Regisztráció Elfelejtett jelszó

rbbj portfolio

_ealt_equity.vetel.20.do…

#720646 Fornit

_ealt_equity.vetel.20.dollaron.

Aianyzobetuttalajjatokkimeintnemjoabillenytumspacesincs.:))

Re: nincs cím

#720631 LALITIPP Előzmény: #720624

Ezt még csak most találtam.Az osztalékról nem találtam semmit.Csak érdekes a papír technikailag is.Talán kiugrik felfelé.Kicsi amcsi papírokkal lehet kaszálni(vagy bukni).

Re: nincs cím

#720625 rbbj11 Előzmény: #720613

ez nem számít semmit, a first solar sok éve a világ legnagyobb beruházásaiban szereplö

Jó cég, jó gárdával, de egész nyereségessége továbbra is nagyban függ kínaiktól. Nagyon jól látni árfolyamán is évek óta, hogy amikor kínai dömping nyomás volt, akkor padlózott, mert még a csöd sem volt elképzelhetetlen, majd mikor épp állami szabályokkal, vámmal, akármivel kicsit védve van, akkor pörög a profit.

Nem egyszerü szektor... azt kell eldöntened, ha hosszabb távra fektetnél bele, hogy a kínaiak lesznek a szolár piac uralkodói vagy amcsik. Vagy mindkettö. First Solar val.szeg az utolsó amcsi napos cég lesz, ami tönkremegy, szerintem Musk Solarcity-je csak hasonlóan erös hátterü. Szoval ha elhullanak is a nyugati szolár cégek, valszeg ez lesz az utolsó kettö, aki majd a végsökig kitart.

De azért árfolyamukra nem lenne szép ránézni, ha már EU+USA-ban csak ök ketten maradnak...

Re: nincs cím

#720624 rbbj11 Előzmény: #720612

ez is jo kis cégnek tünik, ezt nem veszélyzeteti az adósság, ha már veszteséges épp

Ez nem túl ijesztö? Net Income 20.34M (2009) 8.12M(2010) 2.96M(2011) 1.74M(2012) (7.08M)(2013)

Mondjuk 2014 utolso gyj-ben végre volt ujra profit. Te jobban ismered a céget: szerinted ez fundamentális fordulópont?

hhogy vonzanak téged az illikvid amcsi rv-k?

10% lesz valóban az éves osztalék? Most febr.25-én kell birtokolni a negyedéves osztalékhoz? Nem vágták vissza az osztalékot a veszteség miatt?

Ruckus Wireless is érdek…

#720621 Koffein

Ruckus Wireless is érdekes lehet, ahogy elnézem.

Re: nincs cím

#720613 Mezuska Előzmény: #720600

Köszi rbbj! A pf-en ezt találtam;

Az Oil&Energy hírlevélben írták, hogy a Californiában megépítik a világ legnagyobb solar erőművet. A beruházás értéke 1,5MrdUSD. A First Solar lesz a kivitelező.

Re: nincs cím

#720600 rbbj11 Előzmény: #720574

Akár az 58 dolláros szintekig is eljuthat első nekifutásra a First Solar, amennyiben az 50 dolláros akadályt sikerül átugrani. Ezzel már a 200 napos mozgóátlagnál lenne az árfolyam, ha pedig ezt a szintet is sikerülne túlszárnyalni a nagy menetelésben, akkor a lokális csúcsokig, 72-74 dollár közelébe is eljuthat a részvény.

Kulcsfontosságú szintnél van a szebb napokat is megélt First Solar árfolyama, a tét pedig nem kisebb, mint a következő hetekben várható irány. Bár a jelek egyelőre a további menetelés felé mutatnak, kedvezőtlen esetben nagyobb esés is jöhet az árfolyamban, így nem árt folyamatosan figyelni.

Re: nincs cím

#720574 rbbj11 Előzmény: #720572

félvezetők világa tőlem távol áll, LED-es piacon tudom, h. hatalmas a verseny, de mindent egybevéve is érdekes ez az árszint, a kockázatok ellenére is. Szerintem megpróbálok vele egy mini pozit

Re: nincs cím

#720572 rbbj11 Előzmény: #720571

tartós veszteség esetén pedig ezek a számok különösen fontossá válnak: period with $125.2M in cash, and $224M in long-term borrowings.

Re: nincs cím

#720568 LALITIPP Előzmény: #720490

Tényleg minden drága.Zártam minden yen pozit.Egy régebben ajánlott papírt viszont jó árasítottak.Ebből vettem tegnap egy nagyobb pakkott(Egy részét már zártam is) MX (magnachip) Mondjuk nem látom az okát ennek a beverésnek.

üdv.

Re: nincs cím

#720556 Mezuska Előzmény: #720547

First solar, Pfizer, ha ránéznél,- köszönöm. Csütörtökön olvastam a lehuzós cikket a seadrillről, el is adtam 14.4en.

mivel nem tudtam kiszáll…

#720548 Koffein

mivel nem tudtam kiszállni seadrillből, így első ránézésre elég rosszul fest a jövőhétre nézve

http://i.imgur.com/DWibjxU.jpg

meg ahogy nézem, jó kis negatív hírekkel is megtámogatták... egy pozitív dolgot látok benne, hogy a forgalom, az átlaghoz képest egy picivel magasabb volt és nem sikerült ennél jobban beverni, így van remény, hogy a rést betölti és még ebben a hó.ban eléri 16ot, ha a világpolitika az olajjal nem köp bele a levesbe...