Regisztráció Elfelejtett jelszó

Állampapírok, kötvények, befektetési jegyek

Áprilisi infláció: 5,1%M…

#872480 walex

Áprilisi infláció: 5,1%

MÁP Plusz EHM 4,95% úgy, hogy közben még hülyére gyengítik a forintot, így még nagyobb a bukó.

Úgy látom az OTP Sigma s…

#863817 TrendMan

Úgy látom az OTP Sigma shortolja most a piacot:

Ha valaki a követező időszakban esésre gondol, akkor érdemes lehet belevásárolni- kisebb kockázattal, mint közvetlenül részvényt venni.

A PMÁP-nál inkább folyam…

#863187 Fornit Előzmény: #863184

A PMÁP-nál inkább folyamatosan csökkentik a kamatprémiumot.

A zemberek ugyanúgy nem fognak elkezdeni számolni, mint ahogy a 270--->310 nél sem.

Akikben meg felmerül a gondolat, hogy ft-ot eurora váltsanak meglátják a pénzváltók spreadjeit (pl Northline tegnap v 347 e 367) el is megy a kedvük az egésztől. Aki most váltana még 382-es eurhuf-nál sem lenne a pénzénél, mert ott van még a tranzakciós adó. Öt év múlva meg kb 480-as eurhuf kellene neki, hogy jobban megérje, mint az állampapír.

A pénz ugyanúgy elinflálódik a francba, mint eddig.

Közeledünk újra 370 felé…

#863184 walex

Közeledünk újra 370 felé, Mato ül a babérjain, továbbra is forintgyengítésnek néz ki a menü.
MÁP+ eddig szép nagy szopacs.
Nem elég, hogy a papíron kimutatott maginfláció 4,2%, de még a forint is mocskosul begyengült tavaly nyár óta.

MÁP+ debütálás napján, 2019. június 3-án 324,35 Ft volt egy euro.
Ma 362,45 Ft. Bő 11%-os forintgyengülés jelen állás szerint.

Mi lesz itt, ha a keményen dolgozó kisemberek elkezdenek számolni?
Lassan ideje lenne új szériát (magasabb kamatokkal) kiadni a PMÁP-ból és a MÁP Pluszból, mert ez így gyenge. Nagyon gyenge már.


Vajon milyen árfolyam az, ami már fájni fog és elkezdik az emberek kivenni a pénzt?

370 Ft-os euro?
380 Ft-os euro?
400 Ft-os euro?


11 évvel ezelőtt.


Fogyasztás zuhanás, defl…

#858860 Bendeguz Előzmény: #858837

Fogyasztás zuhanás, defláció várható. Az eur/huf szvsz marad 350-370 között pár évig.

PMÁP a visszaváltási 2%-…

#858837 walex

PMÁP a visszaváltási 2%-os bünti tükrében nevetségesen alacsony kamatprémiummal megy. Jelenlegi körülmények tükrében (alaposan begyengített forint, növekvő infláció) minimum infláció +3% vagy +4% lenne a reális, amit adniuk kellene.

Amíg nem lesz ekkora forint gyengülés után legalább +3% a kamatprémium, én elkerülöm. Sokan lesznek még ezzel így.

pmáp

#858802 Fornit Előzmény: #858799

Én épp a napokban vettem meg életem első MÁP+ kötvényeit a múlt héten kifutottakból. PMÁP-ot szoktam venni, de ez az infla +1,4%... attól tartottam a jövőbeni üzemanyagár csökkenés miatt esetleg a ksh-nál kihoznak akár változatlan, akár kevesebb összeget. A rezsicsökkentős időszakban is azt hozták ki, hogy nincs infláció. Meg az infla +4%-os 2020/I-t degradált volna lecserélni egy 1,4%-osra. Na annak most 7,4%-os éves hozama volt, az még jó is volt.


pmáp

#858799 walex Előzmény: #858615

Gyenge, de szerintük mindben rendben a hozamokkal.


https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200430/minden-...


