Na örülök, hogy végre valaki egyetért velem.
Tavaly is jó kört csináltam vele, itt is mindig van oszti rally.
Na örülök, hogy végre valaki egyetért velem.
Tavaly is jó kört csináltam vele, itt is mindig van oszti rally.
ja meg a sok hatis állomány
spekiznek!!
aztán mindig bukcsi van sorra
Szerintem pedig 1 k. jó stratégia. sokkal jobban eladható befektetőknek, mint ha az illikvid piacról kellene összecsipegetni.
Itt a Pannergyre gondoltam főképp, ANY-ről nem tudok egyebet elmondani :D
miden rv felesleges pénzkidobás!
csak kamu az egész főleg ilyen mini cégeknél )
Jaj de bumburnyák vagy.
Kár, hogy nem írhatok le mindent, de a Pannnergy nem szórta feleslegesen.
napi 130 darabosával eltart egy darabig ))
pánerzsi 2 . szórja a pénzt feleslegesen
A cég úgy gondolja ez jobb befektetés, mint fejlesztésekbe invesztálni:D
Illetve vegyék csak nagyobb tételekbe, legalább több lesz az oszti:D
Jobban hangzana ha a vezetők saját pénzükkel "támasztanák" a papírt, nem pedig a társaság kontójára!
nem értem oszi papír minek akarja vásárolni magát
Az Állami Nyomda Nyrt. a 2011. április 19-i közgyűlésének 13/2011 (04.19.) számú határozata
szerint....
A Közgyűlés felhatalmazza a Társaság Igazgatóságát, hogy a Társaságnál bevezetett
munkavállalói és vezetői opciós részvényvásárlási program fedezetének biztosítására,
ill. a részvény árfolyam-ingadozás esetén a gyors beavatkozás lehetőségének megteremtése
céljából a vonatkozó jogszabályokban előírt feltételek mellett legfeljebb
2.958.930 db. (max. a jegyzett tőke 20%-áig) Állami Nyomda Nyrt. által kibocsátott „A”
sorozatú egyenként 98,- Ft névértékű névre szóló törzsrészvényt megvásároljon. Az
egyes részvényvásárlások során alkalmazott vételár legfeljebb a tőzsdei ügyletet
megelőző hét tőzsdei záróár átlagának 120%-a. Az Igazgatóság jelen felhatalmazás
alapján a részvényvásárlás jogával 2012. október 19-ig élhet.
Szánalmas:
Az Állami Nyomda Nyrt. a 2011. április 19-i közgyűlésének 13/2011 (04.19.) számú határozata szerint 2012. március 20-án, a Budapesti Értéktőzsdén 140 darab "A" sorozatú Állami Nyomda törzsrészvényt vásárolt 550 Ft/darab átlagáron a Concorde Értékpapír Zrt., mint befektetési szolgáltató igénybevételével - közölte a cég a BÉT honlapján. A tranzakciót követően a társaság saját tulajdonában lévő Állami Nyomda törzsrészvények állománya 445 142 darabra változott.
Valóban nem nagyon követtem a bejelentéseket.
De látom nem könnyíted meg a dolgom :D
Nem megy ki a fejemből, amit tavaly kommentált a cég az állami pakkal kapcsolatban.
Tavaly Osztalék előtt azt mondták, hogy azért is csökkent a mértéke, mert meg szeretnék venni a MNYP pakkot és arra tartalékolnak.
Ebből lett valami? nem hiszem hogy ez a cirka 6351 db annak a része lenne, vagy igen?
Ui: erdei lakók ne válaszoljanak! :D
Állami Nyomda: jelentős célárcsökkentés a Concordetól
2012. március 13. | 14:02
Jelentősen csökkentette a Concorde az Állami Nyomda következő évekre vonatkozó EPS várakozásait és így célárfolyamát is. A célár 609 Ft-ra csökkent, az ajánlás egyenlő súlyozás maradt.
"Jelentősen csökkentjük az Állami Nyomdára vonatkozó eredmény előrejelzéseinket az idei és a jövő évre vonatkozóan, 28% és 24%-al csökkentettük, részvényenként 45 és 50 forintra. Megítélésünk szerint a 2012 év nehéz év lesz az Állami Nyomda számára, mivel ettől az évtől már nem ez a társaság gyártja a diákigazolványokat. Továbbá a vállalat számos régiós ország számára gyárt Sodexo étkezési jegyeket. Azonban a Magyarországon előtérbe került Erzsébet utalvány miatt jelentősen csökken a Sodexo étkezési jegyek iránti kereslet és az előbbit már nem az Állami Nyomda, hanem állami tulajdonú versenytársa, a Pénzjegynyomda Zrt. állítja elő.
Nagyrészt a fenti két tétel kiesése miatt az idei évben az árbevétel 3%-os csökkenésére számítunk.
Tekintve, hogy az árbevétel csökken, az eredményesség 2012-ben csak akkor javulhat, ha a vállalat képes lesz számottevő költségcsökkentést elérni, melyet nehezít a minimálbér-emelés és a dolgozók bérkompenzációja. Ezen utóbbit egy állami megrendelésektől és pályázatoktól függő társaságnak kötelező megadni, ellenkező esetben az árbevétel drasztikusan csökkenne.
Az eredményesség javulására számottevően csak a jövő évben számítunk, amikor az érintésmentes fizetési megoldások kapcsán indított fejlesztések beérnek. Ettől eltekintve az állami megrendelések sorsa/alakulása továbbra is nehezen jelezhető előre: ami eddig stabil része volt az árbevételnek, azt ma már kockázatok övezik.
A fentiek fényében célárunkat 609 forintra csökkentjük, intézményi ajánlásunk Egyenlő súlyozás marad."
Az A sorozatú törzsrészvényekre részvényenként 43 forint osztalék kifizetését javasolja a 2012. április 20-ra összehívott éves rendes közgyűlésen az Állami Nyomda igazgatósága - olvasható a BÉT honlapján pénteken közzétett közgyűlési előterjesztésben.
A javasolt osztalékalap 636,17 millió forint és az előterjesztés szerint az Állami Nyomda tulajdonában lévő saját részvényekre jutó osztalékot a részvényesek között arányosan osztják ki.
Az osztalékfizetés kezdő időpontja az igazgatóság javaslata szerint 2012. május 31.
A nem konszolidált beszámolót az igazgatóság 8,06 milliárd forint főösszeggel és 793,4 millió forint adózott nyereséggel javasolja a közgyűlésnek elfogadni. A nemzetközi számviteli szabvány (IFRS) szerinti konszolidált beszámolót 9,34 milliárd forint főösszeggel és 623,4 millió forint mérleg szerinti nyerséggel terjeszti a közgyűlés elé elfogadásra az Állami Nyomda igazgatósága.
Az Állami Nyomda részvényei a Budapesti Értéktőzsde A kategóriájában forognak. A papír a pénteki kereskedést 560 forinton, az előző napival megegyezően zárta, de forgalma alig haladta meg az egymillió forintot. Az elmúlt 52 hétben a részvény legmagasabb árfolyama 818, a legalacsonyabb 537 forint volt.