RBB neked megjött a Gazprom osztalék már vagy válaszoltak már az emailedre valamit?
RBB neked megjött a Gazprom osztalék már vagy válaszoltak már az emailedre valamit?
nem, mert csak likvid amcsi rv-re vonatkozik, nem győzöm mondani....semmilyen indexre, sem származtatott termékre
Persze, őszi VIP Stoky találkozó! :)
VIP meg úgy lehetsz, hogy jó arc vagy, szereted a bort meg a pálinkát és eljössz. :D
Igen bár vannak kivételek, de ahogy nézem TSLA szép csészét épített és ha a fül is meglesz akkor +80$ a célár. :O
UI: Most látom Borsodban fogtok bulizni? :O
S&P 2000 bűvös elérése után 2200 a cél a szabály alapján :)
A SCTY-ről mi a véleményetek? Mintha éket formázna a chart naposon és kitörés gyanús...
Mást is figyelgettem ekkor ám.
Ápr legvégén-május kb közepéig 55 zsinórbani napi strong buy ajánlásukat, és a záróáraikat. Ezeket megnéztem a most pénteki zárókhoz képest.
Az ötvenöt részvény átlag 3,24%-ot emelkedett, alulteljesítve a nagy amerikai átlagot.
Referenciaként: SPY +5,77%
Mivel 55 részvényből portfóliót építeni elég sok tőke szükségeltetik nézem egy reálisabb 15 darabosra is,úgy hogy az első tizenöt rv zsinórban aztán a 2-16, 3-17 stb... kissé random az eredmény mert a 41 variációból 15 minuszos lenne ( a legrosszabb -6,76%), és csak 10 teljesítette volna felül a SP-t legalább 2%-al (a legjobb kombó 13,85%).
Szóval veszélyes lehet kritikátlanul elfogadni és megvenni zsinórban az ajánlásokat és azokat fix ideig mérlegelés nélkül tartani.
sztem nem késő, a kitörés miatt most is vissza lehet bele szállni, és akkor az emelkedésnek csak kis szakaszáról maradsz le! Csak hinned kell benne és a meglátásodban
ez durva...egyelőre távol maradok tőle, nem keresem a visszaszállást, de figyelem
Fene vinné el, ma kitört felfelé, megint sikerült túl korán kiszállni.....
Rákerestem valahol.
Vágás után sztem senki nem fizet rögtön sztem.
De hétvégére illene már megkapnod, majd figyeld.
Most hatalmasat zakózik, 7,46-os záró után 5,95-ön nyithat.
Ez a hír:
http://finance.yahoo.com/news/ampio-reports-due-temperature-deviations-115600571.html
továbbra is érintetlen a bull piac, és bár én messze nem vagyok olyan optimista, mint az itt leírtak, de amíg bull trend van, nyakig leszek longgal, ahogy most is
Hol találtál infót erről van valami központi oldal? RBB és Én is azt hittem vágás után rögtön fizetnek.. :(
ERSTE:
Ez is bekövetkezett! 14 éves csúcsra emelkedett a Nasdaq index. A grafikonra nézve komolyabb ellenállás már nem látszik a 2000-ben elért csúcsig, ráadásul egy szűk bázisból tört ki az index, de egy határozott emelkedő csatornában van továbbra is. Az előremutató P/E ráta jelenleg 21 körül van, ami kicsit elmarad a 14 éves átlagtól, és messze elmarad a 2000-ben elért csúcsnál mért 40 fölötti értéktől. Hasonló optimizmus esetén most 9.000-10.000 pont környékén lenne az index értéke. Az emelkedés most sokkal inkább megalapozottnak tűnik.
A világgazdaság valószínűleg lassan, de növekedni fog az elkövetkező években, miközben a nem túl távoli jövőben (pl. egy év távlatában) már kamatemelések jöhetnek, amelyek valószínűleg a hosszabb hozamokat sem hagyják érintetlenül. A technológia szektor általában gyorsabban növekszik mint a gazdaság egésze, ráadásul a technológiai cégek nem szoktak eladósodni, hiszen kevés a „vas” értéke, amire hitelt lehetne felvenni. Így az esetleges hozamemelkedés a profitjukat nem nagyon fogja érinteni, ideális esetben tehát a profitbővülés jobban fogja növelni a cég- és a részvényesi értéket, mint a hozamemelkedésből adódó leértékelődési hatás. Azaz a technológia szektor lesz valószínűleg az előttünk álló fellendülés nyertese. Ezért látjuk a Nasdaq-ot lokális csúcson, míg a többi indexben még odébb vannak a hasonló események.
Akkor most merre tovább?
A szelvényvágás az nagyjából igen (07.15.)
Kifizetés viszont holnaptól.
A kifizetés napja előtt csodálkoznék bárki is megkapta volna. :)
(OAO Gazprom)