haummm..és még százszor..de akkor minek a kérdőjel a chartra?
haummm..és még százszor..de akkor minek a kérdőjel a chartra?
"Én még tartom tegnap reggeli shortokat,"
nem láttam beírtad volna hol vetted.. de gondolom jól hoznak :))
ha sok a shortos, és a piac már elindult emelkedni, akkor a sok shortos zárni kezd, mire egyre jobban emelkedik az árfolyam...mire még több shortos zár, mert menekül a shortból..a végén már mindegy mennyi az ár, te csak azt látod hogy ész nélkül veszi mindenki...az árfolyam meg függőlegesen emelkedik.
pedig nem veszi senki sem, azért emelkedik mert zárják a shortokat...
itt a legjobb ráadni....van egy pont amikor kifullad az emelkedés...onnan szokott visszaesni..hoszabb--rövidebb időre.
"short covering" ezt tegnap hallottam először,itt és más portálon. mit takar ez a kifejezés? átmeneti emelkedés?
igen...de én meg jobb szeretem látni hogy mikor kell zárni....látni a könyvből hogy felhúzásról, short coveringről, vagy csak valakit likvidálnak, vagy tényleges vevők vannak..stb...
utólag már mindegy...
Igen, azért elég nehéz lehet aktívan kereskedni munkaidőben:)
" tegnap akartam is zárni....de munka közben tőzsdézek ugyebár...és volt egy nagy roham a büfében....mire rá tudtam pillantani már elszálltunk. :-(("
a stopot ilyenkor használom.
talán megelégszik ennyi emelkedéssel...
hiányzik Egon :D
olyan jók voltak a jóslatai...most valaki más csinálhatja a KBC -nél az elemzéseket..teljesen más a stílus.
tegnap akartam is zárni....de munka közben tőzsdézek ugyebár...és volt egy nagy roham a büfében....mire rá tudtam pillantani már elszálltunk. :-((
ugyhogy ez van...
most várom hogy viszszaessünk 16.300 -ra :D bár ahogy elnézem ezt a kitőrő örömöt....nem nagyon lesz olyan.
meg ha lesz felminősítés akkor aztán minden bróker kiugrik a bőréből:D
A felminősítés álom szép lenne. De jelen pillanatban az gazdaságunk nem igazán teljesít jól, legalábbi ezt lehet kiolvasni. gondolok az államadóság rohamos növekedése. stb. Ezeket végig gondolva is azt mondod hogy belátható időn belül megtörténhet?
Én még tartom tegnap reggeli shortokat, még várok a bövítéssel. De a targetem elsö körben 17,500
sajnálom..pedig szeretnek téged az istenek..mindig kapsz új esélyt..
Mondtam hírek befolyásolnak..most ilyen időszak van..ahogy oroszok visszavonultak lehetett rá számítani.. a huf is előre jelzett..írtam is neked..
Valószinű a felminősítés is..ha kikerülünk gagyiból akkor a nagy alapok vehetik a papírjainkat..amik lemaradtak erősen a maxon járó külföldiektől..
Szerintem a pénteki nap már esni fog. 18100 nél kiszállok aztán short. eddig 18200 nél szerettem volni kilépni , de lehet hogy egy kicsit elszámítottam. Amugy az előre jelzések is ilyesmit susogtak, 18000, aztán le. mtelekomot is vettem, da szerintem tdt-ben , de szerintem arra ráfaragtam:(
Szerintem a pénteki nap már esni fog. 18100 nél kiszállok aztán short. eddig 18200 nél szerettem volni kilépni , de lehet hogy egy kicsit elszámítottam.
Jó pár előrejelzés is ezt harngozta be.
raktam be Stop ot reggel, ami nyitás után aktiválódott is...egy része záródott a shortomnak...
de most visszanyitottam párat....talán ez volt a teteje egy időre ?
ezt a szériát nem találtam el..ez van....
17.350 -körülről emelkedtünk ide...le kellett volna zárni még kedden, vagy hétőn ...
hibáztam...talán visszajön ez is.
kövesd már légyszi saját tanácsaidat legalább
Addig visszahúzódhatnál a helyedre, de az hol van? Van ibiza portfolio topik?
akkor írj ide ha tudsz valami hozzáadott értéket adni..addig húzódj vissza a helyedre..
ez elég gyenge volt...hát kutass te is az elöre beírt pozijaim után ;)) Hidd el, te elönnyel indulsz, mert könnyebben találsz :)))
Én sem csodálkozom rajtad. :) Ha vmit kérsz, mindenképp az ellenkezöjét fogom csinálni, ezt nyilván tudtad is, azért nem lepödtél meg. :) De legalább megmosolyogtattál. :) Bölcsebb is lehetnél ennyi idösen...