Köszi kommentárt. Lehet, hogy kicsit kezdenek közeledni a realitáshoz?
Köszi kommentárt. Lehet, hogy kicsit kezdenek közeledni a realitáshoz?
Erste kommentár
Negyedik hete csökken a Fed mérlegfőösszege, és a 3,5 százalékos visszaesésének köszönhetően már 7.000 milliárd dollár alatt tartózkodik. (Persze korábban majdnem duplázott, hiszen 4.200 milliárdról 7.200 milliárdig emelkedett néhány hónap alatt!) Mindeközben a monetáris bázis 6,4 százalékkal bukott vissza 5.000 milliárd dollár alá - 4.866 milliárdra - a június eleji majdnem 5.200 milliárd dolláros csúcsról. Az ok az, hogy a külföldi bankok a helyzet javulásával már nem vesznek fel hitelt a Fed-től és a kifutó SWAP ügyleteket sem újítják meg. Viszont, mintha a bankok pénzteremtése is lassult volna a héten, hiszen az M2 pénzmennyiség 18.429 milliárd dollárról 18.424 milliárd dollárra csökkent.
Mivel azt gondoljuk, hogy a jelenlegi részvénypiaci rally annak köszönhető, hogy megugrott a pénzállomány az amerikai gazdaságban, ezért ezt jelzésként kell felfognunk a folytatás tekintetében. Mindeközben a járványügyi helyzet is jelentős romlást mutatott az elmúlt időszakban, és az alagút vége még messze van. Persze szükség esetén a Fed további intézkedéseket vethet be, ezért valószínűleg nem az az érdeke, hogy őrült lufit fújjon a részvénypiacokon. Egy moderált korrekcióba valószínűleg nem fog beavatkozni.
A mai napon a negatív tartományban nyitott a DAX és a BUX index is. A föntebbiek jegyében, azt gondoljuk, hogy ez a negatív mozgás fennmarad a hét utolsó napján.
Vagy úgy van vele, mint József Attila:
" dolgozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, ugy érdemes."
Na és ez a fej-váll lehetőség?
Nyakvonalat nehéz behúzni, mert nincs még két stabil pont!

Sziasztok, jó reggelt!
Szerintem most más a DAX is unja a semmittevést!
Ma már ki kellene bújnia a komfort zónájából.
Figyelni érdemes a sávelhagyásra.

Ez bejött, gyakorlatilag felment a 0,618-ig. Máskor szoktam figyelni nagy mozgások után a Fibo szinteket a korrekció megjátszására, de ma kicsit besokalltam. Kár, legalább a visszapattanáson nyerhettem volna valamennyit, de az igazság az, hogy nem is gondoltam ekkora vissza korrekcióra. Sajnos nem tudtam nyugodt, higgadt maradni.
Lenthor, köszönjük a chartokat. Ha tényleg így felviszik pl. holnap és hétfőn le (nekem elég hihetetlennek tűnik, de te vagy a profi), akkor a legközelebbi esés előtt méretes short pozíciót nyitok.
Nagy kerted lehet :-)
Én most fejeztem be, miután besokalltam a ma kihagyott lehetőségek miatt. 3 óra alatt lenyírtam 900 nm-t, legalább kiengedtem a gőzt.
Magam is ezt valószínűsítem. Annyival kiegészíteném, hogy hajnalban ázsia hozhat meglepetést. Az előző korrekciónál is ott volt hamarabb rá jelzés.
Reggel tettem be az órás Ichimokut és a két Kumo aljra hívtam fel a figyelmet.
Le is ment oda!

Úgy érzem, hogy legalább 123XX szintig le fog menni, nem igazán lesz innen most felfelé. Ahogy tegnap este többször beírtam, hogy mától lefordulást várok, az be is jött a szintekkel együtt.
A DAX és az SP is leszakította a támasz szintjeit. Ha innen felviszik a mai szintek fölé napokon belül, akkor ez már tényleg csak színtiszta manipuláció lesz.
De nekem a mai nap elég volt, megyek füvet nyírni. Azt csinálnak, amit akarnak. Itt most nem szállok be semerre, pedig még lefelé várom az indexeket.