vagyonkezelő Nyrt. igazgatósága azt a határidőt, ezúttal október 28-ára, ameddig a szeptember 14-én részvényével rendelkezők írásban jelezhetik, hogy elsőbbségi jogukkal élve részt vesznek-e a cég 1,37 milliárd forintos jegyzett tőkéjének legalább 2,59 milliárd, legfeljebb 4,78 milliárd forintos zártkörű emelésében. Ebből közel 1 milliárd forint a vállalat hitelezőivel szembeni tartozások rendezését szolgálja, ekkora értékben kapnak a hitelezők követelésük fejében a kétszáz forintos névértéken beszámított Est Media-részvényeket. Valamivel több mint 1,1 milliárd forint értékű részvényt ad a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett cég a tőkeemelés során apportált eszközökért, a román és a bolgár vezető programmagazinokat kiadó vállalkozásokért, valamint az Exit magazin 80 százalékos tulajdonrészéért. Ám ha nem jön össze a legalább 200 millió forint értékű készpénzes jegyzés, akkor az egész tőkeemelés meghiúsul.
http://m.hvg.hu/hvgfriss/2011.43/201143_est_media_akadozo_tokeemeles