"Szóba kerülhet később akár a lakossági termékek kondícióinak módosítása? Tavaly év végén még kamatcsökkentés lehetőségéről beszéltünk, de most sokak szerint adná magát például a tavaly csak „szuperállampapírnak” aposztrofált MÁP Plusz 5%-os kamatának megemelése, amivel ismét vonzóbbá lehetne tenni a terméket.

A lakossági állampapírok árazási filozófiájának gerincét a pozitív reálhozam fenntartása jellemezte, mind a változó kamatozási PMÁP, mind a fix kamatozású MÁP Plusz esetén. A lakossági papírok pozitív reálhozama a COVID-19 válság során sem sérült, ezek a papírok magas nominális és pozitív reálhozamot termelnek a befektetőiknek, és ellentétben más befektetési formákkal, nem voltak kitéve a megnövekedett piaci volatilitásnak.

A MÁP Plusz értékesítésének visszaesése mögött nem a papír hozamszintje áll, sokkal inkább a kijárási korlátozások, a forgalmazók eltérő elektronikus értékesítési felkészültsége, illetve az általános bizonytalanság. Változtatni nem szándékozunk a MÁP Plusz kamatán."


Pozitív reálhozam szerintük nem sérült.

Aha, el is hiszem, miközben a Ft nyárhoz képest gyengült bő 10%-ot az eurohoz képest és az infláció is ennek eredményeként megindult. Persze az üzemanyag majd lehúzza, ezért nem lesz látszólag kiugró emelkedés a 3,x%-ról.

Kamatot kell emelniük, különben nem fogják annyira venni. Főleg PMÁP esetén kellene hozzányúlni, jelen helyzetben legalább infláció +3 lenne minimum a reális, ha már 2% a "büntetés" lejárat előtti visszaváltás esetén.

pmáp

#858615 Fornit

pmáp

5 éves : infla+1,4%

3 éves : infla +1%

Baromi gyenge. A múlt héten futott ki egy adag 5 éves, nézegetem az ajánlatokat.

-- OTP Föld Kincsei árfolyam --

#858454 TrendMan Előzmény: #856556

Most majd érdemes lesz holnap megnézni a Föld Kincsei árfolyamának alakulását:

http://www.bamosz.hu/alapoldal?isin=HU0000707633

Profi befektető csinál ilyet?

Vagy itt szerencsejátékosok működnek?

Az egy dolog, hogy ingadozik az árfolyam és nagyobb a kockázata és a volatilitása, mint egy kötvény befektetésnek.

(Akkora azért mégse kellene, hogy legyen az ingadozás, mint egy részvény árfolyam ingadozása.)

Az viszont már egy másik dolog, hogy ha egy befektető - legyen az intézményi vagy magán befektető - rövid időn belül 50% profitot realizál, akkor azt megtartja és nem bukja rövid időn belül vissza.

Kik dolgoznak ott?

Gyerekek?

Hol van itt a tulajdonosi szemlélet?

Hol van itt a befektető pénzének tisztelete?

Hol van itt bármiféle érett befektetési kultúra?


320 körül volt a máp+ be…

#857404 Fornit Előzmény: #857402

320 körül volt a máp+ bevezetésekor, év végén meg 331-nél.

Immár 360 Ft egy euro, n…

#857402 walex

Immár 360 Ft egy euro, nem is olyan régen még 330 körül volt.

Szuperállampapír mostanra sok minden, csak nem szuper, de még a PMÁP is bukó a durva Ft gyengülés miatt.

OTP Supra

#856559 TrendMan Előzmény: #856557

Supra volt a tavalyi év sztárja.

Ódákat zengtek la.

Most, hogy beesett én óvatosan beveszek.

Sokáig ültem OTP Föld Ki…

#856363 TrendMan

Sokáig ültem OTP Föld Kincseiben.

Most kb. fél év után nyereséggel el tudom adni az utolsó pakkot.

Közben a Suprában lehet, hogy jó beszálló keletkezett?

A MÁP+ első éves hozama …

#847927 Fornit

A MÁP+ első éves hozama el is füstölt a $ ellenében nézve.