Regisztráció Elfelejtett jelszó

14 éves csúcson a NASDAQ

Janicroft

ERSTE:

Ez is bekövetkezett! 14 éves csúcsra emelkedett a Nasdaq index. A grafikonra nézve komolyabb ellenállás már nem látszik a 2000-ben elért csúcsig, ráadásul egy szűk bázisból tört ki az index, de egy határozott emelkedő csatornában van továbbra is. Az előremutató P/E ráta jelenleg 21 körül van, ami kicsit elmarad a 14 éves átlagtól, és messze elmarad a 2000-ben elért csúcsnál mért 40 fölötti értéktől. Hasonló optimizmus esetén most 9.000-10.000 pont környékén lenne az index értéke. Az emelkedés most sokkal inkább megalapozottnak tűnik.

A világgazdaság valószínűleg lassan, de növekedni fog az elkövetkező években, miközben a nem túl távoli jövőben (pl. egy év távlatában) már kamatemelések jöhetnek, amelyek valószínűleg a hosszabb hozamokat sem hagyják érintetlenül. A technológia szektor általában gyorsabban növekszik mint a gazdaság egésze, ráadásul a technológiai cégek nem szoktak eladósodni, hiszen kevés a „vas” értéke, amire hitelt lehetne felvenni. Így az esetleges hozamemelkedés a profitjukat nem nagyon fogja érinteni, ideális esetben tehát a profitbővülés jobban fogja növelni a cég- és a részvényesi értéket, mint a hozamemelkedésből adódó leértékelődési hatás. Azaz a technológia szektor lesz valószínűleg az előttünk álló fellendülés nyertese. Ezért látjuk a Nasdaq-ot lokális csúcson, míg a többi indexben még odébb vannak a hasonló események.

Akkor most merre tovább?