_ealt_equity.vetel.20.dollaron.
Aianyzobetuttalajjatokkimeintnemjoabillenytumspacesincs.:))
_ealt_equity.vetel.20.dollaron.
Aianyzobetuttalajjatokkimeintnemjoabillenytumspacesincs.:))
okés, de lehet csak holnap lesz időm. graz a drillhez, én ugráltam és megégtem.
Ezt még csak most találtam.Az osztalékról nem találtam semmit.Csak érdekes a papír technikailag is.Talán kiugrik felfelé.Kicsi amcsi papírokkal lehet kaszálni(vagy bukni).
ez nem számít semmit, a first solar sok éve a világ legnagyobb beruházásaiban szereplö
Jó cég, jó gárdával, de egész nyereségessége továbbra is nagyban függ kínaiktól. Nagyon jól látni árfolyamán is évek óta, hogy amikor kínai dömping nyomás volt, akkor padlózott, mert még a csöd sem volt elképzelhetetlen, majd mikor épp állami szabályokkal, vámmal, akármivel kicsit védve van, akkor pörög a profit.
Nem egyszerü szektor... azt kell eldöntened, ha hosszabb távra fektetnél bele, hogy a kínaiak lesznek a szolár piac uralkodói vagy amcsik. Vagy mindkettö. First Solar val.szeg az utolsó amcsi napos cég lesz, ami tönkremegy, szerintem Musk Solarcity-je csak hasonlóan erös hátterü. Szoval ha elhullanak is a nyugati szolár cégek, valszeg ez lesz az utolsó kettö, aki majd a végsökig kitart.
De azért árfolyamukra nem lenne szép ránézni, ha már EU+USA-ban csak ök ketten maradnak...
ez is jo kis cégnek tünik, ezt nem veszélyzeteti az adósság, ha már veszteséges épp
Ez nem túl ijesztö? Net Income 20.34M (2009) 8.12M(2010) 2.96M(2011) 1.74M(2012) (7.08M)(2013)
Mondjuk 2014 utolso gyj-ben végre volt ujra profit. Te jobban ismered a céget: szerinted ez fundamentális fordulópont?
hhogy vonzanak téged az illikvid amcsi rv-k?
10% lesz valóban az éves osztalék? Most febr.25-én kell birtokolni a negyedéves osztalékhoz? Nem vágták vissza az osztalékot a veszteség miatt?
Köszi rbbj! A pf-en ezt találtam;
Az Oil&Energy hírlevélben írták, hogy a Californiában megépítik a világ legnagyobb solar erőművet. A beruházás értéke 1,5MrdUSD. A First Solar lesz a kivitelező.
Akár az 58 dolláros szintekig is eljuthat első nekifutásra a First Solar, amennyiben az 50 dolláros akadályt sikerül átugrani. Ezzel már a 200 napos mozgóátlagnál lenne az árfolyam, ha pedig ezt a szintet is sikerülne túlszárnyalni a nagy menetelésben, akkor a lokális csúcsokig, 72-74 dollár közelébe is eljuthat a részvény.
Kulcsfontosságú szintnél van a szebb napokat is megélt First Solar árfolyama, a tét pedig nem kisebb, mint a következő hetekben várható irány. Bár a jelek egyelőre a további menetelés felé mutatnak, kedvezőtlen esetben nagyobb esés is jöhet az árfolyamban, így nem árt folyamatosan figyelni.
félvezetők világa tőlem távol áll, LED-es piacon tudom, h. hatalmas a verseny, de mindent egybevéve is érdekes ez az árszint, a kockázatok ellenére is. Szerintem megpróbálok vele egy mini pozit
ez volt az a negatív hír
http://finance.yahoo.com/news/sdrl-petrobras-contracts-073202499.html
tartós veszteség esetén pedig ezek a számok különösen fontossá válnak: period with $125.2M in cash, and $224M in long-term borrowings.
épphogy kezdett felállni a veszteséges időszakból, erre újra veszteséges lett, ez azért szerintem elég ok: http://seekingalpha.com/news/2297166-magnachip-minus-40-percent-after-finishing-restatement-posting-results
Tényleg minden drága.Zártam minden yen pozit.Egy régebben ajánlott papírt viszont jó árasítottak.Ebből vettem tegnap egy nagyobb pakkott(Egy részét már zártam is) MX (magnachip) Mondjuk nem látom az okát ennek a beverésnek.
üdv.
First solar, Pfizer, ha ránéznél,- köszönöm. Csütörtökön olvastam a lehuzós cikket a seadrillről, el is adtam 14.4en.
mivel nem tudtam kiszállni seadrillből, így első ránézésre elég rosszul fest a jövőhétre nézve
http://i.imgur.com/DWibjxU.jpg
meg ahogy nézem, jó kis negatív hírekkel is megtámogatták... egy pozitív dolgot látok benne, hogy a forgalom, az átlaghoz képest egy picivel magasabb volt és nem sikerült ennél jobban beverni, így van remény, hogy a rést betölti és még ebben a hó.ban eléri 16ot, ha a világpolitika az olajjal nem köp bele a levesbe